Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Vreme je bilo danes zanimivo, megla, sonce... Končno po 4 urah iskanja.

Dobil sem, kar sem iskal.

Janko

janko

LP

Današnji goban je zanimiv. Izgleda kot glasbilo.

Narava nas vedno preseneti.

Janko

Sigor

Nekaj se je pa našlo med vikendom, višina okoli 400 m. Je bilo pa velilo polstenk.


Ta Pravi Gobar

Frodo, Martin,  Mato,  MbPohorje,  Tinček,  Enaštajerka - a še kaj greste na Pohorje ?

Jaz sem bil danes nad Arehom po 15. uri -  1300 metrov nadmorska, in ...  Evo Fotke.

Lep pozdrav vsem   :)

Ta Pravi Gobar

Evo še par Fotk  Areh  1300 m danes ...

brincelj

Lep pozdrav vsem gobarjem!
Tudi meni se je v soboto nasmehnila sreča - nabrala sem prve snežke!

GobarAmaterZaenkrat


janko

LP

GobarAmaterZaenkrat  si nabiral jugovzhodno od Ljubljane ( reke Save ).

Hvala.

Gobar88

Dva junaka, vceraj na Goričkem.



Poslano z mojega Samsung Galaxy S6 Edge +


jurhakl

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z nabiranjem zašiljenih gologlavk? Rastejo morda tudi na pohorju? Zelo bi bil vesel, če bi kdo namignil kaj več o rastiščih teh zanimivih gliv.

počasna

Citat od: jurhakl dne 27 Oktober 2015, 17:51
Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z nabiranjem zašiljenih gologlavk? Rastejo morda tudi na pohorju? Zelo bi bil vesel, če bi kdo namignil kaj več o rastiščih teh zanimivih gliv.

hočeš koga zastrupit?   ;D

na mojih podrtih terenih nič, nič, nič!

tinček

Ta pravi gobar čestitke za najdene jurčke.Torej se še vedno kaj najde.Kakšno paje stanje tam gori na Arehu,si bil zadovoljen z najdenimi.Mogoče bom šel v soboto malo pogledat ,kajti prej nimam časa.Jas pa že nisem kar nekaj časa gobaril.Seveda pa moram vsem ostalim čestitat za najdene gobe.
    LP
    Martin

Ta Pravi Gobar

Tinček ...

Kar zadovoljen,  Jurčki OK brez črva trdni konkretni, a zelo redki. Tla površinsko precej posušena, zgleda veter sproti suši in gor na Pohorju ni rose ??  Drugih gob je tudi nekaj - Sirovke, Ježki pa neke zadeve ki jih ne poznam.

Bolj smrekova goša je enaka kot poleti - jeseni, bukovina vse listje po tleh - a ravno tam sem našel dve večji, ki sta na Fotkah.

Baje še teden dni na Pohorju temperature zjutraj 10 - čez dan do 20 Stopinj.

Ja, kar preveri, bo mogoče še kaj - smo do začetka Novembra našli ravno najbolj kvalitetne.

Lep pozdrav   :)

Ta Pravi Gobar

Počasna ...

Kje so ti podrli terene - na Pohorju  ?

Če želiš pojdi Dravski dvor - Marjeta levo od ceste - Marele, štorovke, kostanjevke ... In to polno fejst rastejo.

anica

 
Včerajšnje gobarjenje nadvse uspešno. Poleg jurčkov še dobre 2-3 kg snežk.
Potem pa prineseš domov in te čaka najhujši del - čiščenje teh. Groza.

Bravo Gobar88 za začetek 2 kom ni slabo.

LP A.