Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

Boško 77

Nisem bil zraven ko si nabiral oz kje si nabiral !
Tak da ja čestitam!
Bil na Pohorju nekaj našel,videl tudi par starih jurčkov!
Ni pa to niti priblizno, cesa sem vajen na Pohorju!

Kvader

Pozdrav,

zelo lepa slika in vse pohvale enastajerka. Gledal sem fotografijo  http://www.gobe.si/forum/index.php?topic=858.300 . Ker se na gobe še ne spoznam prav dosti bom ugibal, da je to vrsta ostrigarja. Pravim gobarjem to ne bo problem. Sam še vedno iščem in primerjam po slikah iz knjig in spleta. Tako zelenega okolja okoli ostrigarja nisem zasledil nikjer. Lahko prosim izvem katera vrsta gobe je to. Za moje pojme je slika narejena malce preblizu. Glavna tema fotografije pa ne rabi biti vedno na sredini.
Vem, da to ni forum o fotografiji ampak tam ne najdeš toliko fotografij gob na enem mestu. Tukaj je res veliko za pogledat. Mnoge so zelo lepe.
Oprostite ampak nisem mogel, da je ne bi vstavil v okvir. Res pa je, da ima vsak svoj okus. Enastajerka upam, da mi ne zameriš.

Ta Pravi Gobar

Kaj pravite na tole ?  Moj kolega veterinar Valentinčič je šel malo na turo od Hoškega lovskega doma do Belvija in nazaj malo po gozdu ... ni kaj gobar ker ne vidi v gozdu dobro ... prideta nasproti dve starejši ženski z vnukom ... pravi kolega a je kaj jurčkov, gleda v njuno košaro polno nekih čisto malih belih gobic ... pa pravita ženski ja poglejte kaj jih imava, polno košaro jurčkov.  On gleda gleda pa vidi sami mali blatni beli jurčki tam 3 cm veliki.   Ja pol pa ni čudno če drugi en šmarn najdejo če še zmeraj narod nori take male pobira - pa to še take količine.  Upam da je par mušnic zraven, prav zares upam da je.  Glih kaj začnejo rast, eni vse pobrijejo ... ???

Triglav

Pozdravljeni,
današnji ostanki gob v gozdu od nedeljskega množičnega obiska


blaz3k

#320
Voda nič več ni mokra :), tri dni po dežju je v goši spet suho.

Pod Arehom vedno manj.

,,,
...

,,
...

,,
...

,,,



Boško 77

Nevem kaj imaš tak pik na mene,ker sem povedal kar sem doživel in videl!
Od sedaj bom tiho in zapuščam ta forum, da ti nebom trn v peti!
Vsem ostalim zelim lepo bero!
Lp!

slavko

Boško 77, vsak član foruma ima nek svoj pogled in prinaša svežino v forum o gobah. Zato predlagam, da foruma ne zapuščate in poskrbite še za kakšno zanimivo novo izkušnjo in pogled.

Lep pozdrav,
Slavko

blaz3k

Citat od: Boško 77 dne 01 Oktober 2019, 09:18
Nevem kaj imaš tak pik na mene,ker sem povedal kar sem doživel in videl!
Od sedaj bom tiho in zapuščam ta forum, da ti nebom trn v peti!
Vsem ostalim zelim lepo bero!
Lp!

Boško se opravičujem nisem mislil nič slabega, le nedolžna šala, lp.

blaz3k

#324
Ta Pravi Gobar jaz gobarim na severni strani kjer ni nobenega grobišča.

Upam pa da ne obsojaš KNOJa in VOSa oziroma OZNAe in UDBAe da so začele II. Svetovno vojno!?

slavko

Spoštovani,

verjamem, da se je po naših krajih dogajalo marsikaj, vendar vas prosim, da se ne oddaljujete od bistva tega foruma - to je informiranje o gobah in gobarjenju.

Hvala,
Slavko

Nagi Bator

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 01 Oktober 2019, 10:47
Ali ste vedeli da je bil Maribor - Marburg an der Drau pred vojno 70 % Nemški ?

Si morda pozabil kdo je zasluzen, da ti lahko danes govoris v Sloveniji slovensko?

Aber vielleicht möchtest du in einer andere Sprache kommunizieren. Kein problem, wirklich.
Abber bitte, kommst du mich nicht mit so einen nazi "fakt" das Maribor siebzieg prozent Deutsch war.

Cist zares. Lahko ti iz prve roke povem kako se je v Mariboru v zacetku 40' let ponemcevalo
in kako so kolaboraterji - narodni izdajalci izdajali ljudi, pogosto celo svoje sosede nacistom, ker so jih slisali, da niso doma med seboj govorili nemsko!

PS: "Hvala jim za vse gobe!" Vsaj nekaj dobrega je prislo iz njih!

Moderatorju se opravicujem (nisem se mogel zadrzati) in ga prosim, da izbrise to sporocilo, ko bo brisal tudi gornjega!

slavko

Spoštovani,

ne želim brisati nobenih sporočil, ki se ne nanašajo na gobe. Vendar apeliram na vse člane tega foruma, da spoštujete vsebino foruma in ostanete na tej liniji.

Lep pozdrav,
Slavko

tom

Bil sem prisoten na kar nekaj forumih v slo in tujini, kar opažam je, da Slovenci uživamo v provociranju drugih in polnjenju svojega ega... Predlagam vam da se zazrete vase in svojo jezo, nezadovoljstvo in obučutek manjvrednosti razčistite s sabo ne pa nad drugimi.
Ob tem pa bi se iskoristil in pohvalil člane foruma za prispevke, nasvete ter pomoč in še posebaj Slavka za neverjeten trud.

PRVOKACIJO PA PRESELITE NA PM NE PA NA JAVNO, KOT DA NAM JE OSTALIM TREBA TO BRAT!

LP
TOM

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


bredagobica

Na Gorenjskem gobe so, rastejo. Vse sorte imamo. Turki, brezovci, cigančki, jurčki, marele, črne trobente (teh ne nabiranje ker so baje zaščitene), sirovke, prašnice, mušnice, štorovke, marele...