Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

monster

Vsi mate res lepe gobe, primerne za vlaganje  :) v halozah ze raste kaj? Al samo v visjelezecih legah? Bo treba na pohorje za vikend verjetno.

Ta Pravi Gobar

#256
Na vrh Pohorja ni čisto nič.   Na sredini tu pa tam kak jurček, Žametast goban, lisička, golobica, sirovka ... V 5 Urah 5 gobanov ... tema  !  Okoli Urbana kolega našel par košar jurčkov včeraj.  Marel kot smetja, tudi v ravnini dravskega polja, kjer sem predvčerajšnjim našel tudi jurčke lepše kot na Pohorju, pa krasne Borove glive. Tudi kostanjevke, golobice, mlečnice ... Se pa v teh ravninskih gozdovih strahotno razmnožujejo tujerodne rastlinske vrste, predvsem Navadna barvilnica.  Ko jo najdete, pa če vam je kakih par spulite, jaz sem jih zadnjič kakih 50 pri Marjeti.  Samo da jih je na tisoče, seveda vsako leto več. Bo treba nekak zadevo rešit po celi domovini, drugače bo samo še Barvilnica pa Ambrozija pa Orjaški dežen povsod, pa nič več gozda.

kobanc

Ker sem bil včeraj na levem bregu Drave, sem danes zavil na desni breg.
Vse je že v znamenju jeseni...
https://www.hribi.net/slika.asp?razmerekomentar=488985

Triglav

Nekaj današnjih primerkov

everton

Pri nas na severu Primorske se že nekaj dni dogaja  ;D
Te slikce so od včerajšnjega gobarjenja.

kobanc


alexa

Danes sem imela občutek, kot da se sprehajam po rumeno-oranžnem tepihu, toliko je bilo lisičk

everton

Še nekaj današnjih jurčkov,zanimivo lisičke niti ene.

dverbnik

Ja gorenjska dela kakih 300jurčkov smo nabrali trije. Štajerska pa marele in turki.

rotor

#264

TopCat

Sam bom le potrdil, kar so že zapisali tisti, ki so prečesali nekatere gorenjske gozdove... Rast raznovrstnih gobic je več kot zadovoljiva.  ;) ;D
K temu pa bi dodal, da je ta rast v gozdove pritegnila veliko število ljudi. A najde se za vsakogar nekaj.  ;)

Prilagam še nekaj utrinkov z današnjega gobarjenja....

Vsem, ki pa se še odpravljate v gozd, pa veliko sreče in užitkov!!!

Triglav

Namenjen sem bil samo na nedeljski sprehod

grgr

Dolenjska pa je presuha :( Nekaj marel se najde, kaj več pa pretežno ne...

everton

Jurčki še vedno poganjajo.Vse skupaj postaja že malo dolgočasno,ker ni drugih gob.Tu pa tam kakšna marela.
Tukaj je nekaj utrinkov z današnjega gobarjenja.

Ta Pravi Gobar

Kaj je zdaj težki pohorski gobarji višinski, ste kaj našli - poskušali najt - iskali ?  Jaz teden dni nazaj nula.