Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

dr.boletus

Klavir , tudi gobe imajo svoj " značaj " in svoj prav . Očitno so se odločile počakati na naslednji lunin cikel .
Prve " Boletuse " napovedujem že kmalu po 20.9. ( sončne poti in jase ) , po 25.9. se bo rast selila tudi v pobočja . . . upam da bo letos več smrekovčkov in borovih črnuhov , sem pa žalosten zaradi odsotnosti lisičk čez poletje . Še za vse bo dovolj .

Leon

Pozdrav
Pred dvema dnevoma sem našel par lepih primerkov kozjenogega mesnatovca in en borov glivec.
Lp Leon

enastajerka

#422
Wau tak lepo čistega borovega glivca pa še menda nisem vidla Leon! Jaz sem jih tudi dans kar nekaj malo manjših našla (in bolj umazanih). Kozjenogi pa še na mojem lanskem placu niso zrastli-sem danes ekstra tja šla. Zraven pa še kar nekaj lisiçk, ovcji in zrasceni mesnatovec, par ciganckov, menda travniske kukmake in prasnice al kaj so ze( ne,kadilčki so-sem zdaj preverila)...Cisto druge gobe torej kot pa na Pohorju. Aja-v Selnici sem bila to.Zal v gozdu nisem imela tel.zraven, zato kasneje dodam sliko od doma..
Lp

janko

LP

Gobarka89. Evo slikce so odlične.
Nekaj gobic za dušo pa se je tudi našlo. To je to.

Janko

enastajerka

#424
Eto



janko

LP

To leto je bilo rekordno toplo in malo padavin je bilo.
Voda tudi ne uspe priti globje v zemljo, ampak hitro odteče z bregov.

Imam vprašanje, ali lahko na mestu, kjer so rastli gobani vročina,suša, uniči podgobje.
Tam kjer so bili jurčki, lisičke in tudi ostale gobe, jih zaradi vročine ne bo več.
Podgobje je povezano med drevesi, ki se ne posušijo.
Ali lahko podgobje čaka na boljša leta in spet obrodi na istem placu.

Hvala za odgovor

Janko

Martin

 ;D
Bravo super rdeče mušnice so znanilec pravih debelih jesenskih gobanov bodo se sigurno.....

Leon
vprasanje kozjenoge m si nasel v višjih legah al bol nižje...res so krasni uh zaj si mi pognal kri v noge ....
Lp
GOBAN

klavir

Janko, podgobje za svoj obstanek potrebuje neprimerno manj vlage kot je potrebno, da pričnejo izraščati trosnjaki. Drugače pa je seveda z micelijem mikoriznih vrst, ki so vezana na drevo, in če le to odmre, si gliva mora najti novega partnerja... V nasprotnem primeru gob na takem mestu res ne bo več, ne bi pa rekel, da poletna suša lahko trajno uniči podgobje, le trosnjaki tako leto morda ne bodo izrasli...

Leon

Našel sem jih na standardnem placu na visini nekje vsaj 800 m, na sencni in vlazni legi. Na istem placu ponavadi najdem jurčke.

Martin

 :P :P
Leon hvala za odgovor.......

Sam zdaj nisem gobaril nič na Pohorju sem pa preverjal po svojem gozdu doma,če kaj dogaja. Gobanov nič so pa mi pričele rasti marele direkt v gozdu pod hišo bo kosilo jutri ::) ::)

Lp
GOBAN

janko

Lp

Marela je v teh dneh dobrodošla povsod.
Slovenijo do Maribora bo namočil dež. Prekmurje Goričko baje nima dosti padavin.
Bil je že skrajni čas. Včeraj nekaj lepih gobanov in lisič... na 1200m nmv.

Petek Polhovgrajski konec. Nič ...

Janko

janko

LP

Nabrano z pomočjo prijatelja iz Tržiča.
Hoste so prevelike in strme.

Janko

Kranjskogorc

Evo, današnja bera je bla dobra. Taka rumena ;D. Sicer sem bil mokr od klobuka do čevlov, ampak se je splačal. Sploh so me presenetle ta lepe sirovke.

Lp, kranjskogorc

P.s. bravo Janko, lepe gobice :)

Ta Pravi Gobar

Kranjskogorc, to je ta pravo - v dobrem dežju gobarit, pravi filing ... a nam kak recept zaupaš kako si Sirovke pripraviš ?  Malo posoljene na plošči ali kako drugače ?  A jih kdo da tudi v juho - sem probal katastrofa ...

Upam da bo zalilo tudi pri nas, danes samo par kapljic na Štajerskem.

Lep pozdrav vsem  :)

grgr

Sirovke so zelo dobre tudi popražene na čebuli, zalite s smetano in za dobro mero še jajce. Le prižgat se jih ne sme, ker pogrenijo...