Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Kljuka

Citat od: gobar666 dne 23 September 2012, 02:10
Kljuka,kdo pa si ti?Ne nimam preveč rad nutelline torte,ah ja..Ko bi mi to kaj pomagalo :P..lep pozdrav

No, saj torte ravno ne sodijo v temo gobarjenja ;) no, en Peter tam "pri eni cerkvici" vsako nedeljo speče odlično torto, vse okrog pa so gozdovi, v katerih rastejo tačrni jurčki ;D  Nič bat, kraj ostane skrivnost ;)

snežka

Ta vikend našla kar nekaj prelepih gobanov, nič črvivih!  :D :D :D
Gobarji se ves dan izmenjujejo v gozdovih. Včasih grem pogledat na popolnoma nov plac, tudi zelo težko dostopen, misleč, da tam pa ne bo tako potacano in nasvinjano.
Vendar sem vsakokrat razočarana. Ljudje puščajo pločevinke in plastične odpadke povsod!!!!!!!!
Tega enostavno ne razumem. Takšni ljudje ne sodijo v naravo.

Martin.
vi pa ste gobarski AS!   :angel: Tudi vaše fotografije so enkratne!

Lp, Snežka

Martin

 :P
Pozdrav dans sem bil v gozdu tu pri nas in gobarjev,da nemoraš preštet večina z vrečami.Nekega gospoda sem opozoril,da vreča ni primerna za gobarit in,da ga lahko tud pristojni kaznujejo ja odgovor od njega-če komu ne paše,da v vrečo dajem gobe ga lahko z njo tud zadušim .hja mislim taki so ti naši ljudje,ki imajo doma otroke in so otroci pametnejši od staršev večina vrečkarjev je starejših ljudi sramota pa tud smetijo večina starehši.ma da ne govorim dalje res žalostno res .

no gobarit grem spet v torek in upam,da bo kaj gob nerabi bit dost glavno mi je mir in sprostitev.

Gorenc- hvala za potrditev.

Snežka- res rad fotografiram gobe in doma tud vse shranim na računalnik od celotne sezone. Tako pozimi večkrat sam rad pogledam kaj sem nabral čes sezono.-Želim vam dobro bero in veliko uživanja v gozdu.

lp
Martin

murrober

pozdravljeni
tudi jaz sem danes imel turo po pohorju. res je veliko gobarjev, pa veliko seveda kar z vrečkami.
res veliko moraš prehodit pa se potem tudi da nekaj najt.
lp
robert m.

gorenc

#844
Citat od: Martin dne 23 September 2012, 19:50
:P
Pozdrav dans sem bil v gozdu tu pri nas in gobarjev,da nemoraš preštet večina z vrečami.Nekega gospoda sem opozoril,da vreča ni primerna za gobarit in,da ga lahko tud pristojni kaznujejo ja odgovor od njega-če komu ne paše,da v vrečo dajem gobe ga lahko z njo tud zadušim .hja mislim taki so ti naši ljudje,ki imajo doma otroke in so otroci pametnejši od staršev večina vrečkarjev je starejših ljudi sramota pa tud smetijo večina starehši.ma da ne govorim dalje res žalostno res .

no gobarit grem spet v torek in upam,da bo kaj gob nerabi bit dost glavno mi je mir in sprostitev.

Gorenc- hvala za potrditev.

Snežka- res rad fotografiram gobe in doma tud vse shranim na računalnik od celotne sezone. Tako pozimi večkrat sam rad pogledam kaj sem nabral čes sezono.-Želim vam dobro bero in veliko uživanja v gozdu.

