Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema


anica


Tudi moji današnji lepotci so vredni ogleda ::)

Škoda, da je korona odnesla lansko "akcijo". Za vsakega jurčka nad 30 dkg KOZEL.  ;D

LP A.

dverbnik

Prav lepo očiščeni...S katerega konca pa so prišli? jaz sem na štajerskem iskal na 800m nič.... Pa okolica Ljublajane ...nič. Na gorenjsko pa ne smem :police:
Kar težko verjet da nekje tako lepo rastejo.

gusar76

Bravo, Anica! Toliko jih v celem letu skupaj nisem našel!  :D

Prava škoda, da ne moremo iz občine! :(

LP

kobanc

Lepo, Anica. Sem vedel, da bomo zopet v pozni jeseni deležni lepih slik tvojih jurčkov in sivkic.
Da pa na Štajerskem ne rastejo oziroma niso rastli??
Še prejšnji vikend, dokler me niso zaprli v malo občino, sem bil deležen lepe bere. Bom dal dve sliki gor, čeprav običajno tega ne počnem. V tej "občinsko gobji krizi" naj mi bo odpuščeno.
Lepo bero želim vsem, ki imate možnost gobariti. Vidim, da že tudi sivke lepo rastejo.

Ta Pravi Gobar

Danes sem nekam zgodaj nabral večjo količino bukovih ostrigarjev.  Če imate kje place kar preverit.  Klobuki do 15 cm krasne sveže sočne gobe zelo okusne, sem jih spražil pa široki rezanci pa repincl  (motovilec) solata -  TOP  !!

gusar76

No, to je pa res zgodaj! Bravo, Ta pravi gobar, bom tudi jaz preveril kakšen panj, za katerega vem, da je okužen z micelijem.  ;) Hvala za informacijo.
LP

dverbnik

kobanc.... okolica Vitanja- Skomarje in Paka je bilo letos res nično. Vse kar sem letos nabral je bila Gorenjska.

gusar76

Danes smo šli z otroki na sprehod po obljudeni sprehajalni poti v okolici Ljubljane. Sproti smo nabrali kar nekaj sivk, nekaj sirovk, rdečebetnih polstenk, lijastih lisičk, še vedno rastejo tudi bisernice, mraznice, razne golobice, tu in tam kakšen ciganček, kostanjevka, osamljena črna trobenta, ježevke... Citronaste mušnice še kar vztrajajo - ene prvih in zadnjih, pa zelo množičnih gob! Tudi razne medlenke rastejo množično. Skratka za 4. november dobro, če ne bi bila sezona na splošno zelo omejena, da ne rečem slaba.  :-\

Smo pa za vikend še nabrali kozjenoge ščitarje, kar pa tudi ni slabo. In, ojoj, skoraj bi pozabil... danes sem našel prvega bukovega ostrigarja v sezoni - čisti slučaj! Rasel je na smrekovem panju, kar je sicer v naravi redkost. Očitno bo treba preveriti stara rastišča, saj kot izgleda, so res pogoji za njihovo rast - prvi je na to spomnil že Ta pravi gobar. ;)

LP

Ta Pravi Gobar

evo, Gusar76, super ... je pa včeraj dal gor filmček en kolega iz Nemčije kak nabira na veliko - od 45. minute dalje glejte je našel enako kot jaz ostrigarje ...
https://www.youtube.com/watch?v=cukHqbDwu4g

anica


Ja Gusar pa menda ne poješ vse te različne gobe naenkrat.?
Jaz ostajam pri mojih preverjenih 6-7 vrst (previdna goričanka).

Vidim, da vas zanimajo moji tereni. Do vseh sem prišla čisto sama. Hodim
po gozdu dokler ne srečam sama sebe potem si pa zapomnim kje in kdaj kaj raste.
Vidim pa, da za te place na severu pozna tudi veliko gobarjev iz MB.

Nekaj včerajšnjih. Vedno več je starih, tako bo verjetno kmalu konec.

LP A.


gusar76

Anica, vse omenjene, razen citronastih mušnic in medlenk. V osrednji Sloveniji smo v to letos kar prisiljeni, če hočemo jesti gobe!  :-\

Čestitke za dobro bero! ;)

Drugače pa je bilo danes krasno. Veliko prstenih kolobarnic, podvihanih zajčkov, sivorumenih mraznic, dišečih polževk, maslenk in sirovk! :D

LP

lisjak

tudi jaz sem našel ostrigarje, zraven pa še veliko zajčkov

klavir