Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Andrej Banko

Moja tereni so v okolici Domžal, ob Kamniški Bistrici.
Našel jih večinoma v drevesnih mejah ter v travi okoli njih, nekaj pa tudi globlje v goščavi, kjer raste čemaž.
Ja, kljub suši kar lepe bera. :) Jutri grem spet pogledat. Nekaj čisto majhnih ( za dober centimeter ) sem pustil.
Me zanima, če bodo kaj zrasli !?  ;)

Andrej Banko

Tako, ponovno sem prišel s terena.
Spet sem našel kar solidno porcijo in prehitel polže.  ;)
Tisti, ki sem jih predvčerajšnjim pustil so me počakali ter tudi malo ( 2-3x ) zrasli.

Andrej Banko

Danes sem se odločil, da grem v gozd malce prej, že ob 6:30, vendar to ni bila najboljša ideja, ker je bilo tako mrzlo, da se mi je skoraj zanohtalo in sem moral iskanje predhodno zaključiti. Kljub temu nisem prišel domov prazen...  ;)
Zdaj je lepo namočeno in naslednji teden pričakujem spet dobre bere !

klavir

Oj, kako je kaj bilo na Smčkijadi v Čakovcu?

:laugh:

slavko

V redu je bilo na Smrčkijadi. Domačini so se izkazali. Prvič sem videl puhovko (Tulostoma).

Lep pozdrav,
Slavko

lukar

jaz pa sem biu dans malo vižje po kozjaku, pa tut nič smrčkov :)

Luka

Martin

 ;D

Tud z mojo sva včeri iskala mavrahe-smrčke jaz sem ostal praznih rok ona pa je našla 4komade. Hja moja sezona se začenja bol slabo ,no saj slab začetek dober konec  ;D

Banko tebi pa čestitke res lepe najdbe.

Lp
Martin

speedy25

evo današnje potepanje se je začelo okoli 15 ure in prineslo okoli 70 mavrahov!


lukar

hehe, sej jih bom zvohal :) bravo vsem ko vete ki rastejo, ste jih poerbali al pa sami odkrili place :)

luka

speedy25

jaz sem najdu svoje place in morm rečt da vsako leto boljš rastejo

lisička71

Ali rastejo mavrahi tudi kje v okolici Maribora, po dravski dolini navzgor?

Gobar88

Se malo pa lahko pričakujemo kakšne jurčke, prejšnji teden ko je bila vročina je znanka ze naletela na enega jureta na goričkem.

Poslano z mojega Samsung Galaxy S6 z uporabo Tapatalk


Martin

 ;D
pozdrav
Ja tako je tud jaz sem mnenja,da če bo kaj namočlo tla in bo pol toplo se lahko pojavijo prvi gobani.kajti sam sem že v zadnih letih našel v začetku maja tud na pohorju- v nižjem predelu proti belviju prve borove gobane komaj čakam,da se začne dogajat.Pa še dopust mam iz maja na junij . :o

lp
Martin

slavko

lisička71 #130
Mavrahe oz. užitne smrčke (Morchella esculenta) je smiselno iskati v logih ob reki Dravi oz. v logih drugih rek ali potokov. Rastejo na nekoliko bolj peščenih tleh. Trenutno je kar suho, zato je bolje počakati dež in takrat obiskati loge. Lahko si jih pa v živo ogledate na razstavi gob, ki jo imamo med 24. in 26. aprilom v Mercator centru Tabor v Mariboru.

Lep pozdrav,
Slavko

Andrej Banko

Jaz sem v petek in danes spet pohajkoval naokoli in nabiral mavrahe. Jih je še vedno dovolj, večinoma so večji,
ker zaradi dovolj vlage ( predvidevam ) hitreje rastejo, niso pa več tako lepi in zdravi, kot so bili pred dvema tednoma.
Polži tudi radi pridejo na gostijo, pojavlja se lesen/gnitje, v nekaterih starejših primerkih sem našel tudi že nekaj črvičkov.  :-[