Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

darkoh

Nekaj slikic iz popoldanskega sprehoda po gozdu!

Glede na rastišče (velik kup preperelega gnoja) najverjetneje Mehurjasta Skledica(Peziza Vesiculosa).


Sarcoscypha Austriaca ali Sarcoscypha coccinea (Avstrijska ali Škrlatna Čašica). Ločimo jih lahko samo mikroskopsko!


anica

 
Moja prva letošnja gobarija - uspešna. Dober kg marčevk. Glede na to,
da jih je bilo kar nekaj precej velikih rastejo že nekaj časa!

LP A.

cocun

Pozdravljeni.
Tudi meni se je danes nasmehnila sreča in našel sem prve marčevke.Sezona se začenja.
Na zadnji sliki pa je ponovno dokaz,česa je zmožen človek ko se gre za egoizem.
Pa naj še nekdo reče da gobarji uničujemo gozd.

anica


Pa še nekaj pustnih "marčevk"! Zanimivo vse so se oblekle enako - pokrile so se z listjem!

Lep pozdrav vsem!

frodo

Citat od: anica dne 05 Marec 2014, 12:11

Pa še nekaj pustnih "marčevk"! Zanimivo vse so se oblekle enako - pokrile so se z listjem!

Lep pozdrav vsem!

Zanimivo, če pogledam tvoje fotke, vidim datum iz leta 2012, od Cocun-a 2014, tako kot je.
Ali je kaj narobe s tvojim fotoaparatom?
Pa brez zamere, na fotoaparatu lahko nastavimo tudi datum, celo tako tako da je viden.

Lemedis

Marčne polževke/marčevke (Hygrophorus marzuolus) rastejo, gobarja nisem srečal nobenega, presenetila me je tudi najdba navadne lisičke (Cantharellus cibarius). Po poti domov sem nabral še čemaž (Allium ursinum), med katerim lepo rastejo gobe iz rodu čašic (Sarcoscypha sp.).







lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

kragulj

Tudi moje prve marčevke...
lp.

rotor


klavir

Češki hrčkovci...

Njam... (če ne bi bili zaščiteni!)



lp

klavir


tartufar

pozdravljeni! evo moje prve marčevke!


samo to gobico sem najdel. lokacija Gorenjska
lp. Mile

6ar

dva komada iz prejšnjega tedna

Martin

 :D
Pozdrav vsem gobarjem in gobarkam .

Danes sva z mojo šla gobarit na terene kjer rastejo mavrahi in nevrjetno tud našla sva jih nekaj primerkov.
Tako hitro še jih jaz osebno nisem našel .No za mene se z današnjimdnem uradno začenja gobarska sezona2014,tako da bom kar veliko v gozdovih in seveda poročal o stanju.

vsem želim uspešno gobarsko sezono
lp
Martin

klavir

Danes sva z mamo kljub slabšemu vremenu odšla na Goričko po marčnice. (Pravzaprav je bilo potem tam cel dan suho, čeprav bi bilo boljše, ko bi končno deževalo.) Kakorkoli, marčnice so še; iskal sem nove terene, saj na novo zraslih gob ni več dosti. V pretežno borovih gozdovih sva jih našla dve košarici, ravno še dovoljeno bero ;).

Na spodnji sliki pa se vidi, potem ko sem ob gozdni cesti parkiral avto, kako sva skoraj povozila prve gobe. Ena marčnica je prišla že pod haubo... :D


kragulj

Češki hrčkovci so še samo za fotografiranje...
lp,