Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

lisica

Naj pojasnim tistim, ki se oz so se počutili ogrožene. Moj komentar je bil namenjen tistim, ki točno vejo da je njim namenjeno. In na tem forumu je ogromno obiskovalcev, saj je javen forum. Nikogar točno določenega nisem obsojala saj vas niti ne poznam. Želela sem samo izraziti svoje mnenje in podala dejstva ki se dogajajo in se ne bi smeli, a je bilo očitno preveč.

Sabincica brez skrbi, sem poučena in naučeno kar se tiče gobarjena. Hvala za vašo skrb  ;)

In še enkrat ne mečem vas vse v isti koš. Tisti komentar je bil namenjen tistim ki točno vejo da to počnejo.

pa lep večer  :)


Lojze07

Citat od: lisica dne 03 September 2017, 15:16

No da še povem to, jaz gob sploh ne jem, kar je še en dokaz da gobarim razumno.


Tega dokaza sicer ne razumem, a recimo da drži...  :o

Gobarite razumno, ker drugače bomo verjetno prva država v zgodovini ki bo imela popolno prepoved nabiranja gob zaradi izumrtja gob.

Ne boj se, draga Lisica, prej bomo izumrli mi kot gobe na Pohorju... Bile so pred nami in bodo tudi za nami...

Areh je izropan. Ostajajo sivke in pikice.


Kaj so sivke - si približno predstavljam (zelo verjetno misliš na golobice in ne na "snežke", ki jim nekateri tudi pravijo "sivke" - tiste šele pridejo), kaj so pa pikice pa res ne vem. Nam lahko poveš kaj več o njih? So užitne, pogojno užitne, strupene? Kako izgledajo?

Še polži so omagali in se prenažrli vseh gob.

Bog jim žegnaj! S pticami si baje delimo nebo (Telekom), s polži pa gobe (vsaj visoko na Pohorju, ko je nekoliko več dežja).

Vse dobro in LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

janko

LP

Janilisjak pozdravljen

Vsak ima svoje navade ali kot rečemo so me naučili...

Pogrešam več slik ob gobarjenju. Jaz imam navado, da gobe slikam predno jih poberem.
Verjetno se mi bo kdo smejal... Slike hranim in jih tudi objavim na forumu in znancem.
Pri tvoji sliki pa me je zmotilo nekaj. Veliko imaš malih jurčkov, ki so komaj prilezli ven.

Zakaj jih nisi, pustil še kak dan, da so večji, lepi.
Tisti večji pa se ne vidijo dobro.

So gobarji in gobarke, ki to lepo predstavijo...

Danes sem bil spet na širšem Jeseniškem območju. Našel sem nekaj lepih mladih Jesenski gobanov.
Gobarjev je bilo veliko, gob pa bolj malo. Baje so rastli teden nazaj. Za eno lepo juhico jih je dovolj.

Janko

nova lisicka

Pozdravljeni,
sem nova na vašem forumu, vendar ga občasno spremljam že kar nekaj časa. Včeraj sem (letos prvič) pokukala v gozd -Laze, Janče, Vnajnarje. Sprehod je bil zelo lep, vendar sem našla le eno lisičko.
Ali kdo nabira na teh koncih?
Pozdrav vsem

zvita lisica

Pozdrav!

Včeraj na Pokljuki nabrali cca. 6 jurčkov, ravno toliko lisičk, štorovk pa veliko več :) rastejo povsod- štorovke. Nisem si mislila...
Bi priložila slikco enega lepega jurčka, pa mi format nagaja :/
Aja, niiiič črvivo  ;D


janko

Lp

Nekaj slik od včeraj..

Janko


Primorec

Samo za informacijo, bil v soboto na mojih rastiščih v Brkinih. Našel le toliko močeradov, kot jih nisem videl v vsem svojem življenju, gobe pa bi lahko preštel na prste ene roke. Presuho, upam da bo kaj začelo poganjati ta teden po dežju in po polni luni.

Ta Pravi Gobar

Primorec, je pa lepo da si videl toliko močeradov - na Nizozemskem so 99,9 % izumrli med 2010 in 2013- kriva je pa goba in sicer se imenuje Batrachochytrium salamandrivorans.  Napade kožo teh živali in jih v par dneh uniči.  Izjemno agresivna, prišla iz Azije - razvoj, razvoj ... kam nas to vodi  ?  Hvala bogu da jih imamo še.

Koga zanima tole evo link  : 

http://www.tagesspiegel.de/wissen/toedliche-loecher-in-der-haut-pilz-bedroht-europas-salamander/13727668.html

Bil danes po enem tednu na Arehu, kaj naj rečem - spet teden dni ne grem bom te boge od polžev do amena požrte klumpe pobiral ... pa še zelo redko kje kaki sploh je.  Pod Zarjo pa ne raste sploh nič, nula ...

Gobarka89

     Lp

Čestitke vsem,ki ste kaj najdli.Danes 3urni sprehod po pohorju.Nekaj se še najde za neko juho drugače pa pobrano do konca.Ampak vseeno je bil en lep sprehod v naravi.
       
             Gobarka89


Martin

 :D
Pozdrav
Sabinčica.....ja jaz jih nabiram kozjenoge mesnatovce .So mi ena izmed najljubših gob ja okus hm skor kot jurček delam jih na vse načine kot jurčke najraje pa jih vlagam v kis. Ni bolše gobe vložene........rastejo pa radi ja v velikih skupinah a na redkih lokacijah...Če jih je tam toliko kot praviš pol pa pridem malo nabrati :P :P :P ::)

Pripopaj sliko si slikala kakšnega ::) ::) :o

Danes sem šel preverit če že kaj majhnih ven leze za v kis  ..... no nekaj se je najdlo malega, bo počasi bo malo bo treba počakat pričakujem pa kozjenoge počasi na svojem terenu...

Lp
GOBAN

Martin

 :-X

Martin

 ??? ???

Sabinčica a so takšni--------SLIKA JE IZ LETA 2014 sam za primerjavo


GOBAN

Kranjskogorc

Včerajšnja bera: sirovke, grive, jurčki, lisičke. A je še kakšen gorenjski nabiralec :D ?

Lp, kranjskogorc

gal

Lepo je gledat vaše slike. Jaz sem bil v nedeljo pri nas v gozdu in ne raste NIČ, ampak popolnoma NIČ, ni nobene gobe. Upam da bo kaj sedaj ko je bilo nekaj dežja.
Zgleda da je res samo v višjih legah rast.