lp
Martin

Lepo napisano upam da to bere tudi kakšen "VREČKAR"
Borova  je meni ena od najboljših gob največja, ki sem jo de sedaj nabral je imela 7kg zato ne bodite presenečeni če kdaj naletite na kakšen izredno velik primerek.Kranjski gobarji so pred leti našli 5x večjo in so obiskovalci gobje razstave mislili da je umetna.Leta 2007 je v Dobravah na Godešiču blizu Škofje Loke našel domačin primerek težak preko 10kg .borova je koreninski zajedalec
Danes smo jo imeli na pizzi in vam povem PERFEKTNA

lep gobarski pozdrav

Ta Pravi Gobar

Ja, Martin, lepo ste doživel ... Ste bili na Pohorju ?  Med vikendom nima smisla niti prav pogledat na Pohorje, po mojem. Ali ste kdaj v vseh letih enega kontrolorja na Pohorju videli ?  Bi lahko lepo kontrolirali gor proti Arehu, pa tudi dalje, samo močne kazni, pa bi se vse to splačalo. Tako pa nikjer nobenega vsa leta ga nisem videl niti čul, da bi kdo kdaj koga kontroliral ... So jih gospodje sploh zaposlili ???

Res je, samo starejše opažam, da delajo oslarije na Pohorju - pobirajo take gobane po 2 cm velike - en mi je par dni nazar razlagal, da jih je pri Ribnici nabral 20 kg, vse velike kot pol 'Štamprla' ... Star pa preko 70 let. Pravi heroj, kajne ?

Take ljubimo ... :police:


gorenc

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 23 September 2012, 20:20
Ja, Martin, lepo ste doživel ... Ste bili na Pohorju ?  Med vikendom nima smisla niti prav pogledat na Pohorje, po mojem. Ali ste kdaj v vseh letih enega kontrolorja na Pohorju videli ?  Bi lahko lepo kontrolirali gor proti Arehu, pa tudi dalje, samo močne kazni, pa bi se vse to splačalo. Tako pa nikjer nobenega vsa leta ga nisem videl niti čul, da bi kdo kdaj koga kontroliral ... So jih gospodje sploh zaposlili ???

Res je, samo starejše opažam, da delajo oslarije na Pohorju - pobirajo take gobane po 2 cm velike - en mi je par dni nazar razlagal, da jih je pri Ribnici nabral 20 kg, vse velike kot pol 'Štamprla' ... Star pa preko 70 let. Pravi heroj, kajne ?

Take ljubimo ... :police:

Vredu napisano doma sem pod Pohorjem v gozd grem običajno po kosilu  popoldan naberem vedno dovolj glede kontorolorjev imate prav ampak se mi je sosed potožil leto dni nazaj ,da ga je  dobil kontrolor.Nabiral je nad Lovrencem na Pohorju in ker je imel očiščene gobane ker je "jurčkar" ga je spustil ne glede na količino kontrolor naprej brez kazni.
Pišemo in prebiramo koliko smo nabrali in količine so vedno preko  zakonsko dovoljenih 2 kilogramov  res, da nabiram dosti vrst gob  se tudi jaz sprašujem  ali so sploh ti možje v modrem ali kakorkoli so že oblečeni  v gozdovih???

lep gobarski pozdrav



Ta Pravi Gobar

Gorenc  (ki si doma pod Pohorjem  ???) hvala za komentar, končno eden se je le našel ... Ja, kontrolorji, kam ste izginili, pa kje ste sploh bili, ste ajali, pa še boste ajali, bi rekel ... Samo močne kazni na vse take grde prekrške, pa dosledno izvajanje ukrepov, pa bi se splačalo, in pošteni gobarji bi z veseljem po gozdovih lomastili ...  Tako pa ne vem, kako misli Martin, da se v gozdu sprosti, pomiri, ko mu eden začne o potencialnem dušenju z vrečko ...  >:(

Lep Gobarski pozdrav vsem pravim gobarjem  :) ;D ;)

veronika

#848
da lahko z vrečko tudi zaduši? :o človek, ki izjavi kaj takšnega, nima vseh pik v glavi...

