Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Andrej Banko

Ja, trenutno zelo toplo in suho vreme pač ni najbolj ugodno za rast gob.
Ampak, kot je napisal predhodnik, njihov čas bo tudi še prišel ...
Trenutno nabiralniško strast zadovoljujem z nabiranjem gozdnih jagod ( ta teden že skoraj 4 litre ), pa tudi borovnic se že da nekaj nabrati.
Jutri boš šel pa vseeno spet malo pokukat za gobami. Vsaj nekaj lisičk bom verjetno našel.

Priloženi fotografiji verjetno sicer ne spadata najbolj v to temo, pa vseeno, ker sta lepi ! ;)

rotor

Huhh...končno sem dočakal štev.1 letos  ;D

V gozdu je suho kot poper, zato so tudi lisičke večinoma suhe (posušene).


Gobar88

@rotor, v gozdu je suho kot poper, zato pa si ga kar odkopal :D :D
Čestitke za prvega letos ;)

Poslano z mojega Samsung Galaxy S6 z uporabo Tapatalk


tomazex

Kaj mi lahko kdo pove kak se vstavi sliko not ??? Drugace sem tud jaz najdo prvega letos  :P

PrviProgram

Nalaganje slik imaš lepo opisano  v forumu od zgaraj navzdol tretja vrstica, četrta pa so že gobarjenje. Tam je Gregor lepo opisal, koko naložiti slike. Če ti ne bo uspelo, javi, kje je nastal problem.

Martin

 :P
pozdrav
ROTOR-čestitke za najdbo  lepega gobana .
BANKO-lepa bera jagod sline se mi kar cedijo.

Drugače pa takšna sezona ni nič nenavadnega včasih men skor bolše,da je prvih gobanov bol malo ker je sigurno pol jesenska rast množična pa še zdravi so .

Lp
Martin

mato2

Jutro nič danes popoldan grem pogledat v haloze če bo kaj za med jajco dodati se mi ze kar lušta frišnih juretov lp mato

robert11

Pozdravljeni
Včeraj nabral veliko lisičk. Samo je pa v gozdu pošteno suho, tako da bodo tudi lisicke po mojem nehale rast. Sem pa nasel že prve rumene ježke. O jurckih pa še v halozah ni sledi. Matej poročaj če bos kaj najdel.
Lp
Robert

mato2

Robert tudi jaz danes samo lisičke, totalna suša v gozdu tako da tudi lisičke bodo ponehale če nebo pravega dežja.

lp matej

karel

Pozdravljeni!
Včeraj sem tudi jaz bil v gozdu (okolica Vojnika) in sem našel nekaj lisičk, 3 bisernice ter eno golobico. Našel sem tudi starejšega svinjskega gobana ter celi kup mladih, lepih medlorumenih mušnicah, kar je po mojih (sicer ne tako dolgoletnih) izkušnjah znak, da se sezona začenja.
Lp.

enastajerka

Pozdravljeni!

Danes sem končno našla letošnjega prvega jurčka in sem vam morala sporočit :D Našla sem tudi skoraj 1kg lisičk (prvič v življenju toliko) in nekaj golobic...pa še nekaj borovnic,tako da je za mano uspešen dan :D

Lp

msimerus

Danes tudi jaz našel prvega borovega gobana, pa par drugih gob...me je pa v gozdu dobila popoldanska ploha in trenutno še vedno lepo namaka. Tako da ponovim sprehod, ampak bo potrebna že mal košara in ne samo telefon za slikat

msimerus


msimerus


msimerus