Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;)
štejem jih ne ampak kaj vem je kr blo, saj na sliki vidiš okrog 2.kg.čistega sem imel ja rast se ustavlja ampak vseeno še na določenih terenih rastejo

lp

jurcek9

Aha no dva kilograma cistih za ta cas je kar lepo=) hvala za odgovor=)
Lp.

nivesp

Pozdravljeni !

Jurček 9 kje nabiraš gobe, na Pokljuki?

jurcek9

Večinoma v besnici, trugače pa tudi drugod...

počasna

tadva starca sem pustila v gozdu, da se podpirata do smrti  ;)



lepotec je odšel z menoj domov  ;D malo je nagnjen ... štajerc pač


veki

Citat od: jurcek9 dne 26 Julij 2014, 17:29
Večinoma v besnici, trugače pa tudi drugod...
Pozdrav jaz v besnici nisem  bila se nikoli,niti nevem kje je,na Pokljuko pa hodim ze cez 25let,tako da jo zelo dobro poznam,vsako leto zacnejo okoli 20.7,res pa,da je odvisno od leta ,včasih je več,časih manj,najvec jih je okoli 6.9 in to je cerka teden dni res lepa bera.POKLJUKA NI VEC KAR JE BILA,sedaj so vsi gobarji,ljudi se tre gor,kod, da kaj zastojn dajejo,potecajo vse, ne cuvajo in ne spostujejo narave,puscajo smeti,...itd bilo je lepo pred desetimi leti,sedaj pa me nevlece vec toliko gor,ceprav sem zaljubljena v to prelepo hosto,tam se pocutim tako dobro,res uzivam v nabiranju gob,samo se red ji manjka za negobarje z vreckami potem bo ok,tebi pa dobro bero,jaz grem v četrtek gor...

klavir

Mimogrede, pri letošnjem poletju je zanimivo to, da spet rastejo nekatere značilno jesenske vrste. Prvič se je to zgodilo že v začetku junija, a takrat je to dokaj normalen pojav, saj temperature še niso tako visoke, zato se "pomotoma" pojavijo posamični primerki jesenskih vrst. Ob koncu julija, tako rekoč na višku poletja, pa se to ne zgodi prepogosto. V zadnjih gobarjenjih od druge polovice julija sem, zanimivo, zasledil že številne gobe, ki naj pred avgustom nikakor ne bi rasle, nekatere pa celo šele konec septembra in kasneje. Tako na primer rasejo že številčne gozdne polževke, cigančki, nekatere druge vrste koprenk, sirovke, večje količine črnih trobent, končno tudi jesenski gobani, in celo kolobarnice. Konkretno je šlo za žvepleno kolobarnico. In tako dalje. Tipično poletne vrste pa skupaj z njimi. Res pa je tudi, da letošnje leto v celoti prehiteva za približno pol meseca. Tako v drugi polovici februarja skoraj ni bilo več zimskih panjevk, rasle pa so že prve marčnice, ki so zaključile že s koncem marca. Smrčki so bili nato tudi že konec marca, potem pa v prvi polovici aprila. Prvi borovniki so se dali najti že 1. maja in verjetno še prej in tako dalje. - Upajmo pa, da to ne pomeni, da bo gobarska sezona že pred koncem oktobra končana (pa ne zaradi takrat premrzlega vremena...)

Vsekakor pa je letos boljše kot lani ob tem času...

:)  

nivesp

Pozdravljena počasna, res lep jurček, če bi rastel na Primorskem bi bil bolj suh, si tvojemu lepotcu naredila alkotest?
Ker je tako nagnjen namreč. LP Nives

jurcek9

Citat od: veki dne 28 Julij 2014, 22:38
Citat od: jurcek9 dne 26 Julij 2014, 17:29
Večinoma v besnici, trugače pa tudi drugod...
Pozdrav jaz v besnici nisem  bila se nikoli,niti nevem kje je,na Pokljuko pa hodim ze cez 25let,tako da jo zelo dobro poznam,vsako leto zacnejo okoli 20.7,res pa,da je odvisno od leta ,včasih je več,časih manj,najvec jih je okoli 6.9 in to je cerka teden dni res lepa bera.POKLJUKA NI VEC KAR JE BILA,sedaj so vsi gobarji,ljudi se tre gor,kod, da kaj zastojn dajejo,potecajo vse, ne cuvajo in ne spostujejo narave,puscajo smeti,...itd bilo je lepo pred desetimi leti,sedaj pa me nevlece vec toliko gor,ceprav sem zaljubljena v to prelepo hosto,tam se pocutim tako dobro,res uzivam v nabiranju gob,samo se red ji manjka za negobarje z vreckami potem bo ok,tebi pa dobro bero,jaz grem v četrtek gor...

No pri meni je ravno obratno jaz pa ze dalj casa hodim v Besnico in jo tudi dobro poznam na Pokljuki sem bil samo nekajkrat res je narava zelo lepa ampak gob pa nisem dobil kaj prida, ker ne poznam tako dobrih placov vrjetno kot ti=) Je pa tudi v Besnici med sezono kar guzva v gozdu=/

dverbnik

Za mene med najbolj okusnimi gobami- pečena
Mislim da je zaščitena (otala je v gozdu)- ne vem pa imena, prosim pomoč

Quentaa Shiva

Lep pozdrav!

Mene pa zanima kaj je to za-ena vrste lisičke. Na sliki se barva ne vidi ravno najbolje. Gre pa za lisičko z zeleno obkroženo. So bistveno manjše od navaddnih lisičk, rastejo posamezno ali v šopih (da se držijo skupaj), in so skoraj fluorescentno oranžne barve. Letos jih je nenormalno veliko v gozdu. Sem iskal po internetu in našel 11 različic lisičke med njimi ni nobena te vrste. Zanima me tudi ali so užitne?

frodo

Iz slike in tvojega opisa je težko rečti kaj drugega kot:" če ne poznaš ne pobiraj," verjetno ni kakšna pomembna goba, tudi sam videvam takšne gobe- zame to ni lisička in jo enostavno pustim tam kjer je.

slavko

#327
Quentaa Shiva, posnetek je bolj slab. Po opisu sodeč ste našli žametno lisičko (Cantharellus friesii), ki je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

dverbnik, mislim, da ste našli hrastov luknjičar (Polyporus umbellatus), ki je res zaščitena vrsta.

Lep pozdrav,
Slavko

jurcek9

Današnji lepotec ;D