Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica

 
Končno, po več kot mesec dni suše in vročine, je danes ponoči padlo
kar nekaj dežja - na srečo brez toče. Prav zanima me ali bo dovolj za "bum" v gozdu!

LEP POZDRAV A.

kragulj

V gozdu precej suho, večina je starih gob, tu in tam pa kakšen lepotec...tudi ajdovček...
lp,

Triglav

Moj popoldanski sprehod v bližini Tržiča
LP Peter

Martin

 ;)
Bravo lepi primerki ni kaj.
Sam prejšnič nisem utegnil it gobarit tako,da o svojih terenih nemorem nič kaj rečt miislim pa da bi še moglo deževat morda grem naslednji tedn v izvidnicom.

lp
Martin

rotor

V gozdu je presuho. Vseeno sem šel pogledat...našel sem enega jurčka in nekaj lisičk.









https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Triglav

V bližini Tržiča v vlažnejših predelih rastejo zdravi jurčki in lisičke
lp Peter

nivesp

Pozdravoljeni!        Lepo je pogledati na forum, čestitam vsem najditeljem,upam da se bo tudi meni kmalu nasmehnila sreča oziroma juri:_

Lp Nives


mattyy

Čeprav je suho, kot poper se še najde tu pa tam kakšen junak.  8)


denis.somic

Pozdravljeni
jaz sem bil prejsni teden v gozdu pri litiji in nabral kar sest lepih jurckov.
Slik zal nimam ampak grem v nedeljo spet v gozd in ce bo kaj objavim..drugace pa lepi primerki od vseh vas...veliko srece v nabiranju gob
Lp,denis

anica

 
Na severu-vzhodu se kljub suši nekaj najde!

LP A.

Martin

 ;)
pozdrav
Včeraj gobaril na mojih terenih kapla in zaenkrat še nič vse presuho. Mislim pa da če bo prišlo kaj dežja ,da bo počasi pričelo povsod rasti  v juliju nekje v sredini pa tud na pohorju če bo seveda kaj vlage. no peljal sem se tud na kočo pesek na pohorski lonec res super .No tam se kar dogaja kolesarjev, pohodnikov polno pa tud kakšen optimističen gobar se vstavi tam.

Lp
Martin

drowl

Lep pozdrav! Že nekaj časa spremljam ta forum zdaj sem se pa odločil prijaviti. Imam voljo in čas nabirati gobe a manjka mi izkušenj.
Zanima me, če mi lahko kdo pove koliko časa po dežju je najbolj pametno iti po gobe?
Danes ponoči je kar močno deževalo, mislite, da bi že kaj našel če bi jutri šel?

Nagi Bator

#177
Citat od: drowl dne 24 Junij 2014, 14:21Danes ponoči je kar močno deževalo, mislite, da bi že kaj našel če bi jutri šel?

Odvisno od vrste gobe.
Za kaksne tintnice ze kak dan dva pozneje, za jurcke pa teden dni po obilnem dezju.

drowl

Aha, hvala za odgovor. Ja, jaz predvsem nabiram jurčke. Pa tudi kake marele in lisičke seveda. Ampak spraševal sem predvsem za jurčke... no se pravi, da bom še malo počakal. lp

strastengobar

Pozdravljeni!

Mislim, da bo ta dež prinesel rast gob kot se spodobi. Koliko spremljam je ponekod že padlo po 40litrov dežja pa še kar nekaj časa bo šlo. Drowl vsekakor pa je takoj naslednji dan po dežju prehitro za jurčke, razen če se je že prej dogajalo, pa še tedaj je treba dva dni počakat. Vem pa kako je težko čakat, tudi meni se je to dogajalo :D