Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

uli

Lep pozdrav
Včeraj mabrane snežke,jurčka pa nobenega,čiščenje je pa res zamudno delo

marjeta

Še vztrajajo, midva pa tudi.

Seven


Jurcek7

Citat od: marjeta dne 28 Oktober 2015, 17:03
Še vztrajajo, midva pa tudi.
kje pa se najde še toliko?

marjeta

Resevna - še vedno isto - do 450 m - bukovina. Najlepše se najdejo v globokem listju.
Je pa potrebno res veliko korakov...
Pa lep večer
Marjeta

Ta Pravi Gobar

Evo malo Fotke danes Dravsko polje ...   :D

Ta Pravi Gobar

Pa še malo - Marele in Štorovke, drugo ni bilo kaj ...

tinček

Ta pravi gobar.
Hvala ti za odgovor.
LP
Martin

robert11

marjeta še enkrat vsaka čast, maš res dobre place.
jaz sem bil danes zjutraj na boču pa sem našel enega res lepega, pa cigančkov veliko.
lp
robert

GobarAmaterZaenkrat

Janko,

nabiral sem med Katarino in Medvodam, polhograjsko hribovje. Bera je bla res pestra, lisičke, črne in žolte trobente, borov glivec, marele, in nekaj jurčkov. Med njimi lepotec na sliki, čisto zdrav in cel. Trenutno je gozd res poln vseh vrst gob.

LP

frodo

Citat od: robert11 dne 28 Oktober 2015, 21:12
marjeta še enkrat vsaka čast, maš res dobre place.
jaz sem bil danes zjutraj na boču pa sem našel enega res lepega, pa cigančkov veliko.
lp
robert


Ja, zares je lep tale jurček, kot bi ga narisal,... :)

anica

 
Nekaj lepih primerkov, žal ne tako kot je tisti črni - po take bi trebalo iti na druge terene.

V mojem cvetočem gozdu je trenutno kot maja na travniku; na stotine različnih gobic, žal jih bolj
malo poznam. Letos je izredno veliko snešk. Je pa en velik problem; vedno več terena si lastijo
divje svinje in tam je razruvano vse živo.

Lepo pozdravljeni vsi, ki še niste obupali nad letošnjo čudno gobarsko sezono!

frodo

Citat od: anica dne 29 Oktober 2015, 22:17

Nekaj lepih primerkov, žal ne tako kot je tisti črni - po take bi trebalo iti na druge terene.

V mojem cvetočem gozdu je trenutno kot maja na travniku; na stotine različnih gobic, žal jih bolj
malo poznam. Letos je izredno veliko snešk. Je pa en velik problem; vedno več terena si lastijo
divje svinje in tam je razruvano vse živo.

Lepo pozdravljeni vsi, ki še niste obupali nad letošnjo čudno gobarsko sezono!


Čestitke, si prava gobarka, pridem pa naslednjo soboto malo v Prekmurje, Šalamenci, upam da še bo takrat kaj za pobrat.
Na katerem koncu pa ti tako na veliko nabiraš?
  :D :) :D

msimerus

Danes se je zopet nekaj našlo in če se ne bo preveč ohladilo bomo blodili po gmajni še v novembru :)





















robert11

oj
sem bil danes spet malo v halozah. listje je že skoraj vso na tleh, tako da bi bilo skoraj najbolje če bi imel puhalnik da bi kaj videl, hahah.
no enega sem pa res našel, samo ni bil več za uporabo. pa zelo veliko rdečo mušnico, pravo granato. tudi sivke so že zunaj, samo je nekdo bil pred mano pa je lep del dobesedno pregrabil in jih pobral.
lp
robert