Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

robert11

pozdravljeni
gob je trenutno res v enormnih količinah. sploh gobanov. vsi sodelavci po vseh bregovih pobirajo enormne količine. sicer pa tako rastejo po celi slovenij.
trenutno pa se najbolj veselm cigančkov, ki restejo tudi v večjih količinah.
vsi ki se odpravljate v gozd opozorilo glede parkiranja vozil. znancu so v gozdu prerezali vse 4 gume. še največja komedija pa je bilo ko je poklical policijo da so naredili zapisnik, zraven pa so mu še napisali kazen za preveč nabranih gob. res komedija. pa tudi slišal sem že, da so nekaterim z barvo pošpricali vozila. zato priporočam, da avto pustite kjer veste da je varno. jaz avto puščam pri eni kmetiji kjer sem se z njimi dogovoril, do gozda pa je nato kakšnih 400 m.
danes sem naletel tudi na enormno količino rdečih mušnic. to kaj je na sliki je le 1/5 vseh ki so bile na tistih nekaj m2. res lep pogled.
zanimivo pa tudi kako je goban dvignil celo vejo, kot kakšen mišičnjak. presenečen pa sem tudi da so ponovno pognali poletni gobani.
lp, robert

Gobarka89

#631
Martin lepi primerki ;)

Robert11-lepo je videt polno rdecih mušnic.tud sama sem naletela v halozah,kjer jih je na polno.ni mi pa jasno zakaj ljudje hodijo po njih,jih režejo na pol in jih ruvajo iz zemlje.

Jaz sem gobarila pohorje 450mnv v Halozah mislim,da se počasi zaključuje moraš kar pošteno prehodit,da še najdeš kaj ampak z veseljem prehodim kak km več.sem pa naletela na pošteni primerek,ki je vagal kar 640g.
 
        Gobarka89

Gobarka89

 ;)  ;)

Andrej Banko

Res je prava gobja mrzlica. Tudi večina mojih sodelavcev hodi po gozdovih, išče in nabira.
Celo tisti, ki so prejšnja leta govorili, da sploh ne grejo, ker da naj ne bi videli gob(anov).
Vsi navdušeni in evforični, v prihodnjih letih se zna zgoditi, da bodo spet malce razočarani ...

rotor


pajdo

Greš na sprehod pa te počaka Haloški Jura Veliki sam 1,3 kg teže  poleg nekaj marel  ;D ;D







:angel:

PravaBiBa

Da ne bodo samo gobani :D


bbostjan



Pozdravljeni, prepoznate mogoce te gobe?
Lp, Bostjan

TineP

Boštjan to so še čist male "marele".

sistemc

Citat od: počasna dne 29 September 2017, 09:22

:-*  prekrasno! zdaj pa še povejte, kje se to kupi ... grem takoj nabavit 3  :D

Citat od: solatar dne 29 September 2017, 10:57
Pozdravljen Janko, mene bi tudi zanimalo, kje bi si lahko nabavil to košaro, saj imam trenutno poškodovano roko in zato letos potrebujem "šerpo" :angel:, da se lahko spravim na gobarjenje. Pa lep pozdrav :D

Spoštovana počasna, spoštovani Solatar,

Se opravičujem za pozen odgovor - včeraj in danes bil v Kočevskem rogu. Toti mojster vam naredi po naročilu:

http://www.trstenjak.si/

Z odličnim spoštovanjem,

Janko



V resničnem življenju se v splošnem držimo zakonov in pravil. V virtualnem okolju pa se zdi, da nas ne morejo kaznovati, če kršimo pravila. Splošna etična pravila veljajo tudi na internetu.

robert11

pozdravljeni

gobarka89 - haloze so zelo velike in tisti ta pravi predel še vedno rastejo. mislim da ne rabim povedat kraja, dobro vema kje. sem pa včeraj šel malo v gozd pri našem vikendu (podlehnik), pa sem nešel le nekaj jurčkov. sem pa bil bolj vesel cigančkov, ki sem jih nabral skoraj polno košaro. zame res dobra goba.
naletel sem pa tudi na prečudovit primer gob, ki oblikujejo zelo lep krog. čudovito za opazovat.
iz pohorja noben nič prav ne poroča. se najde kaj na vrhu ali samo v nižinah?
lp
robert

blaz3k


Urban

01. 10. 2017, mešani gozd, cca. 400 m. n. v..

Lp,Urban

počasna

Citat od: sistemc dne 30 September 2017, 22:11
Citat od: počasna dne 29 September 2017, 09:22

:-*  prekrasno! zdaj pa še povejte, kje se to kupi ... grem takoj nabavit 3  :D

Citat od: solatar dne 29 September 2017, 10:57
Pozdravljen Janko, mene bi tudi zanimalo, kje bi si lahko nabavil to košaro, saj imam trenutno poškodovano roko in zato letos potrebujem "šerpo" :angel:, da se lahko spravim na gobarjenje. Pa lep pozdrav :D

Spoštovana počasna, spoštovani Solatar,

Se opravičujem za pozen odgovor - včeraj in danes bil v Kočevskem rogu. Toti mojster vam naredi po naročilu:

http://www.trstenjak.si/

Z odličnim spoštovanjem,

Janko


i, najlepša hvala za ta podatek! zlati si!