Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

#1365
 >:(
pozdrav
včeraj znanec našel 8.lepih borovih gobanov .ni kaj .

No sezona se je zaključila in prihaja čas ko bo narava mirovala .Letošnja sezona je bila ena izmed najobilnejših kar se tiče jesenskih gobanov.
Bilo je pa zelo malo skoraj nič lisičk ,modrikastih golbic ,kozjenogih mesnatovcev-to seveda govorim za sebe.
-No njveč gob sem nabral na terenih od Lovrenca proti Ribnici a ne pohorsko stran temveč kontra on kraj drave .Najman gob pa letos prvič na pohorju šumik klopni vrh tu je teren uničen in totalno nepravilno izrauban. nabiral sem tud okrog peska pa vse do ribnice na 1200.mnv.tud tu sem si našel kar nekaj lepih še ne tako uničenih terenov.

V glavnem gobe sem praktično nabiral-iskal povsod po ohorju od šumika do ribnice tako enako tud nižje predele.Ker si vsako gobarjenje beležim sem bil v gozdovih vsega skupaj preko 50krat in tako rekoč vedno je bilo nekaj v košari včasih manj včasih več pa tudi prazna košara je bila gdaj pa gdaj.
V naravi zelo uživam in jo za sabo pustim čisto in neuničeno -glede količine gob,ki sem jih nabral pa-hja sem sigurn,da sem enkrat več pustil gob tud v gozdu starih ali premajhih tako da škode ni.

Vsem gobarjem,gobarkam želim še naprej dobro zimsko sezono in veliko uživanja v naravi.

Lp
Martin

fotogobar

Martin,

lepo je brati kar pišeš, se vidi, da si s srcem pri stvari,

   no na naših koncih še vseeno nabereva kar nekaj jesenskih gobanov in tudi nekaj posameznih primerkov drugih še boljših gobic se najde,
- črna trobenta, kostanjevi goban, žolta lisička, navadna lisička, modrikasta in užitna golobica, borov goban, brezov ter hrastov turek, brezov ded, pesniška polževka, zimska kolobarnica, tudi beli različek, prstena kolobarnica in še bi lahko našteval, da ne pozabim kozjenogega mesnatovca.....,

    lepo vas je bilo spremljati to sezono, želim vam, da nabrane in na različne načine konzervirane gobe uporabite s vso svojo domišljijo v kulinariki in pri tem podoživljate vse prijetne urice, ki ste jih prebili v gozdu ob iskanju le teh,

    za vspodbudo domišljije, ki bo prav kmalu realnost postala, prilagam nekaj fotografij,

lepo bodite

fotogobar

in še nekaj fotografij

Ta Pravi Gobar

Martin ...

Rad rečeš, da samo dežja je treba, pa gobe bodo ... Ah, na žalost zdaj več ne bo držalo, vsaj za moje place na Arehu, Šumiku ... Kje vraga je bil ta dež, ki zdaj tak lije v juliju, avgustu ?  No, te pa bi spet kamenje padalo, pa vse polamalo ... Vidim, da ta Forum zadnje čase odmira, je zgleda za letos spustil svoje trose, ha ?  ;D

Lp  ;)

anica

 
25. novembra sem se poslovila od mojega iglastega terena za dolgih 6-7 mesecev.
Nagrada 2 lepa jurčka.

Lep pozdrav in čimkrajšo zimo!

bukvan

V nedeljo sem se odpravil malo v gozd in še našel tri jurčke, od tega enega belega, ki je tehtal pol kilograma. Poslikal sem jih z mobitelom a neznam naložit, da bi jih lahko videli.

Martin

 ;D
pozdrav

BUKVAN-sliko naložiš na računalnik jo z programom slikar odpreš in pomanjšaš nato pa v forumu klikneš pod besedilom dodatne nastavitve in jo tam pripneš.

No vsaj jaz tako nalagam 

Lp
Martin

snežka

Preizkušam tudi jaz. Na koliko pa se mora pomanjšati slika?
Ko jo pomanjšaš, jo shraniš in nato vstaviš kot priponko?

snežka

Pozabila sem napisati, da ne bo pomote, to so gobani iz leta 2010.

bukvan

Danes sem šel malo v gozd in našel dva lepa mlada in zdrava jurčka, mislim, da nista zadnja letos, če še ne bo snega.

klavir

Danes sem tudi sam zaključil gobarsko sezono, in sicer na Goričkem. Še pred enim tednom je bilo gob precej, tokrat za vzorec. Mraz je večino uničil. Nekaj več se je dalo najti le ježkov...



Od ostalega pa dve prečrvivi snežki, par rdečih bledivk, ena milnata kolobarnica (v sili hudič muhe žre ;D), vitezovka in lepa mazava koprenka. Za eno pico bo...



Nato pa v čardo pri Monoštru (Rönök) na zasluženo večerjo...

lp

klavir

Poslednje gobe so bile najdene v mojem najljubšem gozdu na Goričkem, iz katerega se do pomladi žal moram posloviti...



lp

Hostar

#1377
Zadnji letošnji gobani ??? Današnje presenečenje v okolici Ljubljane.
lp, vsem

Hostar

Še zadnje bire pred nekaj dnevi. Nekaj sivk, lisičk, ježkov...

Martin

 ;D
Hostar
Bravo res neverjetno še lisičke si našo ha super.

Martin