Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

frodo

Pri meni vse v redu, tako da dvomim, da bi bilo kaj na serverju.

Nagi Bator

Sem poizkusil zdaj z IE s katerim se nikdar nisem bil gor na forumu. Dogaja se povsem enako.
Drugace uporabljam Firefox. Malo naprej, pa nazaj, pa spet naprej, pa par krat tako in na koncu se enkrat zgodi da sem prijavljen v pravem trenutku ter lahko odgovorim.

Kaj sem do sedaj probal:
-se odjavit in ponovno prijavit
-spremenit v profilu kako dolgo me naj forum vidi prijavljenega
-pobrisat cookije
-zamenjat in uporabit "svez" brovser (to po mojem potrjuje napako na strani foruma)

Nic od nastetega ni pomagalo.
Ne vem, lahko bi probal ustvarit nov akaunt, a to le v skrajni sili.
Ok, bom nehal zdaj smetit to temo, nekdo ki lahko kaj stori, bo ze prebral.

PrviProgram

Popolnoma iste težave imam tudi jaz. ???

slavko

Bomo se potrudili napako odpraviti.

Lep pozdrav,
Slavko

klavir

Čudoviti češki smrčkovci...



Letos jih je bilo dosti, lepi prizori v Stražunu in ponekod ob Dravi... Tudi okusne gobe - kot smrčki (odkar so jih pred nekaj leti zaščitili, jih seveda ne smemo več nabirati za prehrano). Ker pa sem pred dnevi odgovoril v Determiniranju na temo hrčkov, za vsak slučaj, če jih kdo uživa (na "mojih" rastiščih so jih nekaj tudi že pobrali drugi), te gobe tudi vsebujejo sledove giromitrina, le da veliko manj kot hrček. Zato je vseeno boljše tam nekje enkratno odlivanje vode...

Gregor

Citat od: Nagi Bator dne 26 Marec 2016, 20:43
Sem poizkusil zdaj z IE s katerim se nikdar nisem bil gor na forumu. Dogaja se povsem enako.
Drugace uporabljam Firefox. Malo naprej, pa nazaj, pa spet naprej, pa par krat tako in na koncu se enkrat zgodi da sem prijavljen v pravem trenutku ter lahko odgovorim.

Kaj sem do sedaj probal:
-se odjavit in ponovno prijavit
-spremenit v profilu kako dolgo me naj forum vidi prijavljenega
-pobrisat cookije
-zamenjat in uporabit "svez" brovser (to po mojem potrjuje napako na strani foruma)

Nic od nastetega ni pomagalo.
Ne vem, lahko bi probal ustvarit nov akaunt, a to le v skrajni sili.
Ok, bom nehal zdaj smetit to temo, nekdo ki lahko kaj stori, bo ze prebral.

Spremenil sem, kako se shranjujeo sessions, povejte mi, ce je sedaj drugace oziroma bolje.

LP,
Grega

Lemedis

Naj dopolnim klavirjev sestavek o češkem smrčkovcu. Ne le, da je pri nas uvrščen na Rdeči seznam gliv in tudi zavarovan, temveč se giromitrin, ki ga sicer vsebuje v majhnih količinah, pretvarja v mono metil hidrazin, ki je dokazano kancerogen ( = rakotvoren; spada med tki. kemijske karcinogene). Na sosednjem Hrvaškem so smrčkovce mnogi dolga leta nabirali in uživali, z novimi raziskavami in znanjem o biokemiji te vrste pa je tudi tam uživanja vse manj. Tudi pri njih je vrsta zavarovana.
Tako je najbolje, da te gobe občudujemo v obrečnih mehkolistnih lokah, v kulinarične namene pa nabiramo druge vrste gob.

LP, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

Nagi Bator

Citat od: Gregor dne 27 Marec 2016, 20:33

Spremenil sem, kako se shranjujeo sessions, povejte mi, ce je sedaj drugace oziroma bolje.

LP,
Grega

Enako. Pravzaprav slabse  :-\
Ker se zmeraj zafrkava, sem se aktivno sam odjavil. Nakar sem ob poskusu ponovne prijave dobil sporocilo, da je geslo nepravilno.
Dokler nisem pobrisal vseh piskotov od gobe.si. se nisem mogel nikakor ponovno logirat. Bom poizkusil kasneje se z drugim brovserjem - zdaj zal nimam cajta.
Hvala na poizkusih popravljanja zmede. Nisem hotel gnjavit dokler sem mislil, da imam samo jaz problem.

Vlah Elija

Ali je kdo z dolenjske na forumu? Pozna kdo kje bi se nahajali mavrahi? Iskal sem jih že po vseh lokacijah, ki so mi jih povedali stari gobarji, vendar brez uspeha.

Če je kdo tako prijazen, da mi zaupa kako lokacijo ali pa če me bi celo lahko popeljal do njih?

Hvala

Nagi Bator

Citat od: Gregor dne 27 Marec 2016, 20:33
Spremenil sem, kako se shranjujeo sessions, povejte mi, ce je sedaj drugace oziroma bolje.

LP,
Grega

Izgleda, da sedaj deluje.
Good work. :)

Andrej Banko

Tudi sezona mavrahov se je ob Kamniški Bistrici končno začela.
V soboto sem jih našel za vzorec:


Andrej Banko

Včeraj pa že malo več. Nekaj najmanjših pa sem tudi pustil, da še malo zrastejo.  ;)
Se pozna, da ni dežja. Če bo konec tedna kaj namočilo, pričakujem naslednji teden zelo lepe bere !







Andrej Banko

Kar neverjetno dobro odganjajo, kljub temu, da že kar dolgo ni deževalo.
Ja, v soboto bo pa treba biti že ob 6:00 v gozdu ...  ;D

Andrej Banko

Rastejo kot gobe po dežju ...  ;)
Zanimivo, da sem jih letos kar nekaj našel tudi na mikrolokacijah, kjer prej že nekaj let ni bilo nič.


lukar

Joooooo kak me privlačijo te gobe ,upam da najdem kakšno.
Banko kak pa jihbpripravite?