Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

tinček

Še 1x solidna bera,sicer manj kot v sredo ampak zadovoljivo.Lokacija:mariborsko Pohorje.

enastajerka

Tinček a zaupaš na kakšni nadmorski višini nabiraš? :D

ribic niko

Citat od: enastajerka dne 09 Oktober 2015, 20:13
Tinček a zaupaš na kakšni nadmorski višini nabiraš? :D

janko

LP

Tinček super najdba.

Enajsterka. Nabira verjetno 3-30 cm visoko... ;D ;D ;D

Jutri grem na Polgograjske konce.

Jih kdo morda pozna.

janko

LP

Frodo.

Imaš prav. Bilo bi bolj lepo, če so objavljene slike manjše resolucije(z manj piksli).

Slike, ki so prevelike pač ne gledam.

Slikam z Canon IXUS110IS, resolucija 640x480. Majhen, droben, hiter foto...

tinček

Lojze, Enajsterka,če želita lahko kontaktiramo preko emaila.
To kar sem objavil ni bilo vse,nšla sva še.......
Našel sem na nadmorski višina 0 do 10cm.
Je pa lepo če nekateri kaj najdemo drugi pa ste nevoščljivi in vas vse moti če kaj objavimo potem pa pričakujete,da vam kaj odgovorimo.

štajercMB

nadmorska 0-10 cm...pa ti si velik kreten no...oprosti...kaj misliš, da smo tukaj sami butli ali kaj? in ne...ni nikakršne faušije...samo podcenjevat ne rabiš ljudi zato...ker par gob najdeš...

ubisoft

Citat od: anica dne 09 Oktober 2015, 14:44

Za dvig morale goričkim gobarjem. Nekaj se je začelo dogajat tudi pri nas!

LP A.

Anica na kaksni visini si to nabirala?

Lep pozdrav

Lojze07

Pozdravljen, Tinček!

Prav nobene favšije ni bilo v meni, ko sem te spraševal, kje si nabiral... Po izgledu jurčkov sem namreč predvideval, da niso bili nabrani ravno na vrhu Pohorja (Šumik, Klopni vrh, Rogla, Ribniška koča). In to si sedaj tudi potrdil... Pohorje je dokaj veliko, in zanimalo me je samo to, na katerem delu Pohorja so takrat tako lepo pognali...

Vse dobro in še naprej veliko gobarske sreče...



LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

frcaja

Citat od: ubisoft dne 10 Oktober 2015, 10:38
Citat od: anica dne 09 Oktober 2015, 14:44

Za dvig morale goričkim gobarjem. Nekaj se je začelo dogajat tudi pri nas!

LP A.

Anica na kaksni visini si to nabirala?

Lep pozdrav

Kaj misliš??? Anica je nabirala na višini, ki je bila nekoč otoček v Panonskem morju, 2,5m nad gladino. Če ne bo gob, vzami zraven ribiško opremo, mogoče še najdeš kako lužo...

Triglav

Marele so pričele lepo rasti okoli Tržiča
LP Peter

marjeta

Lep pozdrav vsem gobarjem in čestitke za nabrane gobe. Sem pa bila vesela včerajšnje objave Anice. Pa sem si rekla, hej, tole pa zna biti dober znak. Namreč kadar so se gobe pojavile tam, so bile kmalu tudi pri nas.
Danes zjutraj pa grem v trgovino in ob sobotah imajo pred njo takšno domačo tržnico, kjer prodajajo domače pridelke in me je skoraj kap. Vidim kup kostanja, na kostanju pa mali pehar in enih sedem - osem mladih jurčkov - takšnih, ki so bili 100 % nabrani na nižjih terenih v listju.
Izgleda, da se tudi po nižinah nekaj dogaja. Greva zdaj malo na oglede.
Drugače pa sva ta teden našla še nekaj gob na višini 800 m - iglice.

Lep pozdrav
Marjeta

tinček

ŠtajercMB po tvojem vpisu sodeč(kreten) si ravno ti tisti,ki mu gre v nos  :D Drugače pa je bila napisana nadmorska višina šala kot odgovor na cm,ko je napisal Janko Enajsterki...Lojze tebi pa lahko javim prek mail-a,če te karkoli zanima in ti povem podrobnosti o lokaciji.Saj bi objavil javno pa nebom zaradi nekaterih nevoščljivih posameznikov  :P

janko

Lp

Lep sprehod danes po Polhohrajskih koncih.

Nekaj se je vseeno našlo gobic. Veliko je mladih gob, tudi marele...


Andrej Banko

Jaz sem se šel pa včeraj malo sprehajat po gozdu med Vodicami in Brnikov. Zanimiv teren.
Gob je res zelo veliko. Najrazličnejših ... No, jurčke se tukaj sicer res zelo težko najde, tudi jaz nisem nobenega.
Je pa ostala "ponudba" res bogata. Toliko borovih glivcev v enem dnevu še nisem videl. Ocenjujem, da tam med 30 in 40.
Res pa, da je bila večina že starih, propadlij ali požrtih in razdejanih od polžev. Veliko tudi kostanjevk in štorovk.
Pa lisičke, dežniki, cigančki, golobice ...
Če bi nabiral citronaste mušnice, bi jih bilo tudi za več košar !  ;D