Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

Vsi vedo za hrib nad Ljubljano Krim. Velja kot zaščitnik Ljubljane (vreme ...)

Je kdo že nabiral na tem območju.

Včasih je bilo poznano tudi po medvedih, ki so se hodili ženit na primorski konec.

Magic2k

jaz grem dostikrat za šport na Krim, in sem vmes našel nekaj terenov kjer radi rastejo jurčki, vendar je bil letos suša, prav nič, o medvedih pa ne bi, ker sem jih že trikrat srečal, prilagam še fotko ko mi ga je uspelo fotkat

čk

lp
Zanimiva fotka, samo malo bolje bi jo moral zmontirat.

anica


Nekaj slikic za dokaz, da Anica še vedno pridno gobari, čeprav smo že krepko v novembru.
Kot je rekla g. Marjeta - moj iglasti gozd se ne da, pa tudi jaz ne. Žal je bil računalnik v okvari, zato zamujam.  LP.A.

anica


Tri dni pozneje. Snežk več ne objavljam, ker jih je dejansko že preveč.

Čestitam Snežka, sem vesela za, ker ste našli svoje "snežke". LP A.

marjeta

Čestitke Anica. Res lepi primerki. Tudi midva greva jutri na en daljši sprehod po terenih, kjer bi mogoče pa lahko kaj bilo. Bolj iz "firbca" ali sva v stanju še najdit kakšnega jurčka.
Lep pozdrav vsem
Marjeta

anica


Dolgo že hodim po tem svetu, da bi si pa za "martinovo" lahko privoščila sveže jurčke, še nisem doživela.
---- Martin upam, da ste preživeli ta nori dan, ker se letos bolj malo oglašate!-----
Vse lepo in fajn, vendar se mi vseskozi zdi, da so ti jurčki, kot tolažilna nagrada - glavno ste prejeli od Pohorja dalje.
Letošnja sezona je ena najslabših za Gorički del. Mogoče bo pa drugo leto obratno.

Pa še nekaj verjetno zadnjih letos, žal sem pozabila fotoaparat!
LP A.

marjeta

Ti dve sta bili še za domov, kar nekaj pa jih je ostalo za seme.
Lep pozdrav

Martin

 ;D
Bravo vsem čestitke za res lepe pozne najdbe .....sam sem sicer že najdo jurčke za martinovo a po tem pa ne. Zato greva z mojo jutri preverit gozdove upam da naju preseneti kak lepotec.

Lp
Martin

janko

 ;D

Marjeta, Anica lepi jurčki.

Pri nas ni nič. Danes sem imel sprehod po starih terenih.

Na višino 250m je bilo veliko raznih gob enega pa sem dal na vejo za seme.

Hosta je tudi zelo suha. Dežja ni bilo že dolgo. Ponoči pa je hladno.

Janko

janko

LP

Še slike kot je predlagal Frcaja. Malo tudi za seme.

Janko

msimerus

Res je že zelo suho...južna pobočja, na severnih dovolj vlage samo je prehladno...za seme se pa še vedno najde...









Sent from my iPad using Tapatalk

marjeta

Msimerus, kar korajžno na severno stran. Ni prehladno. Ti dve gobi sta bili pobrani na severni strani. Pa tudi ko so na polno rastle, na južnih in zahodnih straneh nisi imel kaj iskati. Očitno je bilo čez poletje preveč prekurjeno in presušeno.
Lep pozdrav
Marjeta

janko

LP


Msimerus je ta hiša spodaj tvoja. Potem si pri koritu. Gobice kar skačejo v košaro ;D

Kaj pravite gobarji bo do polne lune še ena rudna gobic  ;D ;D ;D ali bo kar sneg  >:( >:(

Lep vikend

msimerus

Pa še včerajšni sprehod, me zanima kdaj bom našel letos zadnjega gobana...kakšne so vaše izkušnje ???






Sent from my iPad using Tapatalk