Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

ajezovnik

Jaz sem bil vceraj zjutraj na mojih placih pod Arehom.
Nekaj jurckov,mladih, ocitno so zaceli poganjat. Ampak vecina v travi rastejo.
Pa 0.5kg lisick. Tla so sicer vlazna, ampak manjka tista splosna, zracna vlaga da bi kaj resnega pognalo.
Bo ocitno treba se malo pocakat.

Ta Pravi Gobar

Radio Maribor v Torek 3. 9.  ob  12. 30   uri  bo oddaja Koristnice - o gobah, nabiranju, obnašanju v gozdu ... Sodeluje Anton Poler.

Triglav

Poleg standardnih pol kile lisičk sta se mi prikazala še marala in jurček
LP Peter

blaz3k

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 27 Avgust 2019, 12:20
Glede kroserjev, poglejte si ta kanal na YOUTUBE - je človek ki se precej vozi v naravi po Pohorju, pa tudi drugje.   Ime na YOUTUBE ima Roman#111.  Cel kup jih skupaj turira v naravi, vsi so do amena maskirani. Če pogledate njegov kanal - nalaganja, pa ga vidite s familijo, kak se lepo kopa v Poreču, kjer vidite njegov obraz večkrat - ga kdo pozna ?

Evo jih na Pohorju :

https://www.youtube.com/watch?v=HKz_kitOsog&t=642s

Evo ga osebno na dupustu s komplet familijo :

https://www.youtube.com/watch?v=c4d-C-zQURI&t=7s


Ko je bil še Pekrčan šef policije sem se pritožil pisno na krosarje, pritožba je ostala v zraku. Enkrat sem ga celo srečal v gozdu ko je pešačil na Areh.

Pod Arehom so dobesedno preorali najlepše gobarske terene. Ko bi se vsaj pripeljali do terena in tam
prepešačili pa ne. Nevzdržno. Ni čudno da so jim nekateri začeli napenjat zajle.

Ta Pravi Gobar

Blaž  -  praktično vsi jih sovražimo.  Vem kje je fejst preorano pod Zarjo.  Tam je neka baraka takoj pod cesto v gozdu že leta  (črnogradnja ???) tam se včasih ustavijo, pijejo, pomečejo piksne od piva in redbula  po tleh, odprdijo dalje.

Nekaj se govori da bo po novem kazen  150.-  do  500.- eur.  Boš pobral kako gobo več, plačaš  200.- eur. 

Kolesar v gozdu plača  100.- eur.  Kroser  pišljivih  40.-  - za kak špricar.

Za kroseriste v naravi bi bilo primerno  2000.- eur kazen in obvezno odvzem vozila.  Da se jih bo splačalo lovit.  Nikomur se ne bodo smilili.

Baje jih je precej Avstrijcev, sam sem jih pred leti srečal, so me spraševali kam morajo ... 150.- eur kazen ... ma daj.

dverbnik

Če se ne motim je to forum o nabiranju gob :police:

rene

Noben se noče pohvalit kolko gob je nabral na Pohorju? Kar lepo rastejo ampak samo na določeni višini  :D

drowl

Lep pozdrav, a je kdo že našel kaj jurčkov v okolici dolenjske? Ali pa okolica Litije recimo? Sklepam, da so trenutno jurčki samo bolj visoko? Danes bom šel pogledat na 800m, če je kaj.

kobanc


mato2

Pozdrav danes preveril terene Šumik in klopni vrh  se pravi 1000 do 1400 nmv. Najdo 4 jurčke.

Perice


Pravi lepotec na Pohorju.

Perice

Se opravičujem, ne rata mi zmanjšat fotografije. Ve kdo kako jo pomanjšam?

Ale

*Perice - sliko lahko pomanjšaš s Microsoft Office Picture Manager

Perice


bredagobica

Zgleda, da sem prava profesionalka  ;) :D ;D