Gobarjenje na škofjeloškem

Začel/a Lukap8, 01 September 2012, 21:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

amic

Res si zelo pameten kot da si že stari maček v nabiranju gob...

amic

oo luka veliko si nabrav on se še kosati nemore z tabo  :laugh:

Lukap8

no dobro ne zamerimo tega pa ne se kregat tukaj tole je blog za zgovarjanje o gobah itd.. ;) GOBARJA lahko ti resno povem da prinas gobe rastejo samo poiskat jih je treba .. ;)
Luka Prezelj

dr.boletus


   Danes je bilo na 500 v.m. 25 stopinj , na 850 vc.m. pa 19 stopinj . Zaradi 6 stopinj razlike je v afriki puščava in ljudje so črni.
   Torej jutri gobarite na 700-900 m n.m . poti,jase, sončne lege ! ! !, vlaga ,  od srede tudi nižje ( smreka,smreka ,smreka ! ! ) , po 20.9.
   jih bo pa povsod dovolj.
                                      ( kdor bo šel jutri na 750 -850 n.m. - poti, sonce,jase - od JV do JZ , tudi obsijane severne strani , ne bo šel domov
                                        s prazno košaro - 100 % ). Velja za Škofjeloški konec , Žirovski vrh ,Železnike in Golnik-Kamnik !!!
                                                   
                                              Ostalih lokacij ne poznam , jih bo pa predlagal kdo drug .
                                                                                                                              P.S.    marel ne iskat v gozdu , ampak po  obronkih  in travnikih
                                                                                                                                       300-600 n.m.,ostalih gob pa skoraj ni, razen neužitnih
                                                                                                                                        gobanov in starih suhih gob ( lisička, borova gliva )
                                                                                                                                   

Lukap8

Hvala ti doktor za te izvrstne informacije!!

Proti koncu tedna bo pomoje zelo pognalo! Upam da se kje vidimo u šumi hehe ;)

lp.Luka.P
Luka Prezelj

Lukap8

Danes sem za 5 minut stopil v šumo ob potki v smrekovem gozdu sem na 2 kvadratnih metrih našel 5 mladih jurčkov,pustil sem jih še tam ampak baje zdaj ne bodo več zrasli ker sem prišel preblizu??
Luka Prezelj

grozdje

Men se je parkrat zgodilo ko sem jih pustil, da niso zrasli skoraj nič oz. zelo malo

Lukap8

mhm res je pa da ti prej kdo pobere kot pa da da ne bodo zrasle hehe :)
Luka Prezelj

iSley

Citat od: dr.boletus dne 10 September 2012, 00:40

   Danes je bilo na 500 v.m. 25 stopinj , na 850 vc.m. pa 19 stopinj . Zaradi 6 stopinj razlike je v afriki puščava in ljudje so črni.
   Torej jutri gobarite na 700-900 m n.m . poti,jase, sončne lege ! ! !, vlaga ,  od srede tudi nižje ( smreka,smreka ,smreka ! ! ) , po 20.9.
   jih bo pa povsod dovolj.
                                      ( kdor bo šel jutri na 750 -850 n.m. - poti, sonce,jase - od JV do JZ , tudi obsijane severne strani , ne bo šel domov
                                        s prazno košaro - 100 % ). Velja za Škofjeloški konec , Žirovski vrh ,Železnike in Golnik-Kamnik !!!
                                                   
                                              Ostalih lokacij ne poznam , jih bo pa predlagal kdo drug .
                                                                                                                              P.S.    marel ne iskat v gozdu , ampak po  obronkih  in travnikih
                                                                                                                                       300-600 n.m.,ostalih gob pa skoraj ni, razen neužitnih
                                                                                                                                        gobanov in starih suhih gob ( lisička, borova gliva )
                                                                                                                                   
Hvala za informacije dobil sm večeraj  pol košare gob v  železnikih! rastejo pa samo v mahu in ob vodah in no po višinah samo nizko--

Lukap8

Danes škofjeloški konec ponovno super zaliva :) sem bil danes isto časno tudi v gozdu za 14 minut samo na enem mestu našel nekaj jurčkov bom naložil sliko zvečer ;) mislim pa da bodo zdaj še v večjem številu pognale !

lp.Luka.P
Luka Prezelj

solatar

Tudi mene je dež pregnal iz gozda, sem pa našel nekaj takih, ki so se skrivali.......  Po tem dežju pa upam, da se bo začelo zares

Lukap8

Zelo teško je nabirati ko ti cel čas nekaj teče za vrat :/ ampak vseeno je bilo super kajne? :D
Zelo lepe slike!

lp.Luka
Luka Prezelj

Lukap8

Tole je pa moje od danes za 15 minut je nekaj ;D

Luka Prezelj

dr.boletus

  Pozdravljen LUKAP.Verjetno si doma nekje okoli Hotavelj ali Trebije ( ali kakšnega hribčka nad njimi ), da redno gobariš na teh koncih.
  Ali jih nabiraš tudi za prodajo in kakšna je cena ( če seveda jih ). Drugače pa tudi sam kar veliko zahajam na ta konec ( lepi tereni , samotne grape ,
  raznovrstni tereni , čeprav se vozim 1/2 ure .Na tvoje terene pa sigurno ne hodim , tam ne bi nič dobil ( saj se strinjaš ).

amic

Gobe se prodajajo po od 10 do 15 evrov na kilogram  :)