Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema

gusar76

Citat od: TopCat dne 16 Julij 2020, 09:01
Da ne bo kobanc rekel, da kaj skrivamo...  ;) :D ;D ;D (šala!!)

"Poročilo" včerajšnjega gobarjenja iz enega od osrednjegorenjskih gozdov: najdejo se različne vrste gob, različnih starosti in oblik. Prevladujejo predvsem lisičke, zadovoljivo je tudi število poletnih gobanov. Možno je pobrati tudi kako golobico in tudi kakšnega deda. Bera je bila tako več kot zadovoljiva!  :) Najdejo pa se tudi druge gobe, ki jih pa žal ne poznam.

Kot dokaz seveda nekaj slikovnega gradiva.

Vso srečo in uspešno gobarjenje vsem!  ;)

Odlične fotke in lepa gobja rast, TopCat. Jaz nimam kaj skriti...pa tudi pokazati ne! :) Včeraj za štiri pesti sicer lepih lisičk, nekaj poprovk in golobic, nekaj sočnih mlečnic, tu in tam medlorumena mušnica in to je to. Niti enega gobana! Niti ene strupene gobe! Pri nas je za sedaj kar nadpovprečno slaba sezona, ampak upam na boljše nadaljevanje. Upanje umre zadnje! Verjetno razumete, da danes fotk od mene ne bo.  :D

LP vsem.

enastajerka

Pozdravljeni,

spet se malo oglašam. Pred nekaj dnevi sva šla z mojim malo pogledat v gozd v okolici Mb. V dobri urci sva našla kar nekaj gobančkov-večinoma poletne, nekaj lisičk, sočne mlečnice in nekaj malega golobic. Sem pozabila tel.doma, tako da je moj samo nekaj malega slikal. Sva srečala še eno gospo, kj je tudi imela kar polno košaro - in to je bilo okoli 12h-jaz itak nisem jutranji gobar;) zjutraj pa je gotovo bilo polno ljudi tam, ker je tam zelo obljuden plac...

Sem se pa letos menda prvič zavzela, da so poletni gobani nekoliko bolj milega okusa, kot ostali...ali se mi samo zdi? Ponavadi sem mešane našla, tokrat pa res skoraj same poletne se mi zdi (nisem niti vedno ziher, če je še kaki jesenski zraven).

Kolikor se mi zdi, so v zadnjih tednih tam kar lepo rastli, samo pač žal nisem zmogla kaj več v gozd...:( V drugih koncih Slo.pa je itak bilo veliko gob, kolikor je opazit na  facebooku...
Aja pred kakim tednom pa sva bila na Pohorju nad 1000m, pa je bil samo tu in tam kak stari jurček...

Lep pozdrav vsem...
Lp, Mojca

enastajerka

Aja pozabila 2 slikici...
Lp

klavir

Nekateri pravijo, da so poletni jurčki najboljši...nam so sicer vsi

enastajerka

Citat od: klavir dne 17 Julij 2020, 10:00
Nekateri pravijo, da so poletni jurčki najboljši...nam so sicer vsi

Kaj pa vem...tokrat sem jih prvo rundo naredila v omaki in so se mi že zdeli nekako mili, drugo rundo pa "pohane" in se mi je isto zdelo... Mogoče zaradi nosečnosti drugače okušam... čeprav je tud moj rekel, da se mu zdijo mili...

gorenc

Pozdravljeni
Sem na dopustu na Koroškem...gob je kot "smetja" tako velikih lisičk in lisičk na sološno že dolgo nisem videl.
Leo pozdrav iz Koroške
Gorenc

gorenc

Citat od: gorenc dne 19 Julij 2020, 18:13
Pozdravljeni
Sem na dopustu na Koroškem...gob je kot "smetja" tako velikih lisičk in lisičk na sološno že dolgo nisem videl.Lisičke , lijaste lisičke , cigančki , bisernice  ter gora prelepih debelih borovnic
Leo pozdrav iz Koroške
Gorenc

kobanc

Ni jih bilo ravno "kot smetja", se pa najdejo. Ravno prav, da je zanimivo hoditi po gozdnih strminah. Zopet se je pokazal kraljevi goban.

klavir

Letošnje matsutake...

:)




klavir

Pozdrav!

Naj še sam prispevam nekoliko več fotografij redke čokate žilolistke z njenih rastišč na Pohorju, da malo ponazorimo njeno letošnjo močno rast...

:)





















enastajerka

..ki je zavarovana in se je ne nabira :) Verjamem, da vi veste, ampak marsikdo drug verjetno ne... ;)

kobanc

Po današnjem dežju v gozdu...

gorenc

Citat od: kobanc dne 23 Julij 2020, 14:36
Ni jih bilo ravno "kot smetja", se pa najdejo. Ravno prav, da je zanimivo hoditi po gozdnih strminah. Zopet se je pokazal kraljevi goban.

Na Koroškem gob kot " smetja" preverjeno...

gorenc

Citat od: kobanc dne 23 Julij 2020, 14:36
Ni jih bilo ravno "kot smetja", se pa najdejo. Ravno prav, da je zanimivo hoditi po gozdnih strminah. Zopet se je pokazal kraljevi goban.

Na Koroškem gob kot " smetja" preverjeno...V zelo kratkem času je bilo polno gob nebom v kilogramih ...

kobanc

Gorenc, komentar ni bil mišljen za Koroško, ampak za "moje konce". Lp