Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

mimimimi

baje da Metlika, Gorjanci in še en kraj, nisem si zapomnila

nej1

pozdrav vsem ...

Po par letih rednega prebiranja vašega foruma, sem se tudi jaz odločil , da se vam pridružim pri deljenju informacij :) moje področje je Nanos ( primorska ) , danes vse pregledal , ni še nič konkretnega, zato sem šel še v okolico postojne čisto na "blef" in ze v prvih desetih min naletel na 5 komadov jurčkov ....nabiram jlubitejsko-zase, tako da me večje količine ne zanimajo :) , če pa kdo kaj rabi mu pa z veseljem naberem :) lahko že jutri :))

lep pozdrav vsem

lp

nej1

dverbnik

Na jelovici več avtov kot gob- res lepo rastejo danes pa na skomarje- Štajerska

frodo

Citat od: rotor dne 12 September 2013, 11:17
Nekaj današnjih...











https://picasaweb.google.com/114357224221000408501/VGozdu#

Nekateri nosite v gozdove neke profesionalne fotoaparate, datuma pa na nobeni fotki,...


::) ::) ::) ::) ::)

vrtna bučka

#754
dverbnik - ti so pa tako veliki, da jih je kar težko zgrešit...  ;D

Datum za rotorjeve slike pa vsaj jaz vidim...

mačka27

Na gorenjskem vse staro in piškavo :'(
ampak ČESTITKE VSEM ZA PREČUDOVITE BERE !

slavko

rotor, čudoviti posnetki. Čestitam.

Lep pozdrav,
Slavko

rotor

slavko, zahvaljujem se za pohvale...to verjetno vsakemu godi :D

Frodo, če je aparat, ki je manjši od večine današnjih telefonov, profesionalni aparat, potem se pač na aparate ne spoznam in me je trgovec "nasral"... :-\
No, kakorkoli. Vse podatke o slikah imaš, če greš na povezavo do albuma (ponavadi dam link spodaj pod slike...z modrim tekstom) in odpreš na desni strani vsake slike "Stran z vsemi podrobnostmi"...

Lp, rotor

frodo

Citat od: rotor dne 13 September 2013, 07:28
slavko, zahvaljujem se za pohvale...to verjetno vsakemu godi :D

Frodo, če je aparat, ki je manjši od večine današnjih telefonov, profesionalni aparat, potem se pač na aparate ne spoznam in me je trgovec "nasral"... :-\
No, kakorkoli. Vse podatke o slikah imaš, če greš na povezavo do albuma (ponavadi dam link spodaj pod slike...z modrim tekstom) in odpreš na desni strani vsake slike "Stran z vsemi podrobnostmi"...

Lp, rotor


Slike ki sem jih gledal, so pač kvalitetne, glede na ostale na forumu, podrobnosti o slikah se mi pa ne da vedno odpirat in gledat, ko pa imaš opcijo da je datum viden, pa ni potrebno nikjer dodatno klikat,.... :)


markok

Jaz bi pa poleg Rotorja pohvalil še Dverbnika.
Takšne fotografije gob v naravi so meni  mnogo bolj všeč kot gore očiščenih gobanov v košari ali na mizi.
lp

markok

Pardon, na prvem mestu so frodove fotke!!!

PrviProgram

Danes bil na Pohorju: 4 ure na različnih višinah. Od 1000 pa do 400 m. Nula od nule. Nobenega življenja, razen mušnice so počasi pričele lukati iz zemlje. Srečal nekaj gobarjev, v pogovoru z njimi, isto nula. Bo verjetno še treba najmanj kakšen teden počakati.

vrtna bučka

Dolenjska se počasi prebuja. Danes bera čez trideset jurčkov na nekje 400nm. Vsi zdravi, čvrsti. Na mojih rajonih v nižini jih še ni ravno, danes šla na hitrco pogledat, našla 4 tako črvive, da sem pustila v gozdu. Tako da malce višje je že, v nižinah še skoraj nič oziroma ni omembe vredno.

murrober

pozdravljeni
tud jaz danes s šumika pa ni kaj za najt. preveč obiskovalcev po mojem pa gobe ne folgajo tako hitro rast. zanimivo da tudi drugih gob ni za najt razen mušnic.
sem pa včeraj gobaril na bistriškem pohorju pa sem jih nabral pravšnjo mero. pa tudi druge gobe sem videl (kostanjevke, polstenke, golobice...) se vidi da ta del ni tako "potancan" kot pa mariborski del pohorja.
lp
robert m.