še malo pa bo v hosti več gobarjev kot gob  ;D

gorenc - imeli ste borovko na pici?  :) zanimivo  :) kako se jo pa pripravi?

martin - a jaz tam prav vidim, da jih je bilo kar 7 na enem mestu? res so lepi, čudoviti.

andymann

Tudi v okolici Celja sami 'vrečkarji' in to kakor v prejšnjih komentarjih sami stari partizani. In zanimivo, da so ti vrečkarji tudi samo jurčkarji. Da se v 70 letih nauči le eno gobo prepoznat!
Je pa bolje, da se ta pametni izogibamo konfliktom s primitivnimi, ker nikoli ne veš na kakšnega bumbarja naletiš.


kepa

TAM KJER RASTEJO GOBE, SO NAŽALOST  TUDI vrečkarji in TISTI,KI PUŠČAJO SMETI V GOZDU  
- JAZ   VEDNO NEKAJ JEM ALI PIJEMN  MEDTEM KO GOBARIM. SEVEDA IMAM  TO V NEKI   EMBALAŽI KATERO IZKORISTIM ZA ZBIRANJE MOJIH ODPADKOV IN JIH  ODNESEM DOMOV. MOJ PREDLOG- PLOČEVINKA JE ENKRATEN PEPELNIK V NARAVI, KI GA PAČ NOSIŠ S SEBOJ MEDTEM KO GOBARIŠ IN NE MEČEŠ OGORKOV PO TLEH,TUDI JOGORTI SO DANES TAKO PAKIRANI, DA KO GA SPIJEŠ  LAHKO HITRO POSTANE MALI KOŠEK ZA SMETI, ITD. POTREBNO SE JE SAMO POTRUDITI PA GRE .VSAK  PRAVI GOBAR VE, DA JE POLEG OBVEZNE KOŠARE IN NOŽA
POTREBNO IMETI  S SABO TUDI NEKO           V R E Č KO [/b][/u] ( BERI KOŠEK)  IN VANJO ZBIRAT VSE KAR  NE SODI V GOZD.

ŠE TO PRI NAS PA RASTEJO JURČKI, ZRAŠČENKE, TURKI, DEDI,CELO LISIČKE,ŠAMPINJONI,GOLOBICE-VENDAR SE ŠE NEMOREMO POHVALITI  PO DVEH URAH NABIRANJA  Z POLNIMI KOŠARAMI .



Martin

 :P
-Ta Pravi Gobar
-jaz se sprostim pomirim ko ne srečam takih gobarjev tako sem mislil,.
Drugače pa še sam tud nisem srečal dobene kontrole niti tistih,ki bi naj za odlaganje smeti kontrolirala. Sam večkrat po svojih terenih na pohorju poberem smeti za drugimi in,da povem še v življenju nisem gobe nesel domov brez da bi jo očistil nikol.
-  Kar se pa tiče ljudi,ki zbirajo samo jurčke oziroma večina jurčke ja moje mnenje vsak pobere gobo,ki mu je dobra in ki jo najbol pozna tako da to je stvar okusa to me ne moti naj nabira jurčke sam da ga očisti na mestu najdbe. to je pomembno jurček je pri vseh gobarjih najpogostejša goba v košari.

Veronika-ja vidite prav in kar parkrat sem naletel na takšno najdbišče ;D ;D

Sam pa se že veselim kozjenogih mesnatovcev upam da bo jih letos več kot lani

Lp
Martin

veronika

na tako najdišče sama še nisem naletela. samo enkrat v življenju sem doživela, da sva s kolegico na cca 5ih kvadratnih metrih našli 15 jurčkov - 5 sva jih pustili za seme, pa nikoli več. s tem da me je ona vzela s sabo na njen teren, drugače tega itak ne bi doživela  ;) samo kje ona hodi... huh... eni pač imajo/te "nos" za to  :)

janko

LP

Gorenc si morda mislil tole gobico ...

Janko

gorenc

če se jezite ker pravim tistim ki nabirajo jurčke "jurčkarji"se jezite brez potrebe nabereš kar najbolj poznaš imate lepe primerke za moj okus mi goban ni najboljša goba dobra je edino zato ker je kompaktna in se nekaj od njega nareže za mene je najboljša goba Morchélla esculénta, užitni smrček jurček pa nekje zelo na koncu gastronomske lestvice

Dobil sem tudi zelo ugodno ponudbo iz Norveške iz Osla za odkup gobanov pa sem jo zavrnil.

lep gobarski pozdrav pa brez zamere