Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

msimerus


msimerus


msimerus


msimerus


Andrej Banko

Sicer sem imel namen jutri oditi malo v gozd, vendar mi ni dalo miru,
zato sem si poveznil klobuk na glavo ter se že danes odpravil na lov ... za gobami !  ;)
Končno sem našel svojega letošnjega prvega uporabnega jurčka ter še enega precej objedenega od polžev,
nekaj lisičk in gabrovih dedov ( večinoma starejše, že mehke primerke ). Opazil sem tudi več različnih golobic ter precej rumenih ježkov
ter dve dežnika, vsaj menim, da sta bila. Zmotilo me je namreč to, da sta imela relativno nizka beta, na katerih nisem opazil obročka.
Res pa je, da sta bili gobi zelo sprani in razmočeni. Hmm... ne vem, kar malo zgodaj je za orjaške dežnike ? Ali pač ne ?!


Lemedis

Andrej Banko #274 Za orjaške dežnike (Macrolepiota procera) ni prehitro. Imeli smo jih tudi na gobarski razstavi GD Ptuj pred 12-imi dnevi, nekateri gobarji so prve našli tudi prej. Zadnja leta je vreme zelo muhasto in časovni okvir rasti gob je postal precej nestalen.
Za gobi na vaši fotografiji bi si sicer upal trditi, da ne gre za orjaška dežnika.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

enastajerka

No pa še moje današnje :D
3 ure sprehoda :)
Jurčki (enega tamladega na fotografiji sem še pustila za drugič :)), lisičke, ježki (samo dva za okus, ker jih še nisem poskusila ;) ), rdečkaste mušnice, sočne mlečnice (da jih tokrat še enkrat poskusim, ker mi zadnjič (prvič) niso bile posebej všeč), žametni podvihanec (mi je všeč, fino mesnat), golobice (itak ene mojih najljubših gob) in dva žametasta gobana. In mislim, da sem bila danes na meji dovoljenega iznosa gob ;) Aja potem sem pa še nekaj borovničk nabrala spet...
Ja, fino je te dni v gozdu ;)
Vso srečo tudi vam pri iskanju! :)

Lp,
Mojca
 

msimerus

Danes zopet veliko lisičk in tale mladenič

msimerus


rotor

Z današnjega jutranjega potepanja po gozdu:






Pa drugič več sreče ;)

enastajerka

Pa še današnje  ::)
Danes na žalost nobenega jurčka...sem se pa zelo razveselila borovih glivcev. Na sliki sicer še sočne mlečnice, golobice, polstenka in seveda lisičke.

Lep vikend vsem!
LP

niki6

dan novi na forumu. strasten gobar,gobe nabiram na območju slovenskih goric.včeraj bil v gozdu. bilo je kar nekaj različnih golobic,nekaj starih lisičk nobenega jurčka. lp evgen  :police:

Gobar88

Jaz grem jutri ali v torek na goričko preverit moje terene.
Upam da bo sreca za prvega jurčka letos.

Poslano z mojega LG G4


Leonardo

V petek na Pohorju našel prve tri jurčke ! Lepi zdravi ,ta pravi !
Počasi se bo začelo !

Veliko sreče !
Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Andrej Banko

Včeraj zgodaj zjutraj sem se odpeljal proti Gorenjski in najprej malo kolovratil po Pokljuški soteski
( to je na pol poti med Bledom ter Rudnim poljem ) in okolici, nato pa sem se odpeljal še malo gor na Pokljuko.
Lisičk je bilo povsod res veliko, čeprav so bili v večini majhni primerki, tako da sem se na koncu že malo naveličal sklanjat in rezat.
Ostalih gob, z izjemo nekaj griv in ene mlade rdečkaste mušnice nisem opazil.
Se pa da gor najti že prve borovnice, pa tudi en liter gozdnih jagod mi je uspelo nabrati.