kaj bi bilo tole

Začel/a gobojedec, 16 September 2013, 09:51

Prejšnja tema - Naslednja tema

gobojedec

Pozdravljeni vsi gobarji

Pretekli vikend smo se sprehajali med istrskimi modrasi in nabrali nekaj jurčkov. Med njimi je bila tudi precej jurčku podobna goba z nenavadnim klobukom.
Medtem ko smo se čudili tej nenavadni gobi je mimo nas prišla starejša gospa ki je gobo pogledala in povedala, da gre nedvodmno za jurčka.
Sicer je gospa zgledala čisto prijazno in zaupanja vredno ampak pri gobah šale ni.
Prialgam sliko in sprašujem za kaj katero gobo gre?





Ta Pravi Gobar

Gobojedec ...

Jurček je, seveda, kaj pa drugega, samo tako grdega klobuka pa še nisem v življenju videl ???
Je pa precej majhen, če ga boš zavrgel - nazaj v gozd seveda, ne boš nič kaj bolj lačen !   ;D

Lp  ;)

slavko

gobojedec, tudi jaz mislim, da je mlad jesenski goban (Boletus edulis), ki je užiten. Preverite, če ima pod klobukom trosovnico iz cevk, pol je zanesljivo goban.

Lep pozdrav,
Slavko

vrtna bučka

Jaz sem jih tudi nekaj takšnih našla, ki so imeli tako razbrazdan klobuk. Sicer dosti manj, brazde so bile pa podobne.

PravaBiBa


Ta Pravi Gobar

Morda pa ima ta jurček gobavost, ali pa garje ???

Lp  ;D

Lojze07

 ;D Jurček, posut z zdrobljenimi mandeljni in prelit čokoladnim prelivom.  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

gobojedec

Hvala vsem za pomoč.
Glede na to, da je bil najden v Istri bi lahko imel klobuk z okusom po tartufih, bat pa po jurčkih.
Se je pa zaradi mojega nepoznavanja gob s pomočjo kamuflaže izognil loncu in končal v gozdu.