Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

So, so, bukovi ostrigarji, kolikor vidim z malce prevelike slike... :)

Takole lepo pa so pred 10 dnevi rasle tudi zimske panjevke...



lp

gorenc

Moti me to ker so zrasli na orehovem štoru. Ta štor je bil prekriti v jeseni z štorovkami.
Lp
Gorenc

klavir

To ni tako nenavadno. Sam bukove ostrigarje najpogosteje najdem na vrbah...

gusar76

Tudi te so z vrbe in topola.

gusar76

Za zadnje gobarjenje letos me je čakalo prijeto presenečenje - padli vrbov panj, poln ostrigarjev!

gusar76

In še velikan med njimi...

klavir

Bravo, gusar!

Tudi jaz strašno rad najdem ostrigarje pozimi. In seveda panjevke. Tokrat spet pri Lendavi, evo spet malo lokacijskega pozicioniranja:



Mura je z malo več vode končno spet bila bolj fotogenična...



In že prvi prostor:



Nato kar nekaj panjevk, končno pa ta lepota:



Nato pa še sveže panjevke na jezeru z malo česna, rahlo soljene na oljčnem olju pri tabornem ognju. Sem bil prepričan, da bomo edini pozimi kurili ognje tam zvečer, pa so nato v mraku zagoreli kar štirje kresovi... Očitno je dandanes težko biti najbolj čuden hehe. Zdi se mi, da nekateri ribiči morda celo tam spijo, saj imajo postavljene velike vojaške šotore. Ter kot pravi Prekmurci kuhajo bograč. Ideja za naslednjič... :)


Nagi Bator

Klavir, a to ga kar čez mejno črto mahneš?
Sprašujem, ker tudi mene mika kakšen podoben zimski izlet.

klavir

#443
Reka Mura mora biti meja!

Nagi Bator


gusar76

Klavir, izjemno lep potopis!

Nasplošno so tvoji prispevki nad povprečjem na slovenskem spletu!

Le tako naprej!

klavir

#446
Za konec leta še nekaj slikic bukovega ostrigarja. Stara najdišča, vzhodno od Murske šume, kjer se pod polji ob Muri nahajajo veliki poplavni gozdovi.

Tokrat sem se prvič zavzel, da to najbrž ni naraven sestoj, drevesa so nekako preveč ravno in v vrstah zasajena. Najbrž so to območje kdaj v Jugoslaviji znova pogozdovali, zdaj pa je življenjska doba številnim drevesom že potekla, zato toliko hlodovja po tleh, kar je dobro, če iščeš ostrigarje. Mogoče je tudi zato toliko teh gob, ker je znano, da v monokulturah škodljivci lažje uspevajo. Kakšna grda beseda za ostrigarja - škodljivec... :P


Mogoče kdo ve, za katero vrsto dreves gre...?

Ostrigarji so bili...



Pa še malo...



In še malo več:



Zjutraj zamrznjeni, trdi kot kamen, okoli poldneva že odtajani, tako vsako noč, pa vseeno nič pokvarjeni, krasne gobe.





klavir

#447
SREČNO 2020!
Most kot simbol povezanosti, navezave starega z novim, prehoda v leto, ki je pred nami...


Ribiški mostiček na mrtvici reke Mure blizu sotočja z Ledavo

blaz3k


S_R_E_Č_N_O , Z_D_R_A_V_O in V_E_S_E_L_O [/color]v novem letu blaz3k

gusar76

Klavir, najbrž gre za črni topol, ki so ga v Jugoslaviji precej sadili. V mnogih primerih gre za hibrid, ki so ga vzgojili na topolarskem inštitutu v Novem Sadu in je potomec le ene (iste) rastline z določenimi želenimi lastnostmi, kar pa, kakor sam opažaš, tudi ni vedno dobro. Takšni topoli so se sadili po celi Jugoslaviji in jih je najti marsikje, predvsem v panonskem svetu. Izgled takšnih gozdov je zelo uniformen, kar je razvidno tudi iz fotografije.

Srečno in zdravo vsem!