Gobarjenje danes

Začel/a Fiat007, 13 Avgust 2009, 21:06

Prejšnja tema - Naslednja tema

tdk

Bil v gozdu včeraj;suho kot poper;našel dva stara jurčka;ponoči je pri nas precej deževalo;glih sem prišel z gozda;našel nekaj lisičk,10 lepih mladih jurčkov in upam,da 3 turke. Glih kar dajem slike turkov(upam,da so) v temo Katere gobe so to...zanima me,kako pripraviti turke?Do sedaj jih nisem nabiral,mi je prejsnjic znanec pokazal v gozdu,kaksni so...upam,da so pravi!

Torej kako pripraviti turke?Posušiti in za juho?Cvreti z jajci kot lisičke in jurčke?Ali vlagati kot lisičke in jurčke(prekuhati,prekuhati tudi kis za vlaganje in jih vložiti v stekleno posodo in zapret?)

lp tdk

MIČO

Jaz sem jih pripravil tako kot jurčke z jajci.Drugače pa postanejo turki ko jih pripravljaš čisto črni vendar so zelo ukusni.

lp
MIČO

gorenc

turke v slanem kropu prekuhaš in ne počrnijo PREVERJENO!

počasna

Direktno v vrelo vodo jih reži.

JANEZ L

Lp!

Četrtek...

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

JANEZ L

Lp!

Petek...

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

JANEZ L

Lp!

Sobota...

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

JANEZ L

Lp!

Nedelja...

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

McBobo

#188
Danes mi je v treh urah uspelo dobiti samo tole-okolica Begunj na Gorenjskem. Zdaj me pa zanima (me je kar sram vprašat), če sta tretja in četrta goba od leve proti desni jurčka? Moti me namreč, da takoj, ko sem ju utrgal je spodnji zeleni del gobe rahlo na mestih počrnel pa bet je bolj tanek.
Pa še eno obrobno gobarsko vprašanje; a kdo uporablja GPS napravo za sprehod po gozdu in katero? Namreč rad bi šel kam bolj globlje v gozd, pa si kaj dosti na neznanem terenu ne upam, da se nebi potem iskal po gozdu.


medica

Na sliki je le en jurček, drugi z leve, ostalo pa so kostanjevke (užitne).

Če se ne znajdeš v gozdu ti tudi GPS ne bo dosti pomagal. Poznati moraš teren kjer se nahajaš, da lahko obideš ovire (previsi, gosta neprehodna območja) ali pa moraš imeti dobro orientacijo.  ::)
Svetujem, da se gibaš le ob poteh, saj je tudi tam veliko gob, včasih še več, ker vsi samo letijo globje v gozd.  ;)

McBobo

Sem se ravnal po tistem reku: ko gre že vse narobe, si preberi navodila ::). V roku 1 ure sem se malo izobrazil o najpogosteje najdenih gobah v naših gozdovih in ugotovil sledeče: v rokah sem držal Brezovega deda, ker pa do sedaj nisem jemal drugega, kot lisičk in jurčkov, sem ga vrgel stran  :'( . Drugače pa sem srečal ogromno Rdečebetnih polstenk, nekatere so drugi gobarji prevrnili in odvrgli v iskanju jurčkov, sedaj pa berem, da so dobre za uporabo, dokler so mlade. Kako naj sedaj te Kostanjeve polstenke pripravim? Najraje bi jih z jajci. A jih lahko samo očistim, narežem in dodam k čebuli (koliko časa naj se kuhajo s čebulo) ter nato jajca ali je kakšen drug postopek?

medica

Ja, tako kot jurčke jih naredi. Najboljše so mešane gobe z jajci, sam za domačo uporabo vedno naberem mešane gobe, tiste ki pač rastejo ob času.

MIČO

#192
Tudi jaz sem danes zjutraj našel za pol kg jurčkov.Prilagam še sliko čeprav ni najboljše kvalitete saj je slikano z mobilcem.



lp
MIČO

olinad

McBobo, GPS naprave so zelo uporabne zadeve, sploh ko hodiš po novih terenih ali ko se vračaš na željene točke. Garmin ima več modelov (poznam 305) , ki so sicer tekaški, vendar čitajo položaj natančno z petih satelitov tudi v globokem gozdu in te lahko vodijo nazaj do željene točke po isti poti ali pa kažejo smer vrnitve, kar je ponavadi že dovolj. Prav tako beležijo hitrost , prehojeno pot, utrip...,vse pa lahko spraviš tudi na PC in če še fotkaš zraven, si lahko ustvariš zanimive spomine ali napotke za drugo leto.Sigurno je lepa popestritev izleta v gozd, sploh če si človek, ki gobarskega užitka ne meri samo v kg ali stotinah, saj je splošna nenasitnost in pogoltnost tudi tu postala sinonim samoimenovanih "ljubiteljev narave".
Lep pozdrav

McBobo

Citat od: olinad dne 07 Oktober 2009, 08:28
McBobo, GPS naprave so zelo uporabne zadeve, sploh ko hodiš po novih terenih ali ko se vračaš na željene točke. Garmin ima več modelov (poznam 305) , ki so sicer tekaški, vendar čitajo položaj natančno z petih satelitov tudi v globokem gozdu in te lahko vodijo nazaj do željene točke po isti poti ali pa kažejo smer vrnitve, kar je ponavadi že dovolj. Prav tako beležijo hitrost , prehojeno pot, utrip...,vse pa lahko spraviš tudi na PC in če še fotkaš zraven, si lahko ustvariš zanimive spomine ali napotke za drugo leto.Sigurno je lepa popestritev izleta v gozd, sploh če si človek, ki gobarskega užitka ne meri samo v kg ali stotinah, saj je splošna nenasitnost in pogoltnost tudi tu postala sinonim samoimenovanih "ljubiteljev narave".
Lep pozdrav

Zame nabiranje gob ni samo nabiranje in da bi nabral čim več gob ampak tudi rekreacija. Ročni GPS bi si rad omislil ravno zaradi odkrivanja novih terenov brez skrbi, da bi se izgubil. Že to, da je treba skozi gledati, od kje sem prišel, da bom znal priti nazaj je velika izguba užitka pri sprostitvi; nekako si pod nekim stresom, kaj pa če se izgubim. Z navigacijo pa se popolnoma posvetiš gobarjenju; izgubiš občutek za čas-če se ti nikamor ne mudi in za položaj ti ni treba skrbeti.
Malo sem gledal Magellan eXplorist 100, ki stane malo čez €100. Ali bi se splačalo kupiti cestni GPS Garmin nuvi 255w? Ali bi delal pod krošnjami dreves?