Letošnji jurčki

Začel/a bd, 09 Junij 2010, 12:16

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Citat od: bd dne 09 Junij 2010, 12:16
Glede na to, da jih je na tržnici kar veliko, ........ali jih že nabirate? Jaz grem čez vikend na Pohorje, upam, da tudi tam že kaj ven kukajo.

Veselilo bi me, če bi se kdo malo pohvalil z jurčki.......
Polno jurčkov in lisičk sem videl 8.7. v Piranu na tržnici
malo sem opisal pod imenom v forumu #Piran#

slavko

Za razliko od vas, ljubitelji jurčkov, sem jih sam opazil v trgovini Hofer?!? Poreklo - Romunija. Tudi lisičke so iz Romunije. Kilogram jurčkov je okoli 22 EUR.

Gotovo je kje moč najti jurčke. V soboto, ko smo imeli gobarsko ekskurzijo (Polenšak, Savci, Rucmanci....) smo našli nekaj poletnih gobanov, več pa je bilo golobic.

Skupaj smo na koncu našteli čez 70 vrst gob. Kljub temu pa ne bi mogel trditi, da se v gozd izplača. Velike bere gotovo ne bo, saj je v gozdu zelo suho.

Gozd je najbolje obiskati zgodaj zjutraj, ko še ne pripeka sonce. Takrat je čudovito, tudi če ni košarica polna.

Lep pozdrav,
Slavko

markok

Jurčki vsekakor poganjajo, da je veselje. V soboto sem v slabih 2 urah našel 14 zdravih gobanov, veliko je bilo tudi gabrovih dedov in marel.
Čudno pa je, da je bilo zelo malo ostalih gob, katere ponavadi nabiram na tem terenu (golobic, lisičk, gozdnih kukmakov, ježkov...)

erneesto

Današnji sprehod čez gozd je prinesel tole.