Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

Triglav

Bil je sprehod

anica


Pri meni je pa bil malo daljši sprehod po suhih a čudovitih goričkih gozdovih!
Ko sem že skoraj obupala nad jesensko gobarsko sezono pa tole!

Lp A

anica


Pa še tole gobico- rožico pošiljam g. Slavkotu v prepoznavo!

Hvala že vnaprej za odgovor.

slavko

Na posnetku je najverjetneje starejši primerek oljkovega livkarja.

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

Tinček, na Goričkem ni snežk, najverjetneje jih ne bo ali pa bodo po novem letu kot so bojda bile v lanski sezoni. Tudi sicer nič ne raste, ker je še bolj suho kot drugod, razen tam, kjer Anica nabira...:)

tinček


Klavir hvala za odgovor.Pod Pohorjem sem našel par snešk pa so bile tako suhe,da se niso dale utrgat.

klavir

Po več letih sem na Bohorju ponovno našel pozne livke, ki rastejo samo na apnencu. Tako dolgo jih nisem videl, da sem jih komaj spoznal. Imajo pa neponovljiv vonj in okus, če jih je več skupaj, ki mi je bil všeč. Bral sem, da je to bila zelo popularna goba nekdaj, ker je rasla pozno, ko ni bilo več dosti drugega. A to še kdo nabira oziroma sploh najde, zdi se mi da je bolj redka, no, mogoče se jo pozna po kakšnem drugem, ljudskem imenu? Mi ji rečemo še martinovka zaradi obdobja rasti. Ampak na Štajerskem je redka, saj raste samo na traviščih apnenca, utegnila bi biti tudi na Konjiški gori in na Boču, ampak je tam še nisem našel, samo na Bohorju. Videl pa sem tudi nenavadno dosti velikih vlažnic, kar je vedno prekrasno...

anica

 
Še vedno se da nabrati nekaj mladih jurčkov. Seveda je precej tudi takšnih za mrežo.
Za snežke je pa še pretoplo in jih ni.
Lp A,

slavko

Anica, z vami se ne strinjam popolnoma. Včeraj sem ob Madžarski meji uspel nabrati nekaj mladih zimskih kolobarnic (sirotic, snežk, sivk), citronastih kolobarnic, pa tudi gobane in lupljivke.

Lep pozdrav,
Slavko

Triglav

Še vedno se kaj najde

everton

Še nekaj današnjih jurčkov ;D

tinček

kako je kaj s sneškami,rastejo kje.Ko pešačim na Pohorje od spodnje postaje gondole pa do vrha se najde vedno nekaj malega.Jurčki,sneške in mesnatovec.

kobanc

Rastejo tu in tam...

as

Tudi v okolici Kranja se še najdejo sivke. (snežke), vendar so popolnoma razmočene, prav tako borove gljive

anica


Tudi na jugu Goričkega lepo rastejo "sirotice". Pri nas ni toliko dežja, zato so lepe čvrste
in predvsem mlade. Nekaj let nazaj sem "prebluzila" pol Gor. za par kom. te odlične gobe, potem
sem pa slučajno naletela na nekaj mest v iglastem gozdu, kjer jih lažje vidiš.
Tudi mlade mušnice še poganjajo, ali bodo tudi j......?  Drugi teden bo topleje.

Lp. A.