Gobarjenje na Gorenjskem 2015

Začel/a šampion, 17 Avgust 2015, 11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

TineP

Danes v Besnici in Nemiljah. Same lusicke cca 2kg in 2 jurcka. Bo moral dez mal navlazt.

StaneDolanc

Pokljuka včeraj čista tema, se mi zdi, da so tudi gobarji malo obupali, saj je bilo avtov toliko kot jurčkov - se pravi, le za vzorec. Še dobro, da je Uskovnica blizu.

Andrej Banko

Tudi jaz sem včerajšnji dan izkoristil za potikanje po prelepi Gorenjski. Zjutraj na hitro malo na Pokljuko pogledal in našel 6 majhnih jurčkov.
Ob 6:30 je bilo gor tam nekje med 2 in 3 stopinjami C. Brrr ... Se strinjam, če se ne bo ogrelo, potem bo težko za kakšne večje bere.
Nato sem se zapeljal še do Javorniškega Rovta in tudi tam je bilo z jurčki bolj slabo. Le enega malega sem videl, ki pa sem ga pustil.
Sem pa našel kar nekaj cigančkov. Na koncu jih je bilo za 2 manjša kozarčka v kisu.  :)
Začenjajo pa počasi rasti rdeče mušnice, menda je to dober znak. Upam ...

Ena lepotica s Pokljuke in štiri z Javorniškega Rovta !  ;D




šampion

Včeraj sva bila z ženo na Jelovici, nabrala sva 30 lepih jurčkov. Nekaj slikic.










foca

Včeraj sem bil na Pokljuki, gob je vedno manj. Nabiral sem 3 ure :-)

Lp, foca


Poslano z mojega D5803 z uporabo Tapatalk


Andrej Banko

Hmmm ... je bil zadnje čase morda kdo na Mežakli ?

janko

LP


Andrej Banko tudi jaz občasno grem na Javorniški rovt in čez hrib do "Slavkota".

Prosim za odgovor, lahko tudi privat ?

Je kaj gob v tem predelu ali ne.

Jaz običajno nabiram okoli Ljubljane, Janč, Dobrove...


Janko

Andrej Banko

Janko, jaz sem eno uro in pol hodil tem nekako desno gor nad domom Pristava in našel enega malega gobana in nekaj cigančkov.
Videl sem še par lisičk. Srečal sem še en starejši par, ki je tudi potarnal o slabi beri. Res pa je, da na teh terenih nisem tako domač.
Morda obstajajo kakšne boljše mikro lokacije ...

dr.boletus

S kolegom sva včeraj gobarila nad Selško dolino . Med 930 in 1020 m.n.v. na vzhodnih grebenih in izravnavah ( jutranji sonček )
v dobrih 3 urah kakšnih 50 do 55 jurčkov . Nižje nisva bila , višje sva pa dobila ( v 45 min. ) samo 3 ali 4 " mladičke " . . in se hitro vrnila
na spodnje terene . Večina gobarjev si je izbrala višje lege ( nad 1150 m ali 1200 m ) , vsaj po dokaj gostem  prometu navzgor .
Drugače pa računam na svoje terene med 620 in 750 m.n.v. v rovtarskem hribovju . . . nekje od konca naslednjega tedna naprej .
Tipično gobarjenje : 3,30 do 4 ure , 6 do 6.5 km prehojenega in 400 do 450 višinskih metrov ob porabljenih 1500 kalorijah , košarica lepih gobic - do max. 5 kg ( ne pobiram vsega , sem dokaj izbirčen )  in ob povratku
obvezno pivo ali dva . To je prava rekreacija in sprostitev , ob vikendih jutranja . . med tednom popoldanska , vsaj 20 x v sezoni .

janko

LP

Andrej Banko hvala za info.

Na tem delu običajno rastejo zadnjih 14 dni  v septembru.

To leto nič ne kaže, da bo rekordno.


janko

LP

Janče suho skoraj nič gob. V dveh urah našel samo za juhco.


Andrej Banko

Citat od: janko dne 13 September 2015, 16:20
LP

Andrej Banko hvala za info.

Na tem delu običajno rastejo zadnjih 14 dni  v septembru.

To leto nič ne kaže, da bo rekordno.


Hm, lansko leto sem tukaj prve jurčke našel že konec julija. 2 tedna kasneje pa sva s sodelavko nabrala vsak polno košaro.
Ampak lansko leto je bili res "čudno" ...  ::)

Andrej Banko

No, jaz sem šel pa potem včeraj na en daljši sprehod po Mežakli in lahko rečem, da gobe za nabrat so.
Precej golobic in cigančkov ( teh je sploh največ ), tudi lisičke se najdejo, pa kostanjevke in celo tri manjše marele sem srečal.
Gobanov ni bilo ravno veliko, vseeno pa sem v 4 urah našel 14 primerkov. 3 večje, 2 majhna, ostali pa srednje veliki.
Vsi pa so bili zdravi, nič črvivi in, le minimalno obgrizeni od polžev ali pa sploh nič.
Rasli so večinoma posamično, le zadnja dva sta bila precej skupaj. No, ta dva sta bila res lepotca !  ;)







foca

Zdravo, dones sem bil spet na Pokljuki. V treh urah sem uspel nabrati približno 3,5 kilogramov jurčkov :-) so pa zelo objedeni od polžev. Veliko je tudi starih in neuporabnih.

Lp, foca

Se opravičujem za dvojno objavo, vendar sem prvič objavil v starih temi  :)

foca

Pozdravljeni, počasi se bo zgleda začelo dogajati tudi po nižinah na Gorenjskem ;-) nabrano pred pol ure na višini dobrih 400 n.m.v. :-)

Lp, foca

Poslano z mojega D5803 z uporabo Tapatalk