Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

gobar666

Men se je pa zdelo čudno da ima ROGLA tok gob,sm mislu da sm že konkurenco dobil..haha :P..Ewo današnja bera okoli 20 jurčkov,in 3 lisičke..jutr in v nedeljo bo pomoje bum ;D,samo žal grem na morje tko da bo kaka slikica upam,spet v ponedeljek..lep gobarski pozdrav vsem


darkoh

Gobar 666!
Nadmorska višina rastoče Knežje mušnice je približno 260m. Samo v opomin, goba je zaščitena.
Lep pozdrav!   Darkoh.

nivesp

Pozdravljeni gobarji !

Pošiljam vam nekaj lepih pozdravov iz Primorske

nivesp

 ... še nekaj sličic

nivesp

 .....lep pozdrav do naslednjega gobarjenja.Nives

murrober

oj
tudi jaz sem danes zjutraj pred službo smuknil v haloze, pa našel nekaj lepih gobanov.
a še kdo kaj gobari na ruški strani pohorja? se kaj tam dogaja?
lp
robert m.

počasna

Ojej, danes 4 miceni  >:(

klavir

Zanimiva najdba!

Mislimo, da gre za žilnato ponvico (Disciotis venosa), čeprav je čas rasti nekoliko neobičajen. V omaki je bila zelo dobra...





lp

Helga

Nivesp,

kje na Primorskem pa ti pobiraš?  :)

Helga

Pohorc

Citat od: nivesp dne 15 Junij 2012, 14:26
.....lep pozdrav do naslednjega gobarjenja.Nives

Slika 8!  :o kakšni zdravi lepotci! Adijo pamet, to pa je bil užitek najti, nabrati, očistiti ..., kaj?  ;)
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

tomo

Lep pozdrav,ob rednem prebiranju foruma sem se tudi jaz registriral.
V halozah zadnjih 14 dni gobe rastejo dokaj množično(košara na dan),res pa da samo na sončnih legah.
Zanima me pa stanje okrog klopnega vrha?

Martin

 :P
pozdrav

Lep pozdrav TOMO jaz sem v četrtek bil na klopnem vrhu ,ko sem se peljal z kaple čez Činžat klopni vrh in šumik. Hja ,da spet podirajo to nič ni novega  no od gob pa je še bol malo za videt, nekaj jih je a jih jaz ne poznam.Tak da še bo treba počakat vsaj do sredine julija po mojem mnenju. ???

Idealno 9.7 grem malo plavat na morje se vrnem 19.7 .še mi ostane nekaj dopusta ki ga bom uporabo za pohorske bregove ha ;D

Pa lep glivarski pozdrav

Ja da ne pozabim jutri grem pa pod ruško kočo gobarit belvi in tisti bregi .  Vam javim stanje ;D :o :o :o :o

mato2

O Martin hvala za poročilo iz klopnega vrha. jaz grem tudi okoli 17-tega v izvidnico. Danes pa sem biu v halozah gobe rastejo a so kar črvive navzven pa lepe. Bera je bila okoli 3kg jurčkov in  pol kilograma lisičk.





lp matej

Valentin

En lep pozdrav iz Ljubljane.

Hehe, čeprav še zmeraj začetnik počasi napredujem. Našel 5 jurčkov (okolica lj)
cca. 0,5kg. Čeprav ni veliko uživam v vsakem trenuku.

lp


murrober

pozdravljeni
danes sva s hčero gobarila na ruški strani pohorja na višini 700 do 800 m. našla sva nekaj jurčkov, kaj več pa ne. je pa veliko mušnic. verjetno bo res treba še malo počakat za pohorje, mogoče tudi za poletne gobane ki v tem času tam rastejo.
sliko dodam jutri sem fotoaparat pustil v halozah kjer sem popoldan gobaril.
lp
robert m.