Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Andrej Banko

Danes sem šel obiskat kolegico v Novo mesto, pa sva šla na en 10km sprehod po Gorjancih.
Našla sva kar precej lisičk in nekaj štorovk ter na dveh mestih tudi mrtvaške trobente. Ter eno malo marelo, ki je ostala nedotaknjena.
O kakšnih cevarkah ne duha ne sluha ...
Na sliki je moja košara. Kolegica je imela precej bolj polno. Sem ji pustil večino, ker jih letos še ni jedla. ;D
Jaz sem raje poiskal lep kostanj !

msimerus

Nedeljski sprehod...pa zopet vrečka kostanja, pa sirovke in nekaj jurčkov


















Martin

 ;)

Včeraj preverjal nižjeležeče predele pohorja ja pričenjajo spet rasti, pa tud kostanji se že lepo najdejo.

Lp
Martin

dr.boletus


Še nekaj današnjih popoldanskih . . . z bolj odmaknjenih ( težje dostopnih ) terenov , v vlažnih grapah
. . levo in desno ob poteh oz. kar nekaj celo na poti . Vmes je tudi nekaj črnuhov .
Na koncu pa še presenečenje v svetlem listnatem pobočju . . 6 ali 7 lepotcev v 300 m vzpona .


Lojze07

Dr.Boletus - res si doktor gobarjenja. Čestitke za vse tvoje najdbe in prispevke na forumu...  :-*

Tvoje gobice so ponavadi kot polakirane, na sveže stuširane, mikavne in lepe...  :-*

LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Martin, kje si to preverjal "nižje predele Pohorja"?  :angel:
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

uli

Dr.Boletus,res si kralj gob,veselje jih je pogledat
Škoda,da nimam časa iti v gozd

Jagoda

dr. boletus, krasne gobe.

Na Dolenjskem je slabo, včeraj dve mareli. v Posavju je prav tako slabo, tri marele pa par lisičk.

kaja

Lep pozdrav
Hočko Pohorje, se kaj dogaja ali še zmeraj suša ???

bogoban

Včeraj nabiral 3 ure v gozdovih Hočkega Pohorja. 1 jurček, 2 dedeca in 1 posušen dežnik. Tudi ostalih gob praktično ni. 

mato2

Pozdrav danes okola klopnega vrha 10 jurckov v 3 urah tako da za zdaj slabo kaze temp. 5 stopinj mocan severni veter

Ta Pravi Gobar

Sem jaz tudi bil na Arehu,  mrzlo, nikjer nobenega gobarja, prazen parkplac, prazna hosta ... Mrzlo !!!!!

Andrej Banko

Jutri bi se malo zapeljal do Rogle in si ogledal Lovrenška jezera ( ker si jih še nisem ).
Potem pa bi seveda še malo pogledal naokoli za gobami. In me zanima, če mi je kdo tukaj pripravljen namigniti,
v katero smer naj se podam, ker v teh gozdovih pa res še nisem nikoli iskal gob. In jih najbrž tudi ne bom ravno pogosto ...
Ali naj morda raje poskusim kje nižje, npr. okoli Planine na Pohorju ? Saj vem, da je hladno in tudi ne pričakujem kakšne obilne bere, pa vseeno.
Hvala za morebitne namige.

ROGLA

Citat od: Andrej Banko dne 28 September 2015, 19:35
Jutri bi se malo zapeljal do Rogle in si ogledal Lovrenška jezera ( ker si jih še nisem ).
Potem pa bi seveda še malo pogledal naokoli za gobami. In me zanima, če mi je kdo tukaj pripravljen namigniti,
v katero smer naj se podam, ker v teh gozdovih pa res še nisem nikoli iskal gob. In jih najbrž tudi ne bom ravno pogosto ...



Ce bos sel na lovrenska jezera,je sedaj malo pred hotelom oziroma na zadnjem ovinku speljana nova cesta proti mislinji...sedaj se z avtom da tja prit...na tej visini bo bolj slaba temperatura okoli 5 stopinj

Kar se pa tice planine na pohorju pa isci v smer bozjega in lukanje

Martin

 :P
pozdrav

-Lojze nabiral sem v okolici lovrenca če se pelješ proti klopnem vrhu tiste strmine...

No danes pa sem popoldan preveril terene proti koroški in nekaj že dogaja a mislim,da bo bum nasledn tedn ko se bodo dvignile temperature seveda če pač bo kaj množične rasti.. :-*

Lp
Martin