lisičke

Začel/a Martin, 09 Junij 2009, 20:23

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

Pozdrav vsem gobarjem

Čez vikend sem gobaril, ampak sem našel le nekaj lisičk ter srečal nekaj drugih gobic, o jurčkih pa nič. Kako kaže kaj na Pohorju? No, sicer pa bom šel tudi sam preverit čez vikend. :o

Prilagam sliko iz sobotne bere.


beko.star

Na gorenjskem je stanje zelo podobno... rastejo lisičke in
sem ter tja zraste kakšna golobica. Jurčki trenutno na rastejo :(

lp
Blaž :)*

Pohorc

Danes sem bil na Pohorju (povirje Hudinje):
- na 1100 m (30 min) dve mini lisički
- na 950 m (1h) pest mini lisičk
- na 900 m (2h) nekaj pesti mini lisičk.

Skupaj 210 g mini lisičk. Jurčkov nič.

Je blo pa fajn za začetek sezone :)
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Martin

No nekaj pa je le bilo ;). Hvala za te informacije. Upam, da bodo gobe počasi le pokukale na dan.

Lep pozdrav

Martin

Triglav

#4
Na gorenjskem sem včeraj in danes našel jurčke.

Lep pozdrav
                     Peter

Pohorc

Citat od: Martin dne 13 Junij 2009, 21:31
No nekaj pa je le bilo ;). Hvala za te informacije. Upam, da bodo gobe počasi le pokukale na dan.

Lep pozdrav

Martin

Ni kaj ... upam da kaj koristi, če malo pokomentiramo, če že kaj kuka na plano :)

No, danes sem bil zopet na Pohorju, povirje Hudinje, 850 mnm, 3 ure, 775 g lisičk (kakšnih 250-300 kom.) ... čisti užitek :)

Izgleda, da bo letos lisičk precej, pa še deževno obdobje se začenja, ki se bo končalo naslednji vikend z otoplitvijo ... :D

Kako pa kaj drugod?
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

Martin

Pozdrav,

tudi jaz sem čez vikend bil v gozdu pri nas. Našel sem 700g lisičk in tri črvive jurčke. Naslednji vikend se bom tudi sam odpravil na Pohorje, v smeri Klopni vrh, Šumuk. Upam, da bo kaj lisičk, sicer pa se tud kakega jurčka ne bi branil. ;D

Lp

Martin

olinad

Tudi na gorenjsko-ljubljanskem koncu lisičke lepo rastejo. Prvič pa se mi je zgodilo, da sem v istem dnevu našel borovega, jesenskega ,rumenega in poletnega (male, pa že črvive) jurčka. Zanimivo pa se mi zdi , so letos prej začele rasti naštete gobe v hribih kot v dolini, kar je mogoče posledica obilnejših padavin v višjih legah.
Lep pozdrav
                     Olinad

dverbnik

Zdravo
Sem nov . Glede lisičk patako- na levi streni Sostro jih je poln na dasni pa nič. Meja je pa cesta.
Kako  to?

slavko

Odgovor za Dverbnik,

lisičke (Cantharellus cibarius) so mikorizne gobe in rastejo v sožitju z drevjem. Pogosto z iglavci. Možno je, da je na eni strani ceste več dreves kot na drugi strani.

Lahko so z gradnjo ceste prekinili povezavo micelija s koreninami in bodo gobe na drugi strani ceste pričele rasti šele čez dalj časa.

Lahko pa gre preprosto za igro narave. Kdo bi vedel...

Lep pozdrav,
Slavko

Martin

Danes sem gobaril na Pohorju; Klopni vrh, Šumik. :-X Nabral sem pol kg lisičk, jurčka pa niti enega. No, upam, da bo drugič bolše ::)

Kako kaže drugod?

jernej

Hudirja, vi pa ste bolj pogosto na Klopnem varhi, ko pa jaz, ki sem tu doma.  :D

Martin

 >:( No, letos sem bil prvič. Ko pa je sezona, pa sem skoraj vsak vikend. Če pa ste tam doma, pa mi lahko malo namignete kdaj pričnejo jurčki rastit, da vam jih pridem malo pobrat :angel:


beko.star

Pravi gobar nikoli ne razkrije ozemlja, kjer rastejo gobe.
Mogoče en droben namig samo zate: Jurčki ponavadi rastejo pod
Smreko ali Hrastom  ;D ;D ;D

Hehe  ;)

jernej

Te sem se pa zmotil. Pardon. Sploh pa sem napisal to bolj iz heca. Večina Pohorja je žal tak obljudena, da boste hitro izvedli kdaj pa gobe najbolj rastejo.