Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

lukar

dans bil na fajnem sprehodu v lepem gozdu na sv. duhu na ostrem vrhu.
Gozd je lep a suh :)
Aja pa še lepši je zaj ko sem nabral celo košaro smeti ;)
uživajte pa spoštujte gozd

luka

Jurččekk

Pozdravljeni, ja kaj pa kje drugje...že kaj rastejo...npr. Savinjska, Kočevje...??
LP

Halfozi

Lep pozdrav!

Evo ena slika včerajšnih lepotcev...  :)



Pa lep deževen pozdrav z notranjske.

Martin

 ;)
Bravo lepi jesenski primerki drug tedn bodo gobe pričele poganjat super komaj čakam. Dans sem malo gledal moj arhiv sezom in kaj... najbolše sezone so bile takrat ko,do septembra ni rastlo nič oz ni blo kaj extra. Dve sezoni  bi izpostavil 2009 ter 2013 obe sezoni nisem najdo do septembra omembe vrednega jurčkov nič. Potem pa so rstli vse do novembra in sezoni sta bili izjemni vsaj za mene o kg nebom pisal---je pa res da je pa bila jesen zelo topla.

Čakam pa tud tole :laugh:

Lp
Martin


Martin

 :angel:
slike so iz lanske sezone,ki je pa bila najboljša sezona v zadnjih desetih letih za rast  kozjenogih mesnatovcev. Meni najbolše gobe za vlaganje.

Lp

enastajerka


Martin ravno včeraj sem gledala te tvoje fotke iz lanske teme (Gobarjenje 2014) in sem videla,da si lani v tme času že našel mesnatovce, zato sem te spraševala... Upam da jih letos prvič poskusim  :P

No na fotki pa dva lepotca od včeraj. Sem bila na mojem starem terenu v Selnici, pa je bilo tako malo gob, kot še nikoli letos...Niti neužitnih...je res čisto izsušen gozd. Nabrala sme še dva žametasta gobana, druga pa nič..še golobici videla samo dve, pa sta bili tkao objedeni in blatni, da sem ju kar pustila. Druga pa čisto nič! No vsaj jurčka sta bila zelo lepa - tavleiki brez vsakega črva, tamali pa je imel sicer nekaj luknjic, ampak načeloma vseeno dokaj zdrav. Zanimivo, da velikokrat najdem tavelike jurčke,ki so  brez črvov, a ravno tamali pa so že polni črvov..to mi je vedno taka uganka.. :)

No, upajmo, da bo ta dež na Štajerskem pomagal...

Lep pozdrav vsem,
Mojca

uli

lep pozdrav
tud pr nas je nekaj pognal

Ta Pravi Gobar

#712
Enastajerka ...

Veliki jurček je zdrav, ker je rasel ko je bila vlaga, mali pa potem, ko je spet bolj suša udarila - črvi imajo radi toplo pa suho.

Sam sem že to tudi doživljal.

Vsem nasvet, da nam bo v gozdovih več Jurčkov raslo :  NE POBIRAJTE TAKO STARIH, MADONA ... PA NEKE 3 - 4 CM VELIKE, KAJ VAM JE, LJUDJE  ???

Evo, zdaj pa je na Štajerskem zalilo, no vsaj delno, grem čez par dni na znane place na Pohorju.

Dober ulov vsem  :)

marjeta

Večerja bo..

Lep pozdrav
Marjeta

Martin

 ;)
Bravo vsem za najdbe super sam prej kot v torek ne moram it pol pa akcija do novembra :-X

Lp
Martin

jurhakl

Pozdrav gobarji. Ve kdo kako je kaj stanje na pohorju? (Trije kralji, sumnik) ???

tomazex

Sumnik, smolnik, tak tak gobarjev dosti gob pa za kako juho samo ;)

pecikl

Pravkar prisa iz šume
Nic nic nic

robert11

na bolšjem sejmu danes en gospod progajal čisto male jurčke (premale), pa je rekel da so iz pohorja. lokacije sicer ni izdal samo če veliko hodiš potem tud verjetno najdeš kaj na pohorju. čeprav so mi po izgledu bili malo suhi, tako da domnevam da niso bili nabrani po petkovem dežju. glede na to, da pa je sedaj na pohorju manj kot 10°C pa tudi večje rasti verjetno ne bo.
bom danes malo preveril stanje v halozah.
lp
robert

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 05 September 2015, 08:48
Enastajerka ...


Vsem nasvet, da nam bo v gozdovih več Jurčkov raslo :  NE POBIRAJTE TAKO STARIH, MADONA ... PA NEKE 3 - 4 CM VELIKE, KAJ VAM JE, LJUDJE  ???

Evo, zdaj pa je na Štajerskem zalilo, no vsaj delno, grem čez par dni na znane place na Pohorju.

Dober ulov vsem  :)


O tem sem ze vec krat govoril, da se ne pobirajo taksne gobe, pa so me imeli za cudaka in da naj se za sebe brigam.
Tudi Uli ima nekaj taksnih, pa bom raje tiho.