Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

everton

Pozdravljeni,
pri nas v zgornjem Posočju rastejo jurčki kot nori.Resno,se ne hecam.Danes smo nabrali cca 20kg.Včeraj 8kg.
Jutri vam pokažem slike, zdaj nimam časa.

lep gobarski pozdrav

Jetkarmak

Tudi na pokljuki secže najdejo.. In lisičke.

klavir

Na Pohorju je ob potokih veliko lisičk pa nekaj več modrikastih golobic že ponekod, ki niso vse črvive. Jurčke pa sem že sredi julija nehal pobirati, skoraj se ne sklonim več, ko kakšnega vidim, ker so tako črvivi, da so kar gnili, niti za sušenje niso, tudi na 1300 m in višje. Gotovo sem kakšne tri kile jurčkov včeraj pustil v gozdu. Eden je bil tako mlad, je komaj ven pogledal, sem mislil, ta pa bo, ker je zrasel po ohladitvi, pa ne - je imel že na pritisk čisto mehak klobuk od črvivosti. Zgleda, da bodo letos do konca sezone črvivi... - Tako, da ne vem, kaj ima človek zdaj od tega, če v dveh dneh najde 28 kg jurčkov, a gredo nato doma vsi v smeti? Nič ne rečem, kadar so bili malo črvivi, smo jih tudi mi sušili, take tudi prodajajo - če pozorno pogledaš, je tu in tam kakšna luknjica, to me niti ne moti - no, to, kar je letos, pa ni za nič. Razen, če tam v Posočju niso tako črvivi... Zase sem vesel, da poznam več vrst gob, tako da mi je za poletne in jesenske gobane dokaj vseeno, tudi če jih ni, saj zmeraj najdem kaj drugega. Komaj pa čakam, da bodo zrasle gobe tudi nižje - sem že od konca julija praviloma samo na Pohorju - saj je zelo lepo, nič ne rečem; a rad bi šel na apnenec, tam šele rastejo zanimive vrste :)

vladka

nevem kje ste vi nabirali gobe, na Pokljuki ni ne duha na sluha o bilokakšni gobi ( NE V BOROVNICAH ,NE V MAHU, NE V IGLICAH )

Ta Pravi Gobar

Tako je Vladka ... Sem glih prišel s Pohorja  1000 m pa na 1250 m sem bil drugje ... TEMAAAAAAAAAA

Je par avtov ob cesti bilo ko sem šel nazaj od Areha.  Mogoče čez teden dni prej Pohorje ne bo

Posočje pa ne vem koliko dežja so kaj imeli - kolk se spomnim je tam nekaj deževalo kak teden nazaj  ?

Lep pozdrav vsem   :)


Martin

 ;)
pozdrav

ja nekaj se baje že dogaja po na pohorju ...

KLAVIR---ni nujno da so zdaj povsod črvivi gobani zdaj se pričenja čas zdravih oz minimalno črvivih gobanov...To je zelo odvisno od lokacije višine in tud rastišča kakšno je sam mislim da kje bodo pričeli poganjat bodo večina zdravi.............. Sam pa lisičk v tem času ne pobiram ker so vse vse črvive ..... No ker o rasti gob na pohorju govorijo že vsi naokrog grem jutri sam po šihtu popoldan na svoj teren med peskom in lovrencom pa da vidim če bo kaj za v košaro........

lp
Martin
GOBAN

blaz3k



So dve vrsti gobanov- perforirani so BIO, neperforirani pa so VEGI-  :)

TopCat

Na "mojem" delu ravninske Gorenjske se najde solidno število dovolj velikih in zdravih lisičk. O drugih vrstah gob (meni zananih ali ne) pa skorajda ni ne duha ne sluha!  :-[ Izjema so raznovrstne prašnice (kjer prednjačijo smradne prašnice), ki bi jih verjetno lahko nabral za lepo kilažo.  :D
Sem pa od zanesljivega vira izvedel, da se v Posočju dejansko dogaja lepa rast zdravih gobanov. Nekateri so že končali v loncu!  ;D
Pa lep pozdrav!

počasna

kjer sem vsa leta pobirala talepše gobice, poteka zdaj red-line za downhilerje ... nam pa so uničili, razruli vseee, še počohali so hrib nad progo, da je ne bo leta in leta nič raslo  :'(

Ta Pravi Gobar

Počasna - razvoj, razvoj, razvoj ... to lahko cele dneve poslušamo in gledamo na TV - predvsem na slovenski kroniki 19.30 slo 1, tam lahko vidimo kako bo še lepši svet - nove proizvodne hale, obvoznice, 3. - 4. 5. razvojna os pa še ne bo konca, vse vrtce povečujejo, vse šole enako, ma vse kar je se veča - narava pa seveda ne bo zraven stala in gledala tega sranja.

In v tem je čar porasta temperatur po celem svetu :  sonce sije na vse te objekte, pa tudi na avtomobile in ostalo v prometu, tu nastaja ogromna vročina, ki potem vse lepo segreva.  Tudi pozimi ko bi moralo biti minus 5 je plus 12 - ker sonce sije po vsem tem is segreva ...

Ko smo bili otroci teh vročin ni bilo. Kako imajo v Nemčiji ste menda videli ?  Celi gozdovi gorijo ... do 3 mesece ni bilo padavin na večini nemškega ozemlja.

Enostavno je fora v tem da kakršnikoli objekti niso naravni, narava tega ne bo prenašala, bo pa človeštvo brez vsakega problema preživela.

Tako je najinteligentnejša kreatura na tem svetu - človek - homo sapiens - kot res najbolj pameten živel na tem planetu najkrajši čas od vseh živih bitij kar jih je obstajalo.

Se po eni strani veselim take prihodnosti, ker sem sam mnenja, da si človeštvo tako kot se širi niti slučajno ne zasluži obstajati in pika.

Gobarka89

Lp vsem
Danes malo sprehoda na pohorju nikjer nič vsaj na mojih placih.Mislim,da bi še moglo fajn deževat.Namen imam tudi pogledat malo po Žetalah ali ve mogoče kdo če se kaj prebuja?
Počasna-mislim,da je tega vedno več.Tud na mojih placih od kar so zoorali ne raste že 4leta nič.Vidim pa,da se vsako leto širijo.Tud table za prepovedano-
napisano narisano pa nič ne pomaga na koncu so bile polomljene in odvržene.Žalostno kar se mene tiče.

           Lp
         Gobarka89

Martin

 ;)
lep pozdrav....

Kot sem zadnjič omenil sem včeraj po šihtu šel na pohorje preverit stanje na svoj teren. Lokacija med peskom in lovencom višina 1300mnv.....
gor sem prišel ob 16h..Gobarjev ni bilo več iskal sem samo v iglovju in travi hja gobe pričenjajo poganjat že kar dosti vrst no pričeli so pa tud jesenski gobani rasti a bolj skromno ,tu in tam kakšen so pa kjer je suho črvivi.....drugače pa mora še bit dežja in temperature se morajo malo znižat preveč močno sonce izsuši gobo ko prileze na svetlobo...............

Za omakico pa testenine se pa je vseeno narezalo.. :P :P :P

lp
Martin
GOBAN

robert11

pozdravljeni

sem bil včeraj v žetalah. imam srečo in mi je to na poti domov iz službe, drugače se ne bi ekstra tja vozil.
žal nisem našel nič, niti ene vrste gob. niti ni videt kakšnih malih, ki bi poganjale. verjetno je res en dež premalo. če bo ta vikend deževalo in tudi naprej kakšne dneve, mogoče kaj potem.
tako da martin prihrani si dolgo pot tja.
lp
robert

robert11

sory martin, mislil sem gobarka89 da si prihrani pot v žetale.
lp, robert