Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

ižanc

jst mam za jutri naročene upam da bodo gobice res pršle :laugh:
de jih do zdej ni blo je pa sigurn janša kriv, tko k je ponavad biv za vse on kriv... :'(

ižanc

uuu super pa bom spet celo zimo gobice papouuu! ;D

PrviProgram

Bil danes na Pohorju, višina 650 m, žalost. Razen nekaj lisičk in 2 golobici nisem videl nič. Nobenega življenja, upanje dajejo te lisičke, ki so pa mlade. Upam, da se bo kaj začelo premikati naslednji teden.

leamarija

Ja grem danes v šumo! Hodim drgač redno sam trenutno je bol slabo!
Ve gdo kaj na rogli dogaja ::)

Jagoda

Citat od: mattyy dne 21 Avgust 2015, 09:34
Tam pa sem včeraj bil. 2kg v slabi uri.

a na Dolenjskem?

frodo

Sem slišal da so pobirali od Rogle do Peska, pa tudi v druge smeri, samo jaz vsemu ne verjamem, tudi nekaterim tukajšnjim članom foruma ne, predvsem šteje to kar se vidi na slikah.
:o ??? :'(

kripta

Danes dopoldne Pokljuka 800-1300m nič  :-\

Ta Pravi Gobar

Frodo...

Se bom kar strinjal s tabo.  Edino, kar menda letos je, je da je bilo precej dežja okoli Osankarice, Klopnega ... Na Arehu nič, suho, suho, še ni bilo letos jurčka.

Ižanc, naj ti jih fajn prinesejo, da se boš napapauuu   :D ;D ;D

dr.boletus

frodo , od Rogle do Peska nimaš kaj dost za pobirat . . . " strelci " sproti čistijo . Prejšnji petek in soboto se je pa
lahko kar nabralo od Komisije proti Lovrenškim ( in verjetno tudi naprej proti Ribniški ) . No , vsaj sam sem jih
kar lepo število ( med sprehodi seveda . . spotoma . . ker gobarila nisva ) . Ko bo odgnala nova runda ( in bi bil na rogli ) ,
bi pa vsekakor izbral terene med Planino , Lukanjo , Osankarico in Spodnjo brvjo .
( drži pa , če se jih da nabrati na severozahodnih pobočjih . . še ne pomeni , da so tudi na jugovzhodnih pobočjih .
To je pa stvar gobarskega občutka in izkušenj . . ter logičnega razmišljanja - ko se upošteva tudi vreme )

mato2

Pohorje danes en sam zdrav jurček lp mato

marjeta

Mato, iskrene čestitke za najdenga jurčka. Midva bila danes na Bohorju, pa nisva videla niti ene same gobe.
Je pa lepo namočeno, tako da bi se moralo začeti kaj kmalu dogajati.
Pa lep pozdrav
Marjeta

rotor

Danes sem prekolesaril Pohorje od Belvija do Kop. Gobarjev je kot listja...ampak, tisti s katerimi sem govoril so imeli prazne košarice. Govoril sem pa z mnogimi. Enostavo, na Pohorju gob ni.

mato2

Ja par dni bo treba počakati saj je obdobje ko so druge gobe kise najdejo nekam krhke toraj spet nekaj manjka v zraku. >Jurčka pa sem meu srečo sem ga najdo po 3 pregledanih terenih je biuceli pod zemljo samo tretjina kapice je ven gledala pa ni biu glih mali

lp mato

robert11

tudi jaz sem bil danes v gozdu, v haloških gozdovih. niti ene gobe - sploh nobene gobe. mato ima prav, da bo potrebno počakat vsaj nekaj dni. sedaj ko so se začele temperature malo dvigovat bo verjetno naslednji vikend kaj za pobrat.
lp
robert

Martin

 >:(
pozdrav

padaj Matej edinega jurčka si mi šel pobradt.... No tud z mojo sva bila dans popoldan na pohorju in razen kar nekaj golobic in par drugih gob ni blo nič o jurčkih nada del nada. Morda drug tedn

Aja pa tud onega avta tam puščenega ni več ----Matej kaj si ga ti pobral? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ???

LP
Martin