Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

mattyy

Lep gobarskib pozdrav

V nedeljo krenem na Pohorje. Zdaj je že par let tak, da se s prvim začne.  :police:

tomazex

Bil na Smolniku vceraj, prehodil kar dosti bil cisto na vrhu, nasel pa samo 4 lisicke, golobic ne zbiram sem pa jih nastel okoli 5, zgleda da je premrzlo za jurcke 13 stopinj se blo samo.

Sfinx

evo danes so se pa vsaj lisičke zbudile pri nas. v 1h nabrala slab kg. okolica logatca, V 600+ Sicer je prvi del sprehoda zgledal kot da nebo nič (tudi neužitnih gob skoraj nobenih), potem sem pa na relativno majhnem mestu našla lisičke kar po šopih. Rižota kliče :)

Ta Pravi Gobar

Evo bil ravno na  1200 m Pohorju, lisičke so tu pa tam - ampak ko najdeš, je to   50 - 100 komadov skupaj ...

Golobic precej manj - teden dni nazaj 5 kg - pobral vsako deseto, ostalo je bilo vse od polža ...

Enako ni več bisernic - dva tri tedne nazaj ogromno ...

Jurčka niti enega - ne malega, ne starega gnilega.

Prilagam fotke lisičk ...

>:( >:( >:(

PA TUDI KAJ VSE SEM ODNESEL IZ GOZDA - MARIJA, KAK BI JIH PREMLATIL, TE KI MEČEJO PIKSNE PIVA PA KOKAKOLE PA MOTORNO OLJE GOSPODOV GOZDARJEV  ( TI SO ZGLEDA SPLOH RES TA PRAVI LJUBITELJI NARAVE  !!! )  PA FOLIJO PLENIC  ( ??? )  100 X 200 CM  -  KAR SREDI DOBRIH PLACOV !!!   >:( >:( >:(

Lep pozdrav vsem  pravim gobarjem  ;D

marjeta

Pozdravljeni - gobarke in gobarji
Spremljam forum, napisati pa nimam kaj. Domači gozdovi prazni, srečo moraš imeti, da sploh vidiš kakšno gobo.
Ta zadnji vikend sva bila na Koroškem (od Najevske lipe proti Smrekovcu), pa razen nekaj razpadlih lisičk, nič. Domačini
sicer pravijo: "če je dež, so gobe tudi"; "bodo avgusta, še vedno so bile..."
Jutri naj bi bil lep dan, pa greva v savinjsko dolino, proti Travniku. Če nič druga, lep sprehod in morda kaj borovnic...

Lep pozdrav
Marjeta


TineP

Gorenjska, Jelovica prazna. Prav tako nizine... Bo treba se pocakat kasen teden ali dva

robert11

Pozdravljeni
Bil danes v halozah. V gozdu sploh nobene gobe. Bo potrebnih nekaj toplih dni. Nesledni vikend pa bo verjetno že kaj za nabrat.
Lp
Robert

barracuda

Pozdravljeni!

Zanima me, če morda veste, katere gobe so to:
http://shrani.si/f/1/Ta/2Mdm3bAN/1438439605205.jpg
http://shrani.si/f/1m/Tg/1RyfpNnU/imag0285.jpg

Najlepša hvala!

Lep pozdrav

slavko

Na posnetkih so žametni podvihanci (Tapinella atrotomentosa), pogojno užitni. Pred uporabo jih je treba toplotno obdelati.

Lep pozdrav,
Slavko

marjeta

Pozdravljeni
Danes sva bila na pobočju Travnika, Hlipovca, pa je čista nula. Nobene gobe.
Se pa dajo nabrati lepe borovnice.

Lep večer
Marjeta

mira

Tudi v Slovenskih goricah nič od gob.

počasna

Citat od: mattyy dne 30 Julij 2015, 13:01
Lep gobarskib pozdrav

V nedeljo krenem na Pohorje. Zdaj je že par let tak, da se s prvim začne.  :police:

tvoja trditev ni držala ... od Belvija do Areha niiiič, pardon, le nekaj lisičk

Ta Pravi Gobar

TOVARIŠI ...

Tako se ( v Rusiji ) nabira Jurčke  :

https://www.youtube.com/watch?v=fH-0NhwIt9E

Tako turke :

https://www.youtube.com/watch?v=Au_k0_437xM

Če greste na YOUTUBE, samo vtipkajte funghi porcini ... norišnica, kak to Italijani delajo ...

Lep pozdrav vsem   :angel:

robert11

S tem si pa naredil lušte!!!!!!!

sicer pa ni glih rekreativno, če v 7 minutah nabereš polno košaro. smisel gobarjenja je tudi rekreacija. meni se v 7 minutah niti srčni pulz ne poveča.
sem pa res eno leto na pohorju naletel na podoben primer, kjer sem celo košaro nabral skoraj na enem mestu. sem pa pred tem prehodil kar nekaj km.

lp
robert

nova gobarka

Citat od: marjeta dne 01 Avgust 2015, 19:01
Pozdravljeni
Danes sva bila na pobočju Travnika, Hlipovca, pa je čista nula. Nobene gobe.
Se pa dajo nabrati lepe borovnice.

Lep večer
Marjeta

Morala bi na Komen, tam so med borovnicami zrasli vsaj trije lepi čisto pravi  jurčki. Sicer jih nisem našla jaz, toda videla sem jih na svoje oči. Sem bila kar malo žalostna, da sem tako veselo nabirala borovnice, gobice so pa drugi našli. :)
Med potjo gor, vendar po drugi poti, ne od Lipovca, se pa najde kar nekaj lisičk.

LP