Determiniranje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

enastajerka

Zdravo!

Prosila bi za pomoč pri teh dežničkih...upam da se da iz fotografij dovolj videti..ne vem kako to da sem pozabila slikati od zgoraj :) bom jutri ce je treba...ker sem ju vzela domov..
Sta pa mislim da enake vrste, obrocek trden, vonja pa ne bi mogla dolociti..

Lp, Mojca

sreckosa

Pozdravljen,
prosim za det. gobe iz priloge.
Najdena v mešanem listnatem gozdu nv cca 600m - primorska ( bilo jih je veliko)
(meso ne spreminja barve in je prijetnega okusa)

http://shrani.si/f/3t/gB/vQKlok6/img0528cr.jpg

Hvala in Lp

Ta Pravi Gobar

Sreckosa, zgleda kot Kostanjevka preveri tu na gobe.si

sreckosa

Hvala
Ali kostanjevka ne pomodri ob prerezu in pritisku na trosovnico ?

Na tej tega nisem zaznal

Lp

Ta Pravi Gobar

Kostanjevk je letos polno na Pohorju tudi včeraj sem jih videl so pa že vse stare tako tudi tvoji izgleda, nič mlada ni ... ni nujno da mora plava postajat, to je značilno za bolj mlade gobe.  Nekaj sem jih zadnje tedne pobral in niti ena ni poplavela ko sem jih rezal v juho ... in dobre so bile, ni kaj ...

tur3k

pomoč. katere gobe so to?

LP






Jasmin11

Pozdravljeni. Ker sem dokaj nov pri nabiranju dolocenih vrst gob, bi prosil za pomoc pri determiniranju gob na slikah. Hvala za pomoc. Gobe so nabrane v mesanem gozdu in nekaj na obrobju gozda.

Lep dan se naprej.


Jasmin11

Zadnja je bila odvrzena na gozdni poti...

BubikolRamios

Papirno tanka plat razapadajočega jesena, nekje med lubjem in lesom , z obeh strani prerasla z rumeno zadevo.
http://agrozoo.net/jsp/Galery_one_image.jsp?id_galery_obfuscated=d9c4977be4c74d9f946905a0aa902364

Jasmin11

Se malo pomoci prosim...

Jasmin11

Hvala za pomoc.

slavko

Treba bo narediti boljše posnetke, ker je na teh nemogoče z zanesljivostjo določiti vrste gob. Določiti je mogoče le prvo od zgoraj navzdol. ki je macesnova lupljivka, užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Jasmin11 #474, zopet slabi posnetki. Tretji od zgoraj navzdol so veliki slinarji, užitna. Peta od zgoraj navzdol so rumeni ježki, užitrna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios #473, ne vem za katero vrsto gre.

Lep pozdrav,
Slavko

moro

Pozdravljeni,
prosim za identificiranje gob, nabirala sva jih danes na mahovnatem precej vlažnem področju Cantharellus lutescens Pers. (žolta trobenta) in Cantharellus tubaeformis (lijasta lisička)? Na pogled sta dve različni vrsti prva zelo živo oranžna-rjava in druga nekoliko bolj rumeno- rjava.











Lep pozdrav in hvala že vnaprej
Moro