Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 :-\
pozdrav.

Po dolgem času sem spet gobaril v domačem gozdu -jurčka nobenga a par res lepih kozjenogih mesnatovcv sem našel.

Lp
Martin

robert11

pozdravljeni
je že kdo našel sivke? jaz bom pogledal v petek v halozah, bi mogle že kaj pognat.
sem pa ta vikend v gozdu videl veliko poprhnjenil livk, ki sem jih očitno "zamudil" in to že drugo leto zapored. je pa zanimivo, kako lepo rastejo v krogu in še to, da je vsako leto večji.
lp
robert

tinček

Pozdravljeni.
Za vikend bom šel po sneške v Prekmurje.Zanima me, če kaj rastejo v teh krajih .Morda ima kdo kašne informacije o sneškah.
Če je kateri ali katera iz teh krajev,bi prosil za odgovor.
   Lp

gobarka

Pozdravljeni!

V nedeljo sem prečekirala rastišča snežk na 5 koncih na Goričkem.Našla samo 4 mlade in prav toliko starih snežk.Zaenkrat se še nič ne dogaja,je pa kar veliko lisičk in to mladih.Upam,da  bodo tudi snežke  končno pognale...
Uspešno bero vsem,ki se odpravljate v gozdove.

Lp

tinček

Gobarka:
Hvala za odgovor in upajmo,da bodo pričele rasti.

anica

 
Današnja gobarija na Goričkem!

Trije od polžev pojedeni jurčki, ena mlada "sirotica", ena stara, in kar nekaj lisičk!
Upam, da ne bo z snežkami enako kot z jesenskimi jurčki. Beda! Kje so še marčevke!
 
LP A.

as

Tudi v okolici Brnika nič. Ena napol pušena sivka, nekaj lisičk in dve kostanjevki ?

mato2

                                                   eto danasnji enourni sprehod

mak

Živjo,Mato-čestitam
lepa bera,letos so pa lisičke presegle vsa pričakovanja.Predlog za vse nabiralce : k sliki ali prispevku o najdbi
bi dodal še področje(npr.Brkini,Pokljuka,Pohorje itd.mogoče še tip gozda -mešan,iglavci,listar itd.)
s tem bi premagal tisti notranji nagon ostalih forumašev po brezglavem dirjanju po hosti potem ko so videli tvojo fotko.
Pa še lepe rezultate naprej !Sam čakam na tiste ta "trde"-upam da bodo ob tej luni ?

LP
Mak

mato2

Pozdrav lisičke so iz haloz in če bo tako vreme bodo še kar nekaj časa rasle. Čudim se da nihče ne prilima nič iz pohorja. lp mato

naty

Pozdravljeni,

zanima me ali so gobe iz slike užitne. Zrasle so na naši okrasni akaciji. So temno rjave barve, vonj in spodnja stran gob so isti kot pri navadnem ostrigarju.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Nataša

slavko

Na posnetku bi lahko bili bukovi ostrigarji (Pleurotus ostreatus), ki so užitni. Zmeraj ne rastejo na bukvah.

Lep pozdrav,
Slavko

tinček

Za vikend sem gobaril v prekmurju in s prijatlom nisma mogla vrjet kakšna žalost je v gozdu.Skupaj sva oba našla za  dva kozarca snešk in lisičk, s tem da so prevladovale lisičke.Mislim da so dobri pogoji za rast snešk.Morda pa le bodo pognale v prihodnjih dnevih.Kako pa kaj ostali gobarji, pa ja da že niste obupali,kajti obupanje umira zadnje,sploh pa pri gobah.
  LP

sabincica

Zdravo gobarji....
vsi obopujemo. Kaj dela močna želja po najdbi gobic, a? ☺
No včeraj sma šla na sprehod v bližini gozda, samo nisma notri zavila, je pa zato ena gospa v roki nesla 2 ful veliki in lepi marili. Sem kr mal zazevala v njo
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

snežka

Citat

Tinček, tudi jaz še zmeraj upam, da bodo snežke vendarle pognale iz zemlje. To so moje najljubše gobice! :angel:

G. Slavko, kakšno je pa vaše mnenje?

Lep pozdrav vsem "čakajočim" gobarjem!

Snežka