Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 ;D

Nekaj sem jih uspel vložit v kis :P :P

Kukica

Kako pa kaj z jurčki na Goriškem? Prejšnji teden na višini ok.800m je bila popolna puščoba :-[

ižanc

a kdo mogoče ve, če je že kaj novega okoli velikih lašč glede gobic??? ???

PrviProgram

Pohorje, višina 400 do 600 m, popolnoma nič.

Andrej Banko

Kratko poročilo z mojega prvega letošnjega gobarjenja na Štajerskem:
Torej, bil sem na Rogli in naredil res en velik recimo temu krog.  :P
Prehodil sem okoli 15 km... cik-cak do Lovrenških jezerc in nato pa nekako zaokrožil proti zahodu do avta.
Rezultat je bil 5 jurčkov in dve lešnikovi golobici ter za pest majhnih lisičk.
Bilo je kar hladno, le nekaj stopinj nad 0, pihalo sicer ni tako zelo močno kot so napovedovali, malo pa vendar.
Imam občutek, da gobice želijo pognati, saj sem videl veliko majhnih, najrazličnejših "gumbkov",
ki se trudijo zlesti izpod iglic, vendar jih hladne, predvsem nočne in jutranje temperature zadržujejo ...  :(
No, rdeče mušnice očitno niso tako občutljive na mraz, saj jih je bilo kar precej.
Gobarjev skoraj ni bilo, le en starejši par sem srečal in pa pol ducata pohodnikov.
Pa še neke golobice rumenih odtenkov so bile zelo pogoste, najbrž je šlo za okraste golobice.
Potem sem se odpeljal še nekaj kilometrov nižje proti Zrečam in parkiral na Planini na Pohorju
ter šel še za eno uro v smeri vasi Lukanja, kot mi je svetoval forumaš ROGLA.
Tu sem nabral še šest gobanov, še enkrat toliko pa sem jih pustil, ker so bili že precej stari in za moje standarde neuporabni.
Lepi tereni so to. Za sprehajanje in nabiranje gob. Pa tudi brusnice se še da nabrati na Rogli. Drugo leto bom spet šel vsaj enkrat !



solatar

Tudi jaz sem bil danes v gozdu in glede na letošnje izkušnje sem še kar zadovoljen z rezultatom. Kaže, da so začeli odganjati, žal pa ne na vseh legah. Hodil sem po Selški dolini.

začetnica

Citat od: Kukica dne 29 September 2015, 13:16
Kako pa kaj z jurčki na Goriškem? Prejšnji teden na višini ok.800m je bila popolna puščoba :-[


kje pa so gobe na goriškem?

tomazex

Je bil kdo na šumiku kaj danes al pa vceraj?  ???

dr.boletus



Danes popoldne je bilo že bolj mirno . Večina gobarjev je obupala ( nad pobranimi in prebrskanimi tereni ) , rast se je umirila . . . le še tu in tam požene
kakšen nov . . . zato me je odneslo na rezervne lokacije ( ki jih običajno izpustim ali le bežno pogledam ) , v glavnem mlad bukov gozd z malo podrasti
na vzhodnih pobočjih . . in povsod , kjer naj bi bili , so tudi bili . . posamezno ali največ 3 skupaj , pa se je spet nabralo za manjšo košaro .
Na mojih terenih se sezona  počasi zakjučuje , seveda se bo vedno kaj našlo ( do konca oktobra ) . . polne košare pa zagotovo ne .
Sicer pa , vsega lepega je enkrat konec . . zadnjih 12 dni je bilo kar pestrih , 8 x na gobarjenju ( 4 x na glavni lokaciji , po 2 x na pomožnih lokacijah ,
vse so pa v krogu 6 ali 7 km zračne linije , med 600 in 900 m.n.v . , neporaščen mešan gozd s smrekovimi otočki in v grapah dokaj vlažen .

ddivancic

Pozdravljeni, za vikend planiramo izlet k črnemu jezeru pri osankarci. Rad bi še šel malo po gobe, pa me zanima kam bi še skočo lahko tam zraven in če še rastejo na tej višini??
hvala in lep gobarski pozdrav

robert11

pozdravljeni
danes spet malo pogledal v haloške gozdove. žal nič od nič, oz. dve gobici ki sem jih dal v determinacijo, ker ne vem kateri sta.
tako da letos vprašanje če še bo kaj zrastlo užitnega v halozah.
lp
robert

janko

LP

Ima kdo kaj informacij, kako je z gobami v širši Ljubljanski okolici.

Hvala za vsako informacijo.

Ne potrebujem mikro lokacije, zanima me sami kaj se dogaja v hosti.

Trenutno nimam časa do "prvega krajca", da bi šel sam na sprehod.

uli

Lep pozdrav
Nekaj pa se še stalno najde

uli

pa še dva lepotca

msimerus

Janko...Janče in pripadajoči grabni...nič od nič...verjetno je bilo te dni premrzlo