Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

janko

LP

ChrisSenca mi zaupaš na kateri strani (S-J-V-Z) si jih našel.

Tam ne nabiram kot ti. in tudi še nikoli nisem. Imamo "hoste" polno, samo čas ji treba vzeti.

So pa lepi pravi.

anica

 
Pa še nekaj Goričkih jurčkov, začeli so rasti tudi v lisnatih gozdovih.

lp. A.

robert11

pozdravljeni
v halozah tudi danes nisem našel jurčkov. mogoče pa še bodo - upanje umre zadnje.
sem pa našel veliko poprhnjenih livk, natančno pravih velikosti, ki so v roku pol ure že bile v kisu.
lp
robert

dras

severovzhod severovzhoda, prvi jurčki letos, resda bolj malo njih, na čudnih mestih, pa vendar... lepi in zdravi

vsi letošnji neuspehi pozabljeni :D

anica, čestitke. gorički gobarski guru. :)

ChrisSenca

Citat od: janko dne 20 Oktober 2015, 18:44
LP

ChrisSenca mi zaupaš na kateri strani (S-J-V-Z) si jih našel.

Tam ne nabiram kot ti. in tudi še nikoli nisem. Imamo "hoste" polno, samo čas ji treba vzeti.

So pa lepi pravi.

Bi rekel, da je to severovzhodni obronek Rašice. Ne raste pa povsod, ampak res le na redkih terenih.

ižanc

in vse tiho je bilo...

solatar

Danes sem bil v dolenjskih gozdovih v okolici Trebnjega in rezultat je katastrofalen saj sem našel samo 1 jurčka :(, je pa res, da je pričelo rasti precej ostalih gob in kljub temu nisem odšel domov z čisto prazno košaro.  ;)

fotogobar

#1147
Pozdravljene-i gobarke in gobarji,

kaj naj rečem, sezona gre počasi proti koncu ( no ne dobesedno, ker sivke in še nekaj vrst pravzaprav šele pričenja rasti), navadno sezono zaključiva v začetku decembra ali kasneje, ko pride kakšna odjuga in poženejo sivke, ostrigarji in še kaj,
  torej za naju je bila sezona 2015 več kot odlična, kot posebnost te sezone bi izpostavila kvaliteto, nobene črvivosti, zelo aromatične in okusne gobice, sem ter tja obdelane od malih polžkov ampak ne veliko (pravo nasprotje kot vidiva tu na forumu z gobamo iz pohorja),
  res je, da gobe niso rastle kot sva vajena, na običajnih rastiščih ali zelo malo, potrebno je bilo razmisliti kaj jim v danem trenutku odgovarja in kaj ne in se po tem ravnati, rezultat ni nikoli izostal,
 naj omeniva tudi, da je strokovni opis na tej spletni strani in slikovni material ter vse ostalo kar spremljava na forumu, zares na vrhunskem nivoju in bi ob tej priliki pohvalila vse, ki so k temu pripomogli, imava relativno veliko literature na to tematiko ampak sva opazila, da se nama zadnje čase dogaja, da si ob kakšni neznanki rečeva - a greva poguglat - in ko guglava, je vaša stran, najina prva izbira, čestitke in hvala vsem avtorjem in moderatorjem,

prilagava nekaj fotk s sobotnega potepanja po gozdovih in jasah, in prav takšen je bil petek in nedelja in teden nazaj in praktično celo sezono - še dobro, da imava kar nekaj ljudi okoli sebe, ki najin trud cenijo in z veseljem vzamejo viške gobic, v kulinarično obdelavo,

vsem lep gobarski pozdrav in veliko lepih spominov na gobarsko sezono, ki je za nami,

p.s. fotke so narejene s telefonom in zato slabše kvalitete  :)
p.s.1 vsi ti jesenski gobani, ki so pred košaro, so rastli v premeru 5 metrov, nekaj jih je na fotki ostali ne, ker objektiv ne premore zadostnega kota zajema

mogoče še dodava katere vrste so bile v vsebini teh dveh košar:
- jesenski goban
- poletni goban
- borov goban
- brezov ded
- brezov turek
- hrastov turek
- maslena lupljivka
- tridentinska lupljivka
- macesnova lupljivka
- siva lupljivka
- rdečebetna lupljivka
- poprhnjeni polstenec
- zimska kolobarnica
- črna trobenta
- lijaste lisičke
- navadne lisičke
- siva lisička
- jagodna golobica
- macesnova golobica
- modrikasta golobica
- zelenkasta golobica
- bukov ostrigar
- zajetna polževka
- pesniška polževka
- škrlatna vlažnica
- belobetna koprenka
- pšenična koprenka

verjetno še kaj ampak se ne spomniva  :)

marjeta

Isti tereni kot v nedeljo. Še vedno lepo rastejo.

Ta Pravi Gobar

Fotogobar, vsaka čast, vrhunski prispevek, lepo opisano, ultra fotke,  samo tak naprej.  One v travi - norišnica, BRAVO !!  Si pa velik poznavalec gob ...

Marjeta, enako, vsaka čast  !!

Lep pozdrav vsem   :)

marjeta

Fotogobar res lepo pisane košare. Pri nas, pa ne da bi se človek pritoževal, drugih gob praktično ni.
Pa lep večer
Marjeta

janko

LP

ChrisSenca hvala za info. To kar si povedal drži.

Danes po 16 h sem si vzel dve uri časa na mojem terenu Janče.

Gob ni veliko treba je malo več prehoditi. POvsod so sledi gobarjev ???

Presenetilo pa me je, da so gobe videti, že skoraj malo stare. Ni pa nič podmladka.

Spet poganjajo rdeče mušnice. Videl sem par starih, lepih dedov.

Našel pa sem vseeno nekaj.

janko

LP

Super posnetki Fotogobar, čestitke tudi vsem ostalim za uspešno najdbo.

Meni gobarjenje daje še dodatno energijo. Pozabim na skrbi in ta nori svet.

Obenem sem v gozdu. Opazujem vse okoli sebe.

Upam, da bo do polne lune še kaj ...

Janko

anica

 
Najprej čestitke Marjeti in Fotogobarju za zavidljivo poznavanje gob. Če bi jaz poznala toliko gob ne bi bila sedaj v dilemi kaj za
vraga sem nabrala in vložila. Prepričana sem bila, da nabiram zelenkaste koprenke. Čez noč so kar preplavile gozd, lahko bi jih
nabiral kar z vrtnimi košarami. Vložene so pa zelo potemnele, pa me je malo strah, da res ne bi šla " po gobe " če jih pojem.

Jurčkov sem našla bolj malo, ker sem preganjala zajetne polževke, ker so mi izredno dobre gobe, pa žal nisem našla nobene.

So pa pognale sneške - sirotice po naše. Lepo prosim za pomoč, če bo dovolj razvidno in slik.

LP A.


enastajerka


Bravo vsem... res najdete take lepe gobice kot da so narisane... Na Pohorju so pa letos bile večinoma ful objedene od polžev - da se kar ne morem nagledat teh lepih nedotaknjenih na vaših fotkah! Jaz sem zadnji mesec bolj malo hodila, ker sem nekaj zbolela, a me vsakič ful spet zamika it v gozd, ko pogledam te lepe slikice na forumu :) Kr lepite jih naprej ;)

Lp, Mojca