Gobarjenje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:42

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lojze07

 :( :( :(  Ja, bolj žalostno je zopet... Borovega glivca sem našel letos doslej le enaga, pa še tistega sem pustil, ker mi je bil nekako preveč siv. Z vrh Pohorja sem prišel ta teden dvakrat z bolj ali manj prazno košaro, podobno tudi danes s hočke goše...  :(

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

saso mlakar

Nima sicer veliko veze z gobami,bi pa vseeno opozoril,da je bilo včeraj profesionalno vlomljeno v avto v okolici Kolpnega vrha.
Bodite pozorni,da ne puščate vrednih stvari in dokumentov v avtu.

saso mlakar


dverbnik

Soriška planina in jelovica ...nič. Letos gorenjska štrajka

TopCat

Sam sem obiskal "svoj" osrednjegorenjski gozd. Grdo bi se zlagal, če bi napisal, da nisem bil zadovoljen z bero in kar sem videl v gozdu. Se kar počasi prebuja...  ;) Res je, da ni jurčkov; bili so le gobani z rdečo trosovnico ali rdečim betom - ker jih ne poznam dovolj dobro so vsi ostali v gozdu. So pa bile lisičke v res lepem številu, prve sirovke, borovi glivci, turki, kozjenogi mesnatovci, štorovke itn. Tudi številne rdeče mušnice so bile že za videt. Pa seveda tudi gobe, ki jih ne poznam.
Skratka, niti malo se ne smem pritoževat...  ::)

Vsem, ki se še odpravljate ali greste ponovno v gozd želim obilo sreče!!

solatar

Tudi jaz včeraj v Selški dolini razen 1 golobice nekaj lisičk in nekaj štorovk, ki so pričele odganjati nisem videl gob. :(

janko

Citat od: TopCat dne 23 September 2021, 20:25
Sam sem obiskal "svoj" osrednjegorenjski gozd. Grdo bi se zlagal, če bi napisal, da nisem bil zadovoljen z bero in kar sem videl v gozdu. Se kar počasi prebuja...  ;) Res je, da ni jurčkov; bili so le gobani z rdečo trosovnico ali rdečim betom - ker jih ne poznam dovolj dobro so vsi ostali v gozdu. So pa bile lisičke v res lepem številu, prve sirovke, borovi glivci, turki, kozjenogi mesnatovci, štorovke itn. Tudi številne rdeče mušnice so bile že za videt. Pa seveda tudi gobe, ki jih ne poznam.
Skratka, niti malo se ne smem pritoževat...  ::)

Vsem, ki se še odpravljate ali greste ponovno v gozd želim obilo sreče!!

LP


Lepo je videti fotografije v naravi. Tudi to je namen foruma, morda kaka fotka.. Imel pa sem v zadnjih 14 dneh ob sprehodih, srečanje z pravo Lisičko in mladim gadom. A to ne sodi na ta forum... Gob pa še ni bilo.

Janko

TopCat

Citat od: janko dne 24 September 2021, 20:31
Citat od: TopCat dne 23 September 2021, 20:25
Sam sem obiskal "svoj" osrednjegorenjski gozd. Grdo bi se zlagal, če bi napisal, da nisem bil zadovoljen z bero in kar sem videl v gozdu. Se kar počasi prebuja...  ;) Res je, da ni jurčkov; bili so le gobani z rdečo trosovnico ali rdečim betom - ker jih ne poznam dovolj dobro so vsi ostali v gozdu. So pa bile lisičke v res lepem številu, prve sirovke, borovi glivci, turki, kozjenogi mesnatovci, štorovke itn. Tudi številne rdeče mušnice so bile že za videt. Pa seveda tudi gobe, ki jih ne poznam.
Skratka, niti malo se ne smem pritoževat...  ::)

Vsem, ki se še odpravljate ali greste ponovno v gozd želim obilo sreče!!

LP


Lepo je videti fotografije v naravi. Tudi to je namen foruma, morda kaka fotka.. Imel pa sem v zadnjih 14 dneh ob sprehodih, srečanje z pravo Lisičko in mladim gadom. A to ne sodi na ta forum... Gob pa še ni bilo.

Janko

Spoštovani g. Janko,

se vsekakor strinjam glede vašega zapisa. Če boste preverili moje prejšnje objave, boste opazili, da se objavljanja fotografij, seveda če gobe so  :D, dokaj redno poslužujem.
Fotografiral tokrat nisem zato, ker sem pred odhodom v gozd pozabil napolnit telefon. Ta pa mi služi kot (GPS) sledilnik in zabeležuje mojo pot. Ker je telefon starejšega datuma in ker aplikacija zahteva velik delež baterije, torej fotografiranje ni bila opcija. Tudi eno novo pot oziroma teren sem tokrat preveril in sem aplikacijo toliko bolj potreboval - da se ne izgubim  :-[ in si zabeležim, če bi bila potencialna najdišča (so bila  :laugh: ).

Bom v prihodnje bolj pazil na to, da je telefon napolnjen...  :angel:

No, nisem pa se mogel upret (priloženima) gospodoma.  ::)

Vso srečo in vse dobro!

Ta Pravi Gobar

Spet sem šel po Borove Glivce, kakih 5 kg ... Še vedno lepi, mladi, krasni, in predvsem :  OKUSNI !  Omaka iz teh gob, pire krompir, pa solata s kumaricami in česnom (pa ne kje kako bučno olje not, vse pokvari!).  Perfektno !  3 krožnike vsakič pospravim ... pa kako se dobro počutim odkar te gobe jem na veliko zadnje dni. Prva liga. Dravsko polje jih je zgleda polno, ste kaj pobirali ?  Gott segne !

Leonardo

Citat od: saso mlakar dne 23 September 2021, 17:33
Klopnega vrha

Pozdravljeni,
na Pohorju trenutno ni gob sem pa srečal nekaj motokrosistov ,ki so potencialni kandidati za profesionalno odpiranje avtomobilov saj gobarji ne nosimo seboj takšnega orodja ! Res bodite pozorni kje parkirate .

Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Ta Pravi Gobar

Evo, Leonardo, še en razlog za jih spravit vse iz narave ven. Ne razumem, leta se narod pritožuje, pa se ne ukrene nič proti tem ekstremno glasnim razvajenim hudobnim uničevalcem narave. Čisto nič. Desetletja minevajo in vedno več jih je. Mislim da bo najbolje z zakonom prepovedat kroserje kjerkoli. Za tiste ki se ve kje so pa takoj zaseg kros vozila pa konec tega klumpa. Kdo bo več to prenašal ? Vse živali bodo ali povozili ali pa nagnali ven na cesto pod druga vozila. Ko smo s kolegi tako lepo nabirali jurčke zadnjič pri Lovrencu na Pohorju, se jih je kakih 15 v koloni pajdralo sredi gozda v hrib po največji strmini gor.

PravaBiBa

Glede teh krosistov. Posnemite jih, spravite filmček k medijem. Vztrajajte. Na žalost policija nima resursov. Ko jih pokličete so tile dr(e)kači že zdavnaj iz gozda. Čim več filmčkov v javnost. PS: letos zaradi zdravja nisem veliko gobarila in bo to najverjetneje moja edina letošnja objava.

Leonardo

Nič ne pomagajo filmčki ,če ni nikogar ,ki bi ukrepal zoper kršitelje . Kakšna vlada takšen je red v državi .
Vse dobro vam želim
Le hod po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Triglav

Moj sprehod po gozdu
LP Peter

Triglav

Današnji jutranji sprehod po gozdu