Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Sem šel pogledat za možki, kozjenogimi mesnatovcmi pod Areh. Lepo rastejo, a se je v nedeljo dopoldan vsakih deset minut drug avto ustavil pa so jih šli iskat. Nad cesto ni skoraj nič več bilo, v večjih strminah pa še precej. Zdaj so še bili precej črvivi, a nova runda ne bo več. Zgleda, da je po te gobe večji naval kot na jurčke :D

slavko

bojan #278, od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- mekinasta trdokožnica
- bodičasta trnovka
- lepa griva
- bledookrasta griva
- varljiva kolobarnica
- pegasta korenarka

Lep pozdrav,
Slavko

Triglav

Nekaj včerajšnjih primerkov

bojan

Prosim za določitev vrste za gobo na priloženih fotografijah. Pošiljam pa tudi fotko grenkega gobana.

Za prejet odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan

slavko

Od zgoraj navzdol je najverjetneje:
- lilastosiva koprenka (2 x)
- grenki goban

Lep pozdrav,
Slavko

rotor

Par predvčerajšnjih:


klavir

Takole lepo so pa na Pohorju rasle lisičke...eni trije taki risi ;D


Craterellus (Cantharellus) lutescens


bojan

Prosim za določitev vrste za naslednje gobe po priloženih fotografijah. Fotografirano ob pohodniški poti med Pacugom in Strunjanom. Pri št. 3 so bile gobe že poškodovane.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep ppzdrav
Bojan

solatar

Bojan, Zelo lepo bi bilo do ostalih uporabnikov tega foruma, če bi končno začel postavljati vprašanja za determinacijo v temi, ki je temu namenjena.
Pa lep pozdrav

slavko

bojan #292, zgornji dve sta najverjetneje dišeči trhlički, na spodnjem posnetki pa je goba premajhna in še poškodovana. Zato je ne morem določiti.

Lep pozdrav,
Slavko

Iwo

#295
že nekaj časa mimo od tega dolgo pričakovanega dežja, ali so že začele rasti užitne gobe, ali je že kdo našel jurčke?

ivo

Citat od: Iwo dne 10 Oktober 2020, 19:43
že nekaj časa mimo od tega dolgo pričakovanega dežja, ali so že začele rasti užitne gobe, ali je že kdo našel jurčke?


Tudi jaz jih tezko pricakujem. Mislim, da so zaceli. Musnice so tudi tu in to bi naj
bil nek znak ne? Vceraj sem nasel 6 majhnih jurckov pa tudi 2 kostanjevi polstenki.

marjank

Pa so začele rasti. Res da sramežljivo, a nekaj je. Našel sem 12 jurčkov, nekaj marel, lisičke in golobice. Lokacija Slovenske gorice.

Ta Pravi Gobar

Zdaj pa hitro hitro vse najmanjše orehe, fižolčke, graške od gob pobrat ... da ja ne bodo kje zrasli v normalno velike.  Čimprej vse preorat.

enastajerka

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 11 Oktober 2020, 13:41
Zdaj pa hitro hitro vse najmanjše orehe, fižolčke, graške od gob pobrat ... da ja ne bodo kje zrasli v normalno velike.  Čimprej vse preorat.
Haha..dobro napisano... Jaz tudi ne razumem kaj imate od pobiranja tako majhnih gob...pa spet bodo eni rekli kak so fajn za vlozit in kak so dobri najtamanjši..ampak ce ga je komaj za eno malo zlicko skupaj, kolk te lahko v okusu take mini gobe uzivas???