Determiniranje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:53

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

mazerunner, na posnetku je goba iz rodu črnivk (Psathyrella). Najverjetneje je sivorjava črnivka (Psathyrella spadiceogrisea), ki ni užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios, na posnetku je ena od koprenk. Podobna je Cortinarius azureus.

Lep pozdrav,
Slavko

robert11

na dvorišču mi rastejo tele gobice.
prosim za determinacijo.
hvala in lp
robert

BubikolRamios

Tole sicer zgleda kot kostanjevka, dokler ne pogledaš trosovnice, bet votel po  celi dolžini, klobuk zmerno sluzast (po dežju).
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_galery_obfuscated=dec7d61a778d464e9e618cae7b861c79

slavko

robert11, gobe na posnetku so podobne zastrti plamenki (Gymnopílus spectábilis).

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios, škoda, da je bet odrezan, saj je s tem izgubljena informacija o dnišču beta. Goba na sliki je podobna kolobarnici (Tricholoma).

Lep pozdrav,
Slavko

jurijG

Živijo,

prosim za pomoč pri določanju vrste gobe (trosovnica po dotiku pomodri), glede na gobarski priročnik menim da gre za peščenko (pesnati goban, prosenka).

Hvala že vnaprej!

enastajerka

Pozdravljeni!
Prosila bi za pomoc pri spodnjih gobicah.. rastle so v manjsih sopih - s skupnim dniscem, nekatere celi tako zrascene da so imele skupni bet.. So to morda zajcki ali katere druge uzitne gobe?

enastajerka

Pardon...pomotoma dve isti sliki


Poslano z mojega SM-G530FZ z uporabo Tapatalk


Lojze07

So tole navadne štorovke, ali je kaj drugega?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Na prvi fotki mi je popolnoma neznana gobica. Se da določiti, kaj je?

Za ostale predvidevam, da so polževke. A katere?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Tele zelene gobice sem doslej videl le enkrat, pred nekaj leti? Pojma nimam, kaj bi to bilo?
Rasle so na vejah - v bližini oz. med dvema kolobarjema vijoličastih kolesnic...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Ale

Pozdravljeni!

Prosim za deteminacijo te gobe na sliki:




Je prijetnega vonja in okusa, ob prerezu ne spremeni barve.  Raste okrog breze, v krogu 2-3 metre od drevesa. Rastejo v skupini, vsaka posebej iz zemlje. Rastišče je na kraškem terenu, nadmorska višina cc. 700 mnm.
Je to mogoče katera od vrst kukmaka?

dejankot

Citat od: enastajerka dne 18 Oktober 2015, 18:42
Pozdravljeni!
Prosila bi za pomoc pri spodnjih gobicah.. rastle so v manjsih sopih - s skupnim dniscem, nekatere celi tako zrascene da so imele skupni bet.. So to morda zajcki ali katere druge uzitne gobe?

pozdravljena na prvi sliki so kozjenogi mesnatovci-odlična goba,za drugo pa žal ne vem

enastajerka

Dejankot.. to so iste gobe na vseh slikah.. lističarke.. kozjenogih še sicer nisme nikoli videla, a vem da imajo luknjice in tudi kako približno zgledajo....
Hvala vseeno.. :)
LP