Determiniranje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:57

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Velikost sem slik na telefonu, sem rešil šele v tem letu. Pomislil sem pa mora biti na spletu program ki zna več. Naložil sem dol tri programe in jih sprobal. Enega sem takoj odstranil ker je imel polno reklam in povezave ... Našel pa sem " open camera " ki nima reklam in veliko paleto izbire resolucij... Tega imam sedaj naloženega za fotke ki jim dam na mail , forum itd.  Imam Samsung mobi, stari foto original sem obdržal, samo dodal še tega. Slike tudi zlaga potem v posebno mapo. Zame je to super. Prej sem imel mali Canon IS110, sedaj je ostal doma... Ponavadi ko slike naložim, pošljem tudi preverim če je prikaz v redu na forumu. To je to glede prikaza slik na forumu.

Janko

mušnica91

Pozdravljeni, g. Slavko.

Mi lahko prosim spet pomagate?




gabrovček

Zdravo,

prosil bi za determinacijo gob na sliki. Najdeno pod lesko.

Hvala!

jvrakor

Lep pozdrav! Prosil bi za pomoč pri identifikaciji gob na sliki.

peter-vipavska

Pozdravljeni.
Pred tednom dni sem pofotkal dve vrsti koprenk (vsaj mislim, da so to) in eno golobico, ki je bila na okus pekoča.
Bi prosil za določitev, če je mogoče.

Čeprav modre gobe niso ravno med najpogostejšimi, sem za modrovioličasto gobo našel med koprenkami kar 3 - 4 modrikaste možnosti:
Cortinarius azureus ali iodes ali cumatilis ali violaceus.

Hvala
Peter

Tudi če ne bo šlo, lepe gobe!

peter-vipavska

Še za dve lesni gobi bi prosil za determinacijo:
tista z gladkim klobukom in belimi tankimi cevčicami je iz Postijnske,
zgubana z večjimi cevčicami pa je rasla na smrekovem štoru v Tamarju pred mesecem in pol.

Hvala
LP
Peter

slavko

Od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- smolasti luknjičar (2 x)
- dišeča tramovka (3 x)

Lep pozdrav,
Slavko

RaxhXephon1

Pozdravljeni, prosim za identifikacijo, sklepam da zajčkov na slikah. Rastišče slovenska istra, mešan hrastov in borov gozd, v travi, rahel vonj po janežu.

https://imgur.com/gallery/hmvujxk

slavko

Mislim, da niso zajčki. Prej janeževe žilavke.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

peter-vipavska #259, za prva dva posnetka od zgoraj navzdol ne morem potrditi, da je koprenka. Na naslednjih dveh posnetkih je koprenka, vendar težko določim vrsto, ker je kar nekaj koprenk s takimi barvami. Na zadnjih dveh posnetkih pa mislim, da je češnjeva golobica.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

jvrakor #258, na posnetku so poprhnjene livke oz. meglenke.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

gabrovček #257, na posnetkih je najverjetneje slinasti luskinar.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

mušnica91 #256, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- na prvih dveh posnetkih od zgoraj navzdol je navadna podvihanka, smrtno strupena
- sledi posnetek opečnate žveplenjače

Lep pozdrav,
Slavko

RaxhXephon1

Citat od: slavko dne 06 November 2021, 14:28
Mislim, da niso zajčki. Prej janeževe žilavke.

Lep pozdrav,
Slavko

Pozdravljeni gospod Slavko, pri branju opisa za Janeževo žilavko me je zmotilo nekaj stvari.

Piše votel bet, moje gobice imajo pa vse polnega, meso rdečkasto, meni se pa zdi kar čista bela barva.

Vnaprej hvala za vaš odgovor in čas, ki nam ga namenjate.

bojan

Prosim vas za pomoč pri določitvi vrste za gobe na priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav
Bojan