Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ; :police: :-\ :-X

Ja BiBa nekateri pač vedo kako se vest v naravi. Drugi pa so pač nesnage pokvarjene kot so v gozdu taki so povsod tud doma. No pa če je kdo tak ki to bere naj se zamisli nad sabo ........Res je katastrofa glede tega povsod.. sam sem doma čist  ob gozdu in tud tukaj redno poberem kakšno pločevinko vrečo....kajti gozd je praktično moje dvorišče res katastrofa

GOBAN

StaneDolanc

Današnja bera v okolici Sostrega. Bi pa samo tole dodal: po eni strani berem pripombe, ko je nekdo samo vprašal, po koliko stanejo mavrahi, pa ste ga napadli, da to ni trgovina. Ste morda pomislili, da je nekdo hendikepiran, pa ne more nabirati gob?
Po drugi strani pa se (nekateri) bahate s stotinami nabranih gob. To se mi ne zdi ravno pravilno. Tole tekmovanje, kdo več nabere, ni ravno zdravo. G. Slavko, se mar motim?

lp

SEINTA

JA PRAVI GOBAR, VE KOLIKO GOB POBRATI

janko

LP

Čestitke za lepe gobane StaneDolanc in ostalim na forumu.
Jaz sem bil danes v smeri proti Horjulu. Nič ni bilo. Presuho.

Glede gob, ki jih nekdo ne more nabrati zaradi bolezni , itd., ti dam prav.
Naj Slavko ali Administrator pove, kar je prav.

Janko

Jagoda

Takemu, ki jih ne more it nabirat ali pa jih ne zna, ne najde, itd...takemu jih jaz z veseljem šenkam, če imam. Saj več kot toliko jih človek ne rabi.

meganboj

Cudno da se noben ni pohvalil kako rastejo gobe na obmocju bolfenk žetale makole kakih par dni nazaj baje bil pravi bum

Slim Shady

StaneDolanc

Se strinjam dodal bi še tole da recimo mavrahi ne restajo po vseh regijah v sloveniji, sploh spomladanski zakaj potem nebi kupil kakšno kilo ali dve...

pajdo

Citat od: meganboj dne 27 Avgust 2017, 09:31
Cudno da se noben ni pohvalil kako rastejo gobe na obmocju bolfenk žetale makole kakih par dni nazaj baje bil pravi bum

Zato se ne hvalijo kr so prekomerno ven nosli v tezi in kolicini meje presezene najmanj 3 kratnik  :police:

Pa gobarjev več kot vikendasov in domacinov,sploh nekateri  po 6 oseb v postroj kot v vojski pa gremo v gozd

cakamo pa jutrisnji dez ce bo kaj prneso ,sume so ven zropane od srede prejsnjega tedna  :'( :'(

meganboj


Taca

Heej!

Najprej pohvale vsem za lepe slikce. Ful vas je lustno brat, se posebaj vedno takrat (in to je tudi zdaj), ko nisem v Sloveniji in ne morem iti v gozd. Pišem pa zato, da se pridružim mnenju nekaterih, da ni ravno najbolj pametno pisat točne lokacije. Tale forum bere cela Slovenija...nič čudnega potem, da pridejo cele horde ljudi na nekatere kraje. Meni se zdi da je z leti vedno manj gob. Če bo šlo tako naprej, jih bomo mogli čez nekaj let zaščitit...

Lp in lepo gobarjenje še naprej

robert11

pozdravljeni
res ta teden so bili gozdovi izropani gob. hvala bogu, da so gobe nehale rast v nižinah.
je pa bilo na pohorju, kot sem slišal pravi stampedo gobarjev.
danes popoldan smo šli z družino na areh se malo hladit. samo malo smo se šli sprehajat skozi gozd in kaj takega se jaz ne spomnim. gozd je tako prehojen, da je zdrobljeno vso listje. o kakšnih gobah kaj dosti sanjat ne moreš. na srečo smo našli nekaj malih gobanov, saj večji so tako bili pobrani, ti so pa rerjetno pred nami prišli ven.
če misli tako tudi v prihodnje bit na pohorju, pa verjetno še kje v sloveniji je enako, recimo pokljuka, bi bilo mogoče na ministrstvu za okolje pametno razmišljat o prepovedi nabiranja gob na določene dneve in področja. tako kot je to pri ribolovu. v nekaterih ribnikih se lahko lovi samo ob določenih dnevih.
zakaj pa še ni bi uzakonili prepoved nabiranja gob na določene dneve? seveda z namenom, da bi se gobe ohranile. ali še ni tako kritično? pohorje je namreč popolnoma prehojeno in prekošeno. a je to normalno? seveda bi moral bit potem tudi nadzor učinkovit. toliko samo za razmišljat.
lp
robert

sabincica

Pozdravček.

Evo mene...po 3eh letih zopet v hosti  :laugh:. Moram priznat da sem imela kar tremo, in da sem prej prečitala vaše komentarje in preverila, ali se mi sploh splača  :o...in se je....v slikah nekaj dokazov. SG pohorje, okoli 700- 850 m NV...cca 3 ure hoje....vroče za znoret in nenormalno suho. In res suho...5 cm v globino nič znaka o vlagi.

Kar sem našla, je bilo vse v predelih kjer so mlakuže in izvirki vode. Jurčki pretežno mladi. Lisičke še mičkane...če bo kaj dežja jutri, se bo splačalo it za vikend splet pogledat. vsega skupaj 2 pesti lisičk in cca 30 jurčkov. Tisti ki so imeli zaprte klobučke povsem zdravi, tisti malo večji črvivi malo v začetku beta s stičiščem z zemljo, še večji pa črvivi čez cel bet. Drugače zdravi, se pa vidi da rabijo vlago.

Upam, da jutrišnji dež poskrbi za osvežitev  :)

Pozdrav vsem :)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

PravaBiBa

Citat od: robert11 dne 27 Avgust 2017, 22:24
pozdravljeni
res ta teden so bili gozdovi izropani gob. hvala bogu, da so gobe nehale rast v nižinah.
je pa bilo na pohorju, kot sem slišal pravi stampedo gobarjev.
danes popoldan smo šli z družino na areh se malo hladit. samo malo smo se šli sprehajat skozi gozd in kaj takega se jaz ne spomnim. gozd je tako prehojen, da je zdrobljeno vso listje. o kakšnih gobah kaj dosti sanjat ne moreš. na srečo smo našli nekaj malih gobanov, saj večji so tako bili pobrani, ti so pa rerjetno pred nami prišli ven.
če misli tako tudi v prihodnje bit na pohorju, pa verjetno še kje v sloveniji je enako, recimo pokljuka, bi bilo mogoče na ministrstvu za okolje pametno razmišljat o prepovedi nabiranja gob na določene dneve in področja. tako kot je to pri ribolovu. v nekaterih ribnikih se lahko lovi samo ob določenih dnevih.
zakaj pa še ni bi uzakonili prepoved nabiranja gob na določene dneve? seveda z namenom, da bi se gobe ohranile. ali še ni tako kritično? pohorje je namreč popolnoma prehojeno in prekošeno. a je to normalno? seveda bi moral bit potem tudi nadzor učinkovit. toliko samo za razmišljat.
lp
robert


glede na tvojo skrb z gobe se resno sprašujem zakaj jih sploh nabiraš......ti bi reguliral nabiranje še bolj kot je, hkrati pa bi se sam pasel na gobah..........lej, če se danes odločiš, da nehaš gobarit bo to tvoj prispevek k ohranitvi gob v naših gozdovih....sarcasm off

vladka

danes sem bila na Pokljuki ,jurčki so na nekaterih koncih začeli lepo rasti -na parih metrih več kot 30 so pa majhni pravi za v kozarce. Bera je bila zelo uspešna ,toda tudi gobarjev je bilo na mojih placih malo.


slikice bodo ko pride mladina domov, jaz sem bol leva za računalnik

vladka

danes sem bila na Pokljuki ,jurčki so na nekaterih koncih začeli lepo rasti -na parih metrih več kot 30 so pa majhni pravi za v kozarce. Bera je bila zelo uspešna ,toda tudi gobarjev je bilo na mojih placih malo.


slikice bodo ko pride mladina domov, jaz sem bol leva za računalnik