Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

robert11

pozdravljeni
sem danes slišal da so nekateri že našli borove gobane, takod a sem sam smuknil v gozd.
našel lepo gobo, samo je žel strupena. drugih gob nisem našel.
lp
robert

klavir

Goba zgoraj ni strupena, prekuhana je užitna in zelo cenjena...

Gre pa za rdečkasto mušnico (Amanita rubescens), znano predvsem pod imenom bisernica.

robert11

hvala za odgovor. sem mislil da je rjava mušnica. samo si je vseeno ne bi upal poskusit.
lp
robert

JANEZ L

U bisernica... sam jih tudi vlagam v kis, so prava poslastica. :)


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Gobar88

Evo bil na Goričkem in na žalost še ni življenja v gozdu, je pa lepo namočeno in za kak teden bi se moglo začet.

Poslano z mojega Samsung Galaxy S6 z uporabo Tapatalk


Martin

 ;)
Pozdrav vsem
Dans sem šel preverit gozd v svojem kraju hja našel sem nekaj mini lisičk druga pa zaenkrat ne no grem pa še,do konc tedna na druge kraje morda bo kaj več sreče.

Lp
Martin

lisjak

Laetiporus sulphureus, žvepleni lepoluknjičar. Letos sem našel že nekaj primerkov. Ta je bil še dovolj mlad za uporabo.





jurcki22

Pozdravljeni.

Nekdo mora najti prvega jurčka :D
Našel sem ga danes v Poljanski dolini.


picture share

Lp
Blaž  ;D

Martin

 ;D

bravo Blaž lep primerek čestitke

Martin >:(

klavir

Oj,

mi pa smo šli iskat majniške lepoglavke na ohranjene nekultivirane travnike, ki niso še nikoli bili gnojeni. Sicer jih nismo našli, je pa presenetila čudovita raznolikost flore, zlasti perunik. Toliko jih še nikoli nisem videl rasti po travnikih. Mislim, da postajam ljubitelj perunik, pa ne samo za v vazo... :)










Martin

 ;)
Klavir lepa pokrajina

No z mojo sva dans preverila teren pod belvijem na pohorju našla sva samo tega gobana. A ko ti pričnejo poganjat poženejo tud borovi in lisičke mislim da naslenji tedn zna kaj bit

Lp
Martin

Andrej Banko

Citat od: jurcki22 dne 21 Maj 2015, 18:29
Pozdravljeni.

Nekdo mora najti prvega jurčka :D
Našel sem ga danes v Poljanski dolini.


picture share

Lp
Blaž  ;D

Uauuu ... res lep, šolski primerek !  ;) Kot iz risanke ...
Torej je čas, da grem tudi jaz po tem dežju malo pogledat.
Lansko leto sem prvega jurčka našel 23. maja. In 23. maj bo jutri. Morda se zgodovina ponovi.   ::)

Hostar

Citat od: jurcki22 dne 21 Maj 2015, 18:29
Pozdravljeni.

Nekdo mora najti prvega jurčka :D
Našel sem ga danes v Poljanski dolini.
Lp
Blaž  ;D

Čestitke Blaž! Je blo tud kaj drugih gobanov in gob? Po mojih izkušnjah morajo pognati še ostali gobani, potem bo več borovnikov. V okolici LJ rastejo lisičke (za juho jih je dovolj), rumene in rjave mušnice, malo ostrigarjev, kakšen kukmak in to je to. Poljanska dolina je zelo velika, lahko malo bolj točno lokacijo.

LP Hostar ;D ;D

Andrej Banko

Danes sem tudi jaz v gozdovih nad Ihanom ( pri Domžalah ) našel enega jurčka, ki pa je bil žal neuporaben, saj so ga polži že kar konkretno obžli. Ja, in očitno so tudi lisičke že začele odganjati. Sem dobil za dve pesti mladih primerkov.

mato2

#164
Pozdrav vsem ljubiteljem gobic in narave tudi jaz sem si danes vzeu čas in pogledau v halozah kako stanje je in se počasi prebuja. Najdeu sem kako pest lisičk tako da če bo toplote bo čez kak teden že lepo za nabrati tako da se tipkamo čez par dni pa lep pozdrav ;D