JURČKI

Začel/a cajhi, 22 Avgust 2009, 17:53

Prejšnja tema - Naslednja tema

JANEZ L

Lp!

Hvala za informacijo.

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

jernej

vau tole je blo pa hitro. No to je po mojem mnenju boljše. Tole pa je jesenski goban.

kukmak

Lp!

Janez zanima me, če ste gobarili tudi na Pokljuki te dni, ker pred približno enim mesecem ni bilo nič , zato me zanima če se splača iti gor !

Lp Jernej

medica

Trenutno se na Pokljuko ne splača hodit, je več gob nižje in bližje... ;)

JANEZ L

#34
Lp!

Jernej Hvala za nasvet!

Absolutno se strinjam s tistim o bliskavici. Odboj svetlobe, bele dele gob prežge in detajlov ni več. Se šele učim in sem malo potreniral včeraj zvečer ko sem čistil jurčke. Takole pripenjam sliko treh. Moč bliskavice zmanjšana, uporabljen zoom in efekt je tu.

Sem pa doživel šok ko sem prišel v trgovino in hotel kupiti ocet...zmanjkalo, vsi gobe vlagajo... Janez jih bo pa danes, ker jih je do dveh zjutraj čistil in zbit do konca zaspal... :laugh:

Na Pokljuki pa gobe še ne rasejo, no kakor je bilo že zapisano. Več gobarjev kot gob, se pa meja dviguje in če ne bo kakšne ohladitve bodejo kmalu tudi tam.

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

kukmak


Hvala za informacijo !

Lep pozdrav Jernej !

medica

Problem je, da je v gozdu temno; še posebno ob oblačnih, vlažnih dnevih ko je idealno za nabiranje gob; zato moraš imeti zelo mirno roko, še boljše pa je, če imaš stojalo, da lahko pustiš zaslonko dalj časa odprto.

JANEZ L

Lp!

Bo držalo kar pravijo, da jurčki in rdeče mušnice rastejo skupaj. Letos sem našel že tri takšne primere.

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

JANEZ L

Lp!

Se mu lahko upreste??? ;)

Lovski zdravo
Janez L


...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Matevž

#39
 ;D ;D ;D Poglejte, kaj se je pri meni danes znašlo v košari z jurčki. Ste že videli kdaj kaj takega?  ??? Jaz prvič.  ::)
Velik je kak centimeter.

mateja

Citat od: JANEZ L dne 25 September 2009, 16:01
Lp!

Se mu lahko upreste??? ;)

Lovski zdravo
Janez L

ne.
Nikakor. ;D ;D ;D ;D

Grega

smešno!! A sigurno to ni photoshop? :D

jernej

Čudo narave! Zakaj pa ne. To tudi jaz vidim prvič :)

Matevž

Zagotovo ni photoshop!
Res čudo narave.

buco

Danes sem šel še zadnjič ta teden po gobe,bilo je zelo slabo,pojenjuje.
Sedaj čakam samo še črne.