Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

TopCat

Ivy,
seveda ni skrivnost.  :) Včeraj sem bil v gozdovih med Hrašami in Repnjem (širša okolica Vodic).

Vso srečo želim.

Ivy

Ojoj,potikate se po mojih terenih,kajti jaz prihajam iz Vodic,vendar tu ni nic jurckov,lp

TopCat

Ivy upam, da ne zamerite, da se potikam po vaših terenih!  :laugh: ;)
Tudi jurčke sem včeraj našel (žal nisem nič fotografiral). Toliko, da sem ene dal v skrinjo, eni pa se sušijo. Srečal sem tudi dve gobarki, ki sta prav tako imeli v košari lepe primere jurčkov. Je pa res, da sem moral kar nekaj km prehoditi, da se jih je toliko nabralo!  ::)

Vse lepo! Upam, da jih uspete najti!


everton

Pozdravljeni,
pri nas zopet rastejo jurčki.Očitno ni še konec sezone.Zanimivo,da drugih gobarjev sploh nisem srečal?.Jutri grem spet v hosto,mimogrede bom pa še nekaj kostanja nabral.
To so današnje slikce. ;D



everton

Še nekaj današnjih primerkov  8)

rotor

Danes prazno v gozdu. No, nekaj slik je vendarle:








Triglav

#367
Pozdravljeni
Nekaj primerkov današnjega sprehoda po gozdu, košara se je napolnila do roba.
LP Peter

PS. Rotor,  vaših slikc ni videti, ker se vam to večkrat dogaja, bi bilo primerno po nalaganju fotk  na forumu to tudi preveriti

janko

LP

Lep gobarski pozdrav.
Vsako leto prinese nekaj novega.
To leto nisem bil veliko v hosti, zato slike šele sedaj.

Veliko veselja želim vsem

Janko

klavir

Golobičje kolobarnice pa so enake dobrote kot snežke, kdor jih pač prepozna, ker so vbistvu bele gobe... :D

blaz3k

#370
Gobice se vračajo na pohorska pobočja.


,,


***

TopCat

Spoštovani Ivy,
včeraj sem se spet uspel potikati po vaši okolici (širša okolica Vodic za ostale). Rast gob ter njihova raznovrstnost je še vedno več kot zadovoljiva. Sem pa spet uspel najti tudi jurčke (tokrat prilagam foto dokaze  :D ;D ), ki so na novo pognali. So pa se v večjem številu pojavile še lisičke ter kostanjevke.  :o

Vso srečo ostalim gobarjem!

Lp.

klavir

Na wikipedii sem zasledil, da so demantirali strupenost mišk (Tricholoma terreum), ki je bila ugotovljena pred leti s posebno raziskavo. Le-ta sedaj naj ne bi bila več relevantna. Kakorkoli že, velja se držati pravila običajnih, ne prevelikih količin, vnešenih v telo, kar pa v bistvu velja za vse gobe. Tako da sem si sam miške zadnjič kar lepo nabral in so bile zelo okusne.

msimerus

Tudi pri nas je zopet začelo...


Sent from my iPad using Tapatalk

Triglav

Še vedno se kaj najde