Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 :o :o :o :o :o :o :o :o ;D

Gobarka89

 :angel:

Gobarka89

http://ww

Gobarka89

http://

Martin

 ;)
Gobarka89
Hoh vidim,da si bila tud ze zgodaj v gozdu. Skor v temi ni kaj lepi primerki glede na to,da je res ogromno ljudi tam kjer si iskala...

Lp :o :-X :-X :-X :-X

Gobarka89

Hvala martin.Čestitke tudi tebi :police:

Se opravičujem za slabo kvaliteto slik.prvič sem jih objavlja povrhu pa še imam trenutno moj tel.na popravilu.

       Gobarka89

Gobarka89

Martin
Ja bilo je ogromno ljudi nekaj neverjetnega.nekateri so hodili že nazaj ,ko smo mi sploh vstopili  v šumo.

             Lp :)

Janilisjak

Nov na forumu. Vceraj nabrano na dolenjskem.

rene

Čestitke vsem za nabrane gobe. Res ogromno ogledov slik.Preko 1100  :o V četrtek sem našel na Klopnem vrhu precej jesnskih gobanov . Medtem pa so na Rogli sami poletni gobani. Sem pa mnenja da bodo sedaj tudi nižje pognali, ker namočlo je dovolj.
Lp :)

lisica

Pozdarvljeni gobarke in gobarji.

Hja ne vem kje naj začnem. Recimo s tem da sem danes v gozdu - Areh dobila skoraj živčni zlom. Sramota človeška kaj počnete (tisti ki počnete to) brcate gobe, sivko je razrezal/a na prafaktorje, zakaj že? Smeti je več kot gob. Pa kaj vas ni sram?? Ko pa vidim frajerko z vrečko pa mi na bruhanje vdari. Pa kaj ste normalni sploh.

Od otroških let me je babica učila kako se obnašati v gozdu in danes pri 32 ni nič drugače. Še mravljo cesto prestopim in ne nisem nora. Rada imam naravo in živali.

Pa da se nekateri upajo javno hvalit z preveliko količino nabranih gob. Mene bi blo sram. In se resnično sprašujem kakšna jetra in črevesje imate ob tako težki hrani al kdo jih toliko sploh poje???    >:( >:( >:(

No da še povem to, jaz gob sploh ne jem, kar je še en dokaz da gobarim razumno. Gobarite razumno, ker drugače bomo verjetno prva država v zgodovini ki bo imela popolno prepoved nabiranja gob zaradi izumrtja gob.

Da pa ne bom samo grajala. Čestitke vsem gobarkam in gobarjem za lepe "normalne" bere.

Areh je izropan. Ostajajo sivke in pikice.Bilo je izredno hladno.
Če najdeš gobana ga trikrat pogledaš saj ne verjameš svojim očem. Še polži so omagali in se prenažrli vseh gob.

Želim še naprej uspešno nabiranje pa lep pozdrav.

StaneDolanc

Citat od: lisica dne 03 September 2017, 15:16
Pozdarvljeni gobarke in gobarji.

Hja ne vem kje naj začnem. Recimo s tem da sem danes v gozdu - Areh dobila skoraj živčni zlom. Sramota človeška kaj počnete (tisti ki počnete to) brcate gobe, sivko je razrezal/a na prafaktorje, zakaj že? Smeti je več kot gob. Pa kaj vas ni sram?? Ko pa vidim frajerko z vrečko pa mi na bruhanje vdari. Pa kaj ste normalni sploh.

Od otroških let me je babica učila kako se obnašati v gozdu in danes pri 32 ni nič drugače. Še mravljo cesto prestopim in ne nisem nora. Rada imam naravo in živali.

Pa da se nekateri upajo javno hvalit z preveliko količino nabranih gob. Mene bi blo sram. In se resnično sprašujem kakšna jetra in črevesje imate ob tako težki hrani al kdo jih toliko sploh poje???    >:( >:( >:(

No da še povem to, jaz gob sploh ne jem, kar je še en dokaz da gobarim razumno. Gobarite razumno, ker drugače bomo verjetno prva država v zgodovini ki bo imela popolno prepoved nabiranja gob zaradi izumrtja gob.

Da pa ne bom samo grajala. Čestitke vsem gobarkam in gobarjem za lepe "normalne" bere.

Areh je izropan. Ostajajo sivke in pikice.Bilo je izredno hladno.
Če najdeš gobana ga trikrat pogledaš saj ne verjameš svojim očem. Še polži so omagali in se prenažrli vseh gob.

Želim še naprej uspešno nabiranje pa lep pozdrav.


Se povsem strinjam... Po svoje razumem to, da nekateri naberejo več kot razumno (da o dovoljenem sploh ne govorim), saj je bila do zdaj sezona slaba. Tudi argument, da če ne jaz, bo pa kdo drug, pa kaže le človeku lastno lastnost - sebičnost.
Se spomnim, kako se na začetku sezone vsi napadali nekoga, ki je dajal slike gozda gor, pa spet nekoga drugega, ko je spraševal po cenah določene vrste gob - in je bil spet na tnalu.

Ko se pa bresramno objavlja slike roparskega pohoda (kar dokazujejo gasilske slike več kilogramov oz celo več deset kilogramov), so pa ljudje kot je govora o resničnostnem šovu. Gledajo, čeprav v isti sapi govorijo, da nikoli ne gledajo.
Moram reči, da so mi najlepše slike nekaterih, ki jih slikate v naravi in še preden padejo na 'giljotini'.
Nočem moralizirati, ampak se mi zdi prav, da se to upošteva. Če že administrator miži na eno oko.

Veliko užitka pri nabiranju in sobivanju z naravo.

uli

#371
Lep pozdrav
Draga Lisica gob na Pohorju je dovolj,samo poiskat jih je treba.Moram pa rečt da te babica slabo naučila,najprej pometi pred svojim pragom potem pa glej napake drugih.Kaj nabiraš gobe da jih stran mečeš če jih ne ješ drugim pa gledaš v košaro
.Mislim da si še ena ki ne spadaš na ta forum.
Jaz sem danes zadovoljen z bero na Pohorju slik pa ne objavljam ,zakaj....

dr.boletus

Včeraj in danes smo gobarili na Rogli , zahodna-severozahodna pobočja med 1400 in 1500 m.n.v. Jurčkov ( in tudi kostanjevk ) je bilo v izobilju , količine ne bom omenjal , slike pa zaradi nefotogeničnosti ( polžki ) tudi ni . Rene , mi smo našli same jesenske gobane . . o poletnih ne duha ne sluha . Nižje ( 1000-1150 ) samo nekaj starejših primerkov , do koče na Pesku ( od Lukanje )  včeraj skoraj 100 avtomobilov ob cesti , na vrhu Rogle pa vse prazno ( do Lovrenških smo videli samo 3 gobarje ) , danes pa že ob 10 h 3 gobarje , ki so se že vračali s polnimi košarami . Na koncu smo vse skupaj " zabelili " z ajdovimi žganci , gobovo juho , borovničevim zavitkom in vrčkom točenega .

sabincica

Pozdravljene gobarke in gpbarji...

tudi jaz sem se včeraj podla v hosto...spodaj prilagam nekaj slikic. Nabirala sem med 800- 1000 m NV- Kope.

Kljub temu da je neprestano rosilo, je zemlja pod listi praktično suha...bera je bila kar uspešna. Lisičke so od prejšnjega tedna zrastle, gobani pa so bili v večini bolj veliki, vendar ne prezreli.

Tudi drugih gob je veliko: rdeče in zelene mušnice, golobice vseh barv, leponogi in žametni gobani in mislim da kozjenogi mesnatci ali nekaj podobnega.

Vprašanje, Martin, ti jih nabiraš...ali obstaja goba, ki jim je podobna...ker na lokacijah kjer gobarim, jih je nenormalno veliko....mislim da bi jih par samokolnic nabrala :) ...kaj delaš z njimi? Okus?

Spodaj prilagam že slikico ene gobe...rastejo na podrtih brezovih hlodih, vejah....letos jih vidim prvič in jih je ogromno...

Lisica...tisti aktivni gobarji, ki smo na tem forumu, mislim da smo tako zelo ozaveščeni, da ne spadamo med te, ki gobe brcajo, jih nosijo v plastični vrečki in odmetavajo smeti. Mi imamo košare, morda res kdo od nas nabere večje količine, ...ma nihče od nas jih nima samo zase ampak jih podelimo s sorodniki, prijatelji....smeti pa za drugimi pobiramo in nosimo iz gozda....kar se tiče pa razrezane gobe...če je goba črviva/ prezrela ali skratka neuporabna za prehano in razrezana na prafaktorje, tega ni naredil človek iz obisti, pač pa izkušen gobar, ki skrbi da bodo trosi popadali na tla na večji površini in s tem je poskrbel, sploh med dežjem, za nov rod golobic....enako tudi jaz naredim z gobanom. En zelo zagrižen gobar, ki me je veliko naučil, in vodi gobarsko društvo mi je celo predlagal, da naj gobico zataknem med veje...ko bo veter pihal, bo stresal trose po večji površini...pred tem, pa sem prav tako obsojala dejanja.
Predlagal mi je tudi, da naj za odtrgano gobo zaprem rastišče z zemljo, da se le ta ne izsuši, obroček od marele zakopljem vsaj 2 cm v zemljo, ker iz njega nove zrastejo... ne vem koliko je resnice, pa vendar je nekaj na tem, ker mi ni tega rekel samo on....

S :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

lisica

Citat od: uli dne 03 September 2017, 16:34
Lep pozdrav
Draga Lisica gob na Pohorju je dovolj,samo poiskat jih je treba.Moram pa rečt da te babica slabo naučila,najprej pometi pred svojim pragom potem pa glej napake drugih.Kaj nabiraš gobe da jih stran mečeš če jih ne ješ drugim pa gledaš v košaro
.Mislim da si še ena ki ne spadaš na ta forum.
Jaz sem danes zadovoljen z bero na Pohorju slik pa ne objavljam ,zakaj....


Uli??? Če ne jem gob še ne pomeni da jih vstran mečem!!! In moja učiteljica je zelo dobra učiteljica, tak da ne nekaj pametovat!
In zakaj ne spadam na ta forum??
Kaj ker res povedala svoje mnenje brez dlake na jeziku. Mislim da imam vso pravico povedat kar vidim in kakšno imam mnenje.

Ne obsojat ljudi na pamet.