Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

as

Je kdo že našel sivke letos?

janko

LP

Včeraj Janče en sam lepi jurček končal danes za malico. :laugh:

Raste pa veliko marel vseposod. Peljal sem se domov polno jih je malih ob cesti...

Raste tudi veliko mladih gob... nekaj upanja je še za to jesen.

mira

Citat od: Martin dne 17 Oktober 2015, 20:25
:D
Pozdrav vsem in čestitke za najdbe.
Tud sam grem drug tedn še po gozdovih pogledat malo za kostanj ki ga je v izobilju,in za kakega jureta predvsem pa za kozjenoge mesnatovce morda bo kaj sreče.

LP
MARTIN
Pozdravljeni Martin pogrešala sem vaše vnose, nekam dolgo vas ni bilo tukaj gor.

Sigor

Kaže, da še ni prehladno za jurčke.

ChrisSenca

Prvo kot prvo, Sigor, res lepi primerki!
Sam pa objavlam nekaj slik gob, katerih nabiranje, sploh pa potem obdelava, nama je s fatherjem vzela celotno petkovo popoldne in pa kar nekaj noči. Končala sva namreč enkrat okrog treh zjutraj, ampak okej, letošnjo sezono se je rekdo zgodilo, da bi nabrala tako količino  ;)

mato2

Pozdrav v halozah 2 lisički za vzorec in pa nekaj štorovk, 2 mušnici drugega danes nisem videu kak pa kaj pohorje še kdo gre kajgor. lp mato

marjeta

Najino današnje postopanje...

janko

LP

Vsem čestitke za lepo najdbo.

Sigor, lepi ta črni...

Marjeta lepi primerki..

ChrisSenca ti pa si heroj. Zanima me način vlaganja v kozarce, če ni skrivnost.


Vse bi samo vprašal na kateri višini so te najdbe. Hvala.

Upam da bom našel ta teden tudi sam kaj časa .

Lojze07

Mato2, jaz sem danes bil na Pohorju, pod Zarjo...

Našel sem le dva jurčka, sicer pa precej mlečnic, lijastih lisičk, vijoličnih kolesnic, neke polževke... Skratka, gob je kar precej, največ pa rdečih mušnic  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Ta Pravi Gobar

#1119
Lojze ...

Edino ti pišeš, kje si nabiral, vsi sami neki novi Forumaši  pa 'nabral sem', samo niti slučajno kje, bog vedi, v Siriji, Eritreji, Venezueli, kje pa šele na kaki višini  ???

Lep pozdrav ...  :)

marjeta

Gobe so nabrane na terenih Šentjur - Šmarje pri Jelšah. Višina do 450 m - čista bukovina.
Prve so se najdle prejšnjo soboto - prvi večji bum pa je bil v sredo.
Glede na najdene gobe in število ljudi v gozdovih, si upam trditi, da bodo
rastle vse do mrazu.
Pa lep večer
Marjeta

Sigor

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 18 Oktober 2015, 19:56
Lojze ...

Edino ti pišeš, kje si nabiral, vsi sami neki novi Forumaši  pa 'nabral sem', samo niti slučajno kje, bog vedi, v Siriji, Eritreji, Venezueli, kje pa šele na kaki višini  ???

Lep pozdrav ...  :)


Ne se razburjat :)

Tele jurčke smo našli v okolici Ožbalta, višina pa okoli 400 metrov. Sem pa letos zaznal, glede na objave na tem forumu, da ni samo nadmorska višina odločujoča. v glavnem pri nas do pred približno 10 dnevi gob enostavno ni bilo. Lani sem recimo nabral kar precej črnih trobent, letos nisem videl še niti ene.

robert11

zanimivo, da v halozah ni gob. sam sem ta teden pričakoval kaj pa nič drugega kot štorovke in marele. glede na to da pa rastejo šentjur šmarje, pa bi lahko tudi v halozah. bližina in višina sta dokaj enaki. bom ta teden skočil na boč, bo mogoče tam več sreče.
sem pa šel danes tekat ob kanalu od miklavža skoraj do prepolj (zadnji trenigni za lj maraton), pa se se seveda mogel ustavit v gozdu. in glej no gob veliko, tako kot je že napisal ta pravi gobar. enega lepaga borovega grivca, kostanjevke pa malel na enem kupu kot jih še nisem videl.
lp
robert

Ta Pravi Gobar

#1123
Robert ...

Sem bil danes tudi tam - Marjeta na Dravskem polju, malo okoli, košara marel, pa lepi gozdni Kukmaki - super aromatični. Včeraj sma s kolegom šla skozi Miklavške goše za kanalčkom - jezom, našla Borovega glivca  težkega  4,5  kg v super stanju, dam gor fotke.

Pol pa na Pohorje 1 km naprej od Pohorskega Dvora, kostanjev tone po tleh - noro. Jurčka pa nikjer nobenega, ne Lisičke, ne Marele, Borovega glivca, nula od nule ...

Da pa jurčke eni tako najdejo, bo menda res kot je SIGOR napisal, tam kjer še letos niso rasli, zdaj pa fejst zaliti, pa ženejo kot zmešani, bi verjel ... Pa take do 500 m višine, bo tak, bo.

Bojim se, da je vrh Pohorja konec, Lojze pravi da je pod Zarjo našel dva, phe ... Areh pa je še  300 m višje.

Dober ulov vsem   ;)

Lojze07

Ta Pravi Gobar:  ;D

Mato je spraševal za Pohorje, zato sem mu odgovoril. Pohorje pa je veliko...
Vem pa, da tudi mene vedno zanima vsaj približno mesto najdbe, zato tudi sam vsaj približno povem...  ;D

Hodil sem predvsem ob potokih in nabral precej "florjanov" - predvsem njih sem danes iskal... Vloženi so mi odlični - po tvojem nasvetu!  :-*
Nisem torej hodil po terenih, kjer sicer običajno iščem jurčke. Štorovke oz. mraznice sem na tej višini očitno že zamudil (vse že velike in rjave),
prebujajo pa se lijaste lisičke, ... Morda pa še kaj bo  :angel:.